Hitler s Himmlerem sestavili tajný nacistický tým. Chtěli zničit celé křesťanství

Nacistický vůdce Adolf Hitler byl posedlý magickými a mocnými předměty. Věřil, že okultismus, kterému se dlouhé roky věnoval, mu pomůže v naplnění jeho cílů. Když se spojil se stejně naladěným Heinrichem Himmlerem, rozhodli se, že zničí celé křesťanství.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Adolf Hitler
doporučujeme

Vše začalo v roce 1919, kdy Anton Drexler a Karl Harrer v Mnichově založili dělnickou stranu. Harrer byl ale zároveň členem společnosti Thule, které sdružovala německé okultisty. Už od počátku proto byl nacismus s okultními myšlenkami propojen.

Hitler se k tomuto spojení dostal až po příchodu do Německa. Zavítal na přednášky členů Thule a seznámil se s Drexlerem a antisemitou a okultistou Dietrichem Eckartem. Kolem jejich známosti panuje řada mýtů a dohadů, jisté ale je, že poté, co se Hitler chopil moci, na okultisty zanevřel, a společnost Thule a další okultistické spolky nechal rozpustit.

K okultismu se opět vrátil v době vnitřní i hospodářské krize na přelomu let 1932 a 1933. Vyhledal známého astrologa a okultistu Erika Jana Hunussena, se kterým se seznámil už v roce 1926. Ten naučil Hitlera nejen magickým rituálům, ale poradil mu i jak zlomit kletbu, která mu brání v úspěchu, a jak pracovat s hlasem a používat ruce, aby při projevech zdůraznil emoce.

O temné síly se zajímal také Heinrich Himmler. Ten v roce 1935 založil oddělení Ahnenerbe, oddělení „dědictví minulosti", které financovalo archeologické výzkumy nejen v Německu, ale i po celém světě. Vědci podnikli expedici na Island a do Grónska, kde měli najít důkaz o existenci starých Atlanťanů.

Vše přitom začalo rozhovorem s jedním archeologem, který podle dokumentárního filmu Amazonu proběhl během třicátých letech minulého století. Archeolog tvrdil, že ví, kde se nachází Atlantida. Podle legendy v ní žila vyspělá civilizace a její část stihla z tohoto místa uniknout ještě předtím, než místo pohltilo moře.

Hitlerův spolupracovník tomu uvěřil, Atlantidu ale nikdy nenašel. Kromě toho Himmler pátral také po ryze křesťanských artefaktech, jako byl Svatý grál nebo Archa úmluvy. I tyto výpravy ale selhaly.

Nacistické špičky podle dokumentu nenáviděly křesťanství. Bylo totiž považováno za židovské a nacisté věřili tomu, že udělalo z lidí slabochy. Proto se Himmler snažil zničit křesťanskou víru novým náboženstvím, uctíváním Slunce a starých Bohů. SS se podle nacistických plánů měla stát kultem a první novou náboženskou skupinou. K tomu ale už nikdy nedošlo.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Facka Goebbelsovi, vítězství na dosah. Poslední žena v Hitlerově bunkru…

25.03.2019 10:24 Johanna Rufová je poslední žijící žena, která na vlastní oči viděla pád nacismu. Ve své knize…

Horký čaj a káva mohou podle lékařů způsobit rakovinu

25.03.2019 09:15 Horké nápoje mohou přijít vhod zejména v zimních měsících, někdo si je ale neodpustí celoročně.…

Uchovávání čokolády v lednici je to nejhorší, co vás může napadnout

25.03.2019 08:44 Čokoláda skladovaná v lednici. Někteří lidé to dělají, pokud jste mezi nimi i vy, měli byste…

Letohrádek Hvězda: Jeho stavitel Ferdinand Tyrolský byl rozporuplná…

24.03.2019 20:10 Aktualizováno Letohrádek Hvězda je mnohdy označován za prvotřídní české dílo období renesance. Při pohledu ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama