Utajený pohřeb Freddieho Mercuryho: Kde leží jeho ostatky se nikdy nikdo nedozví

Zpěvák kapely Queen patří mezi nejlepší světové umělce v historii a i po desítkách let od jeho smrti jej zná celý svět. Téměř nikdo ale neví, kde byl Freddie Mercury pohřben. Až na jednu osobu na světě, která to nikdy nikomu neprozradí.

Přidejte svůj názor

Freddie Mercury
doporučujeme

Mary Austinová se narodila v roce 1951 do chudé rodiny neslyšících rodičů. V 19 letech se jí ale život obrátil o 180 stupňů. Poznala tehdy ještě neznámého zpěváka Freddieho Mercuryho. Zpěváka, kterého o několik let později znal doslov celý svět.

Příběh jejich lásky je stejně zamotaný jako příběh samotného Mercuryho. Pořídili si malý byt v Kensingtonu a po čtyřech letech vztahu jí zpěvák požádal o roku. K svatbě ale nikdy nedošlo.

Mercury totiž Mary přiznal svou homosexuální orientaci. I přesto spolu ale neztratili kontakt a Freedie ji vždy označoval za lásku svého života. Ačkoliv si jeho exsnoubenka našla jiného muže a porodila mu dítě, Freddie k ní byl navzdory orientaci připoután do konce života tak silně, že šel jejímu potomkovi dokonce za kmotra.

Kombinací bujarých večírku a nulovém povědomí o nemoci se ale zpěvák nakazil virem HIV, který u něj vyvolal AIDS. Kdy a kde se přesně nakazil není známo, o nemoci ale řadu let nevěděli ani kolegové.

Přesto začal už v roce 1986 omezovat svá vystoupení na veřejnosti, zvěsti o nemoci ale tehdy popíral. Nakonec vydal 23. listopadu prohlášení, v němž přiznal, že je nemocný, a o den později zemřel v náručí svého přítele Jima Huttona.

Freddie většinu svého jmění ale odkázal Mary a zároveň ji požádal, aby jeho tělo nechala zpopelnit a poté rozprášila. Po soukromém pohřbu tak skutečně učinila, kde ale byly ostatky jednoho z největších zpěváků všech dob rozprášeny? To s ohledem na jeho přání nikdy neprozradí.

Desítky let proto fanoušci vymýšlí nejrůznější spekulace. Podle jedné z nich byly ostatky převezeny na Zanzibar, odkud Freddie pochází, jiní tvrdí, že byly rozprášeny u Ženevského jezera, další teorie tvrdí, že leží v Londýně na hřbitově.

Nikdy se ale skutečně neprokázalo, kam se jednoho dne Mary s urnou potají vytratila. A kromě ní to neví nikdo jiný, ani Freddieho rodiče. A pravděpodobně se to nikdo nikdo nedozví.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ani miliony dolarů nestačily. Vévodkyně Meghan je pořád nespokojená,…

17.06.2019 13:42 Britská královská rodina utratila miliony dolarů za opravu venkovského sídla Frogmore Cottage, do…

Je to blbost, okomentoval seriál Černobyl pamětník ze Slovenska

16.06.2019 23:14 Aktualizováno Seriál Černobyl se stal nejlépe hodnoceným fanoušky na filmové databází IMDB. Kromě řady ocenění a…

McConaughey nebo Culkin? Kariéru předpoví algoritmus

16.06.2019 14:50 Vrchol kariéry Macaulaye Culkina přišel brzy, Jane Lynchová se dostala na výsluní před padesátkou a…

Otoč se dopředu! Harry musel poučovat Meghan

16.06.2019 10:25 Zahraniční média si opět začala všímat Meghan Markle, manželky prince Harryho. Během slavnostní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama