Ježíš je Bůh? Nový objev uznávaného historika může otřást křesťanstvím

Ježíš Kristus je jednou z nejdůležitějších osob křesťanství a lidé díky Bibli věří, že je Synem Božím. Historik Larry Hurtado z univerzity v Edinburghu ale přišel s překvapivým objevem. Ze zkoumání starých svitků vyplynulo, že lidé měli za Boha právě Ježíše.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Ježíš Kristus
doporučujeme

Hurtado zkoumal listy, které napsal křesťanský spisovatel Ignácius Theophors přibližně před dvěma tisíci lety na základě setkání s Kristem. V nich je ale Ježíš Kristus vykreslován nikoliv jako Syn Boží, ale jako sám Bůh.

Podle historika existuje sedm autentických zachovaných listů, které vznikly mezi lety 110 až 115 našeho letopočtu. Ve všech je ale Ježíš líčen jako Bůh. Historik to uvedl v dokumentu Son of God na Amazon Prime. 

"Není třeba diskutovat o tom, zda Ježíš může být Bůh. Starověký spisovatel to říká jasně. Píše o něm jako o Bohu," tvrdí autor dokumentu Luke Waldock s tím, že nejen svitky, ale i praktiky rané církve dokazují, že se lidé k Ježíšovi chovali jako k Bohu.

První křesťané byli například křtěni ve jménu Ježíše. Jeho jménem se lidé také modlili. A Ježíš v hebrejštině znamená "Bůh chrání". Podle odborníků tak nelze zcela vyloučit, že Ježíš a Bůh jsou jednou a tou samou osobou. Minimálně v minulosti tomu lidé věřili.

Loading...
Vstupte do diskuze (35)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Karlštejn: Proč a jak byl opravdu postaven český klenot?

19.05.2019 16:22 Aktualizováno Státní hrad Karlštejn patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším českým hradům. Již dávno se stal…

Krutý trest smrti? Práci kata v historii často vykonávala zvířata

19.05.2019 11:58 Aktualizováno Trest smrti je starý jako lidstvo samo. Ne vždy však tento trest vykonával kat, ale místo něj třeba…

Zdál se vám krásný sen a vy chcete, aby pokračoval? Vědci mají pár tipů

19.05.2019 10:18 Je možné pokračovat v přerušeném snu, abychom se dozvěděli, co se bude dále dít a jak skončí?…

Energetické nápoje nepatří dětem do rukou. Nadměrná konzumace neprospívá…

19.05.2019 09:24 Energetické nápoje, které mají vysoký obsah cukru a kofeinu, by podle odborníků neměly pít děti.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama