Smutný osud Kryštofa Kolumba. Nikdy nezjistil, co vlastně dokázal

Zřejmě nejznámější mořeplavec Kryštof Kolumbus je znám tím, že objevil Ameriku. Ví se, že poté, co dorazil k jejím břehům, mylně se domníval, že doplul k Indii. Smutné na celém jeho příběhu je, že nikdy nezjistil pravdu.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Santa María, Pinta a Niña na cestě za objevením Ameriky

Ačkoliv jde o jednu z nejvýznamnějších historických postav, ve skutečnosti toho o něm víme velmi málo. Nikdo například přesně neví, kdy se Kryštof Kolumbus narodil.

Znám je pouze rok 1451, a i o něm se historici přou. K námořnictvu se přidal už ve svých 14 letech a oženil se s dcerou guvernéra Porto Santo.

Ačkoliv podnikl mnoho plaveb, tou nejznámější je ta z roku 1492, kdy se se třemi loděmi a stovkou mužů vypravil najít novou cestu skrze Atlantik do Asie.

Santa Maria, Nina a Pita ale do starobylého kontinentu nikdy nedopluly. Místo toto zakotvily po dvouměsíční plavbě u břehů Ameriky. Následně se zúčastnil třech dalších výprav, na nichž zabíral území ve jménu španělského impéria.

Dva roky po poslední výpravě Kryštof Kolumbus zemřel. V té době už bylo známo, že kontinent, který objevil, byl Evropě do té doby neznámý, a po celém starém světě kolovaly spisy Ameriga Vespucciho.

Kolumbus jim ale nevěřil. Nikdy nepřiznal, že objevil nový kontinent, a všechny spisy měl jen za báchorky. Zemřel, aniž by někdy uvěřil tomu, že objevil Ameriku.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ibalgin mění složení. Nově už nebude pro každého

20.02.2019 10:34 Ibalgin je jedním z nejužívanějších léků v Česku, jen málokdo si umí představit, že by růžová…

Zemřel Karel Lagerfeld, jeden z nejvlivnějších módních návrhářů

19.02.2019 16:38 Aktualizováno Ve věku 85 let zemřel dnes v pařížské nemocnici jeden z nejvlivnějších módních návrhářů Karl…

Zemřel námořník ze slavné fotky z Times Square, "Polibek" se stal symbolem…

19.02.2019 16:22 Aktualizováno Ve věku 95 let zemřel námořník George Mendonsa známý ze slavné fotografie, na které líbá zdravotní…

Měli jste chřipku? Vypráním prádla můžete nákazu rozšířit

19.02.2019 09:48 Českou republiku naplno zasáhla chřipková epidemie, která si už vyžádala několik desítek obětí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama