Hitler s Himmlerem sestavili tajný nacistický tým. Chtěli zničit celé křesťanství

Nacistický vůdce Adolf Hitler byl posedlý magickými a mocnými předměty. Věřil, že okultismus, kterému se dlouhé roky věnoval, mu pomůže v naplnění jeho cílů. Když se spojil se stejně naladěným Heinrichem Himmlerem, rozhodli se, že zničí celé křesťanství.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Adolf Hitler
doporučujeme

Vše začalo v roce 1919, kdy Anton Drexler a Karl Harrer v Mnichově založili dělnickou stranu. Harrer byl ale zároveň členem společnosti Thule, které sdružovala německé okultisty. Už od počátku proto byl nacismus s okultními myšlenkami propojen.

Hitler se k tomuto spojení dostal až po příchodu do Německa. Zavítal na přednášky členů Thule a seznámil se s Drexlerem a antisemitou a okultistou Dietrichem Eckartem. Kolem jejich známosti panuje řada mýtů a dohadů, jisté ale je, že poté, co se Hitler chopil moci, na okultisty zanevřel, a společnost Thule a další okultistické spolky nechal rozpustit.

K okultismu se opět vrátil v době vnitřní i hospodářské krize na přelomu let 1932 a 1933. Vyhledal známého astrologa a okultistu Erika Jana Hunussena, se kterým se seznámil už v roce 1926. Ten naučil Hitlera nejen magickým rituálům, ale poradil mu i jak zlomit kletbu, která mu brání v úspěchu, a jak pracovat s hlasem a používat ruce, aby při projevech zdůraznil emoce.

O temné síly se zajímal také Heinrich Himmler. Ten v roce 1935 založil oddělení Ahnenerbe, oddělení „dědictví minulosti", které financovalo archeologické výzkumy nejen v Německu, ale i po celém světě. Vědci podnikli expedici na Island a do Grónska, kde měli najít důkaz o existenci starých Atlanťanů.

Vše přitom začalo rozhovorem s jedním archeologem, který podle dokumentárního filmu Amazonu proběhl během třicátých letech minulého století. Archeolog tvrdil, že ví, kde se nachází Atlantida. Podle legendy v ní žila vyspělá civilizace a její část stihla z tohoto místa uniknout ještě předtím, než místo pohltilo moře.

Hitlerův spolupracovník tomu uvěřil, Atlantidu ale nikdy nenašel. Kromě toho Himmler pátral také po ryze křesťanských artefaktech, jako byl Svatý grál nebo Archa úmluvy. I tyto výpravy ale selhaly.

Nacistické špičky podle dokumentu nenáviděly křesťanství. Bylo totiž považováno za židovské a nacisté věřili tomu, že udělalo z lidí slabochy. Proto se Himmler snažil zničit křesťanskou víru novým náboženstvím, uctíváním Slunce a starých Bohů. SS se podle nacistických plánů měla stát kultem a první novou náboženskou skupinou. K tomu ale už nikdy nedošlo.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karel Gott drsně sestřelil ty, kteří bojovali proti režimu nebo před ním…

15.07.2019 15:41 Zpěvák Karel Gott, který v neděli oslavil 80. narozeniny, nechápe emigranty, kteří utekli za…

Skotačení v památníku holokaustu? Zpěvačka Pink hájí fotku svých dětí

15.07.2019 13:32 Americká zpěvačka Pink na instagramu zveřejnila fotografii obou svých dětí skotačících v labyrintu…

Češi se zaprodávají velkým korporacím? Ani netuší, co o jejich soukromí…

15.07.2019 12:54 Skrze věrnostní karty a mobilní aplikace jsou dnes o nás soukromé firmy schopné shromáždit obrovská…

V Londýně tragicky zahynula známá youtuberka, osudnou se jí stala…

14.07.2019 18:11 V Londýně zahynula při nehodě na elektrokoloběžce známá youtuberka a televizní moderátorka Emily…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama