Životní přešlap Coca-Coly a Pepsi. Trapas, na který se nedá zapomenout

Coca-Cola je jedna z nejuznávanějších, nejdražších a nejrozšířenějších značek na světě. Vzhledem k tomu, že prakticky všude distribuuje pouze několik nápojových produktů, zdálo by se, že nemusí řešit takové problémy s jazykovou lokalizací, jako například výrobci praček. Opak je ale pravdou, a nevyhnul se ani jejímu největšímu konkurentovi.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Coca - Cola
doporučujeme

Když vstoupila Coca-Cola na čínský trh, pojmenovala svůj produkt Ke Ke Ken La, což při vyslovení zní podobně, jako originální název sladkého nápoje. Problém je, že použité čínské znaky v překladu znamenají "kousněte voskového mloka".

Když si společnost uvědomila svou chybu, změnila název na Ke Kou Ke Le, což se dá zhruba přeložit jako "štěstí v puse" a to už je trochu blíže tomu, co výrobci zamýšleli.

Do Číny se samozřejmě vydal i největší konkurent na poli nápojů, a to Pepsi. Ani s ním to nedopadlo dobře. Svou kampaň odstartoval sloganem Pepsi vás přivede zpět k životu. Bohužel pro výrobce černé limonády, překlad opět zklamal.

A tak si desítky milionů potencionálních zákazníků přečetly, že "Pepsi přivede vaše předky zpět z hrobu". Chyba vtipná, ale pro Pepsi rána - bylo to v době, kdy se snažila vybudovat svou značku na globální úrovni.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fosgen. Nejhorší zbraň první světové války má na svědomí drtivou většinu…

26.04.2019 09:28 Dichlorid karbonylu, známější jako fosgen, je prudce jedovatý, dusivý bezbarvý plyn, mnohem…

loading...

Zázračné potraviny: Co jíst, abychom ve zdraví déle žili

26.04.2019 07:34 Dieta bohatá na proteiny sice vede ke snížení hmotnosti, ale urychluje stárnutí a vznik s ním…

Seriál Kutil Tim: Jak se za 20 let od poslední klapky změnil šikovný…

25.04.2019 14:32 Aktualizováno Komediální sitcom Kutil Tim patří ke stálicím programu českých stanic - a to i přesto, že od…

Tajemství sovětského diktátora Stalina: Proč nechtěl řečnit na veřejnosti?

25.04.2019 14:32 Aktualizováno Není pochyb o tom, že ruskou i globální historii ovlivnil Josif Vissarionovič Džugašvili…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama