Malíř, který rozvážel pizzu. Kdo je oscarový Rami Malek?

Při letošním 91. ročníku udílení cen Oscar kinohit Bohemian Rhapsody proměnil čtyři nominace z pěti. Jednou z výher byla kategorie nejlepší herec, kterou obdržel Rami Malek za ztvárnění legendárního frontmana kapely Queen, Freddieho Mercury. Kdo byl Malek ještě předtím, než se z něho přes noc stala celebrita?

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Rami Malek a dvojče Sami
doporučujeme

Malek je původem z Egypta, vyrůstal ale v Los Angeles v Kalifornii. Pochází z dvojčat, jeho bratr Sami je mladší o 4 minuty. Herectvím se zabýval již na střední škole, kde se stal členem divadelního kroužku. Přestože si jeho rodiče přáli, aby se z něj stal právník, Malik pokračoval s rozvíjením svého hereckého talentu na Evansvillské univerzitě, kde o pár let později obdržel bakalářský titul výtvarného umění.

Krátce po skončení studia Malek usiloval o to, aby se z něho stal přední hollywoodský herec. Pracoval v dovozu pizzy, dělal sendviče v jedné z restaurací v Los Angeles a u toho rozesílal životopisy do produkčních společnosti. Žádnou hereckou nabídku ale dlouho nedostával. Donedávna byl téměř neznámým hercem.

Před úspěchem životopisného filmu o jedné z nejslavnějších kapel na světě byl ve filmech obsazen pouze do vedlejších rolí. Ve věku 24 let nastartoval svou hereckou kariéru v situační komedii Rodinná válka. Poté se objevil ve filmu Noc v muzeu nebo v Twilight sáze: Rozbřesk – 2.část, kde si zahrál menší roli egyptského upíra Benjamina. Jeden z jeho největších úspěchů se stala role v seriálu Mr. Robot, ve kterém od roku 2015 hraje postavu Elliota, mladého programátora z tajné hackerská organizace.

Malek se poté přihlásil na casting k filmu Bohemian Rhapsody. S hlavní postavou Freddiem Mercurym ho přitom pojí několik podobností. Zpěvák kapely Queen také pocházel z imigrantské rodiny jako Malek, s rozdílem, že Mercuryho rodiče byli potomci indických Peršanů, kteří se přestěhovali do Londýna.

Obsazení Maleka do role Mercuryho se stalo osudným. I přesto, že přípravy nebyly jednoduché a celé měsíce se učil ho ztvárnit co nejlépe, podle mnoha předních kritiků se mu úspěšně podařilo převtělit se do frontmana kapely Queen a přesvědčit diváky, že se Mercurym skutečně stal. V roce 2018 v kinech odvysílali film Bohemian Rhapsody, ve kterém Malek zazářil. Za tuto roli získal cenu Zlatý Glóbus a Oscara.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidstvu hrozí zkáza, přijde už příští rok, varuje expert

21.07.2019 10:11 Společnost je na pokraji kolapsu. K tomu by kvůli politickým nepokojům mohlo dojít už příští rok.…

Revoluce v potravinářství: Nestlé zjistila, jak vyrobit čokoládu bez cukru

21.07.2019 09:14 Švýcarský potravinářský gigant Nestlé přišel na způsob, jak vyrobit čokoládu bez jakéhokoli…

Strašák jménem rakovina děložního čípku. Jaké jsou nejčastější mýty?

20.07.2019 07:57 Téma rakoviny děložního čípku je v České republice velmi aktuální, protože zde lékaři po třicet let…

Byl to závod, Západ byl frustrovaný. Astronom Dušek pro EZ promluvil o…

19.07.2019 11:59 Aktualizováno Přistání Američanů na Měsíci před 50. lety má dodnes dopad na náš život. Ty nejúspěšnější vesmírné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama