Harry Potter se začal natáčet před 18 lety: Jak se změnili Ron, Harry, Hermiona, Draco, Ginny, Neville a další?

Dnes snad neexistuje dítě, které by neznalo Harryho Pottera. Současní třicátníci vyrůstali spíše na knihách o mladém čaroději a netrpělivě čekali na každý nový díl, mladší ročníky zase vyhlížely každý film, který podle knih vznikl. Série katapultovala mezi herecké hvězdy hned několik dětských herců. Víte vůbec, jak Harry, Ron, Hermiona a další vypadají dnes?

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Film Harry Potter
doporučujeme

Kouzelný svět britské spisovatelky J. K. Rowlingové oslnil hned několik generací čtenářů a diváků. Téměř všichni dnes znají mladého čaroděje, Harryho Pottera, a jeho přátele, Ronalda Weasleyho a Hermionu Grangerovou, kteří studovali na Škole čar a kouzel v Bradavicích.

Všechny filmy celkem vydělaly 7,7235 miliardy dolarů, díky čemuž se série stala jedná se druhou nejúspěšnější filmovou franšízou všech dob. První a poslední díl byly komerčně nejúspěšnější filmy roku, ve kterém vyšly. Poslední díl je navíc 8. komerčně nejúspěšnějším filmem všech dob, 2. nejúspěšnějším fantastickým filmem, ale „pouze“ 116. nejvýnosnějším filmem při započtení inflace.

Film proslavil nejen herce Daniela Redcliffa, Emmu Watsonovou a Ruperta Grinta, kteří si zahráli ústřední trojici, ale i jejich kamarády a spolužáky. Idolem dívčích srdcí se stal také Tom Felton alias Draco Malfoy nebo Matthew Lewis jako Neville Longbottom. A kdo by si nepamatoval "Střelenku" Lenku Láskorádovou nebo Weasleyovic dvojčata? 

Autorka přímo dohlížela. Autorka knižní předlohy trvala na tom, aby všichni herci byli Angličané. 

Natáčení probíhalo mezi lety 2001 až 2010, je tedy jasné, že dětští herci rostli spolu se svými postavami. Za deset let se někteří výrazně změnili. Od konce natáčení navíc uběhlo dalších devět let, během kterých se z teenagerů stali dospělí. Podívejte se spolu s námi, jak se herci dětských postav z průběhu těchto let změnili.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zapomenutá invaze: Napoleonská Francie a carské Rusko uzavřeli nečekané…

22.04.2019 10:57 Aktualizováno Napoleonská Francie a carské Rusko byli většinu času po dobu vlády ambiciózního, na Korsice…

Ježíš v islámu. Jak se muslimové dívají na jeho smrt a vzkříšení?

22.04.2019 10:57 Aktualizováno Včera křesťané na celém světě oslavili vzkříšení Ježíše Krista. Na Velikonoční příběh, tj. smrt a…

Hrad Jindřichův Hradec: Jeho počátky patří k záhadám české historie

22.04.2019 09:40 Dnešní zámek, původně gotický hrad, v Jindřichově Hradci byl založen již na počátku 13. století.…

Krásné kouty Země: 7 nejunikátnějších památek UNESCO, které jsou často…

21.04.2019 20:31 Památky zapsané na Světovém dědictví UNESCO patří mezi ty nejzajímavější a nejpůvabnější na světě.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama