VIDEO: Francouzský spiderman zdolal další mrakodrap, policie vzápětí zakročila

Francouz Alain Robert, přezdívaný kvůli své zálibě zlézat výškové budovy Spiderman, tedy Pavoučí muž, dnes pokořil další mrakodrap, tentokrát na Filipínách. Vyšplhal na 217 metrů vysokou budovu v Manile, napsala agentura DPA.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Na vrcholu mrakodrapu GT International Tower na něj už čekali policisté.

Proslulého adrenalinového sportovce zadrželi dříve, než se stačil vydat stejnou cestou po prosklené fasádě dolů; podobně jako při předešlých takových "dobrodružstvích" v jiných částech světa. Manilští strážci pořádku pavoučího Francouze zadrželi, protože podle nich po budově lezl bez dovolení.

zdroj: YouTube

Loni v říjnu 56letého extrémního sportovce zatkli v Londýně na střeše 230 metrů vysokého mrakodrapu Heron Tower s odůvodněním, že "veřejnosti způsobil nepříjemnosti".

Jeho počínání si tehdy vyžádalo výjezd policie, hasičů a zdravotníků. Kromě toho, že výrazně narušil místní dopravu, údajně také ohrozil bezpečnost lidí uvnitř Heron Tower a v jejím okolí.

Alain Robert má díky své zálibě záznamy v Guinnessově knize rekordů. Zdolal už řadu nejrůznějších výškových budov, včetně newyorské Empire State Building a nejvyššího mrakodrapu světa Burdž Chalífa v Dubaji. Záměr "prolézt se" jednoho dne i po nějakém mrakodrapu v Manile prý pojal při návštěvě Filipín už před dvaceti lety.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Drsňačka" Michaela Jílková? Hrála v řadě známých seriálů, ale možná jste…

18.03.2019 18:15 Aktualizováno Michaelu Jílkovou si všichni pamatují jako nemilosrdnou kotelnici, která se pravidelně vrhá mezi…

Pravda o princezně Dianě. Vyšla najevo 22 let po její smrti

18.03.2019 17:23 Aktualizováno 31. srpna 1997 se odehrála jedna z největších tragédií v dějinách britské královské rodiny. Při…

Polibek smrti? Teenager umřel kvůli cucfleku, rodina je v šoku

18.03.2019 11:12 Přirovnání k polibku smrti v české politice není vůbec mimo realitu. Polibek zabíjel v Mexico City,…

Amazon šíří bludy o očkování nebo léčbě autismu. Firemní politice to…

17.03.2019 20:45 Po Facebooku a dalších sociálních sítích se terčem kritiky kvůli šíření dezinformací, které se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama