Harry Potter se začal natáčet před 18 lety: Jak se změnili Ron, Harry, Hermiona, Draco, Ginny, Neville a další?

Dnes snad neexistuje dítě, které by neznalo Harryho Pottera. Současní třicátníci vyrůstali spíše na knihách o mladém čaroději a netrpělivě čekali na každý nový díl, mladší ročníky zase vyhlížely každý film, který podle knih vznikl. Série katapultovala mezi herecké hvězdy hned několik dětských herců. Víte vůbec, jak Harry, Ron, Hermiona a další vypadají dnes?

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Film Harry Potter

Kouzelný svět britské spisovatelky J. K. Rowlingové oslnil hned několik generací čtenářů a diváků. Téměř všichni dnes znají mladého čaroděje, Harryho Pottera, a jeho přátele, Ronalda Weasleyho a Hermionu Grangerovou, kteří studovali na Škole čar a kouzel v Bradavicích.

Všechny filmy celkem vydělaly 7,7235 miliardy dolarů, díky čemuž se série stala jedná se druhou nejúspěšnější filmovou franšízou všech dob. První a poslední díl byly komerčně nejúspěšnější filmy roku, ve kterém vyšly. Poslední díl je navíc 8. komerčně nejúspěšnějším filmem všech dob, 2. nejúspěšnějším fantastickým filmem, ale „pouze“ 116. nejvýnosnějším filmem při započtení inflace.

Film proslavil nejen herce Daniela Redcliffa, Emmu Watsonovou a Ruperta Grinta, kteří si zahráli ústřední trojici, ale i jejich kamarády a spolužáky. Idolem dívčích srdcí se stal také Tom Felton alias Draco Malfoy nebo Matthew Lewis jako Neville Longbottom. A kdo by si nepamatoval "Střelenku" Lenku Láskorádovou nebo Weasleyovic dvojčata? 

Autorka přímo dohlížela. Autorka knižní předlohy trvala na tom, aby všichni herci byli Angličané. 

Natáčení probíhalo mezi lety 2001 až 2010, je tedy jasné, že dětští herci rostli spolu se svými postavami. Za deset let se někteří výrazně změnili. Od konce natáčení navíc uběhlo dalších devět let, během kterých se z teenagerů stali dospělí. Podívejte se spolu s námi, jak se herci dětských postav z průběhu těchto let změnili.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Herec Smollett tahal všechny za nos? Napadení si vymyslel, hrozí mu vězení

21.02.2019 15:29 Aktualizováno Americká prokuratura obvinila herce Jussieho Smolletta, že lhal o svém napadení dvěma muži, jehož…

Spermidin: Zázračná látka, která prodlužuje život. Nachází se nejen v…

21.02.2019 14:48 Říká se, že sex zlepšuje zdraví člověka. Stejně tak i zdravé potraviny. Obojí má ale jedno společné…

Hitler mohl druhou světovou vyhrát. Udělal chyby, které nás zachránily…

21.02.2019 12:13 Jen málokdo si dokáže představit, jak by dnes vypadal svět, kdyby Adolf Hitler vyhrál druhou…

Sarkopenie: Nemoc, která zbavuje důchodce samostatnosti

21.02.2019 11:03 Choroba zvaná sarkopenie je jedním z největších strašáků seniorů. Ovlivňuje totiž svalovou hmotu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama