Co kdyby byl Ježíš černoch. Video britské televize baví celý svět

Britská televize BBC natočila vtipný spot, který za poslední dva dny od uveřejnění viděly desítky milionů lidí. Naráží v něm na myšlenku, jak by lidé reagovali, kdyby zjistili, že Ježíš byl černoch.

Ježíš, který baví svět
doporučujeme

Video, které pobavilo více než 20 milionů lidí, začíná v kostele, kde se mladík modlí a žádá o pomoc. Najednou se mu zjeví Ježíš, který ale vypadá jinak, než si ho většina lidí představuje.

Je to černoch s dredy, čemuž mladík nemůže uvěřit. Ježíš pro to má ale dobré vysvětlení: "Narodil jsem se na Středním východě před 2000 lety, Bible o tom hovoří jasně. Mělo by být jasné, že nemám blonďaté vlasy a modré oči," vysvětluje.

Ježíš následně pokračuje dál. "Slyšel jsi o mém příběhu? Byl jsem uvězněn skupinou naštvaných úředníků a lynčován za zločin, který jsem nespáchal. Tyhle kraviny se bílým lidem nedějí," dodává.

"Byly nějaké dohady o tom kdo byl tvůj otec," opáčí mladík, načež Ježíš zareaguje s tím, že to už je rasistické. To mladíka znejistí.

Následně ale přizná, že jeho pomoc chce bez ohledu na barvu pleti. "Oba jsme křesťané," dodá. Na to ale Ježíš odpoví: "Hádám že není správná doba na to ti říct že jsem Žid."

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sbírky Rudolfa II. byly pověstné. Co obsahovaly a co se s nimi stalo?

20.09.2020 19:52 Aktualizováno Je všeobecně známo, že císař Rudolf II. sbíral umělecké a historické předměty či kuriozity.…

Co se vařilo a jedlo na středověkých hradech? Tehdejší menu vás zřejmě…

19.09.2020 17:29 Aktualizováno Divoké hony za zvuků lesních rohů a bohaté hostiny plné masa ve velkých síních. To je jistě to, co…

Pringles jsou pohromou recyklace. Známé lupínky dostanou ekologičtější obal

19.09.2020 13:15 Kdo by neznal křupavé lupínky, které při otevření udělají charakteristické „pop“. Pringles od…

Ovoce mělo místo již v jídelníčku našich předků. Co měli rádi?

19.09.2020 11:00 Ovoce se objevovalo již v jídelníčku pravěkých lidí. Jaké druhy ovoce naši přeci v minulosti znali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama