Malíř, který rozvážel pizzu. Kdo je oscarový Rami Malek?

Při letošním 91. ročníku udílení cen Oscar kinohit Bohemian Rhapsody proměnil čtyři nominace z pěti. Jednou z výher byla kategorie nejlepší herec, kterou obdržel Rami Malek za ztvárnění legendárního frontmana kapely Queen, Freddieho Mercury. Kdo byl Malek ještě předtím, než se z něho přes noc stala celebrita?

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Rami Malek a dvojče Sami
doporučujeme

Malek je původem z Egypta, vyrůstal ale v Los Angeles v Kalifornii. Pochází z dvojčat, jeho bratr Sami je mladší o 4 minuty. Herectvím se zabýval již na střední škole, kde se stal členem divadelního kroužku. Přestože si jeho rodiče přáli, aby se z něj stal právník, Malik pokračoval s rozvíjením svého hereckého talentu na Evansvillské univerzitě, kde o pár let později obdržel bakalářský titul výtvarného umění.

Krátce po skončení studia Malek usiloval o to, aby se z něho stal přední hollywoodský herec. Pracoval v dovozu pizzy, dělal sendviče v jedné z restaurací v Los Angeles a u toho rozesílal životopisy do produkčních společnosti. Žádnou hereckou nabídku ale dlouho nedostával. Donedávna byl téměř neznámým hercem.

Před úspěchem životopisného filmu o jedné z nejslavnějších kapel na světě byl ve filmech obsazen pouze do vedlejších rolí. Ve věku 24 let nastartoval svou hereckou kariéru v situační komedii Rodinná válka. Poté se objevil ve filmu Noc v muzeu nebo v Twilight sáze: Rozbřesk – 2.část, kde si zahrál menší roli egyptského upíra Benjamina. Jeden z jeho největších úspěchů se stala role v seriálu Mr. Robot, ve kterém od roku 2015 hraje postavu Elliota, mladého programátora z tajné hackerská organizace.

Malek se poté přihlásil na casting k filmu Bohemian Rhapsody. S hlavní postavou Freddiem Mercurym ho přitom pojí několik podobností. Zpěvák kapely Queen také pocházel z imigrantské rodiny jako Malek, s rozdílem, že Mercuryho rodiče byli potomci indických Peršanů, kteří se přestěhovali do Londýna.

Obsazení Maleka do role Mercuryho se stalo osudným. I přesto, že přípravy nebyly jednoduché a celé měsíce se učil ho ztvárnit co nejlépe, podle mnoha předních kritiků se mu úspěšně podařilo převtělit se do frontmana kapely Queen a přesvědčit diváky, že se Mercurym skutečně stal. V roce 2018 v kinech odvysílali film Bohemian Rhapsody, ve kterém Malek zazářil. Za tuto roli získal cenu Zlatý Glóbus a Oscara.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Facka Goebbelsovi, vítězství na dosah. Poslední žena v Hitlerově bunkru…

25.03.2019 10:24 Johanna Rufová je poslední žijící žena, která na vlastní oči viděla pád nacismu. Ve své knize…

Horký čaj a káva mohou podle lékařů způsobit rakovinu

25.03.2019 09:15 Horké nápoje mohou přijít vhod zejména v zimních měsících, někdo si je ale neodpustí celoročně.…

Uchovávání čokolády v lednici je to nejhorší, co vás může napadnout

25.03.2019 08:44 Čokoláda skladovaná v lednici. Někteří lidé to dělají, pokud jste mezi nimi i vy, měli byste…

Letohrádek Hvězda: Jeho stavitel Ferdinand Tyrolský byl rozporuplná…

24.03.2019 20:10 Aktualizováno Letohrádek Hvězda je mnohdy označován za prvotřídní české dílo období renesance. Při pohledu ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama