Ježíš je Bůh? Nový objev uznávaného historika může otřást křesťanstvím

Ježíš Kristus je jednou z nejdůležitějších osob křesťanství a lidé díky Bibli věří, že je Synem Božím. Historik Larry Hurtado z univerzity v Edinburghu ale přišel s překvapivým objevem. Ze zkoumání starých svitků vyplynulo, že lidé měli za Boha právě Ježíše.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Ježíš Kristus
doporučujeme

Hurtado zkoumal listy, které napsal křesťanský spisovatel Ignácius Theophors přibližně před dvěma tisíci lety na základě setkání s Kristem. V nich je ale Ježíš Kristus vykreslován nikoliv jako Syn Boží, ale jako sám Bůh.

Podle historika existuje sedm autentických zachovaných listů, které vznikly mezi lety 110 až 115 našeho letopočtu. Ve všech je ale Ježíš líčen jako Bůh. Historik to uvedl v dokumentu Son of God na Amazon Prime. 

"Není třeba diskutovat o tom, zda Ježíš může být Bůh. Starověký spisovatel to říká jasně. Píše o něm jako o Bohu," tvrdí autor dokumentu Luke Waldock s tím, že nejen svitky, ale i praktiky rané církve dokazují, že se lidé k Ježíšovi chovali jako k Bohu.

První křesťané byli například křtěni ve jménu Ježíše. Jeho jménem se lidé také modlili. A Ježíš v hebrejštině znamená "Bůh chrání". Podle odborníků tak nelze zcela vyloučit, že Ježíš a Bůh jsou jednou a tou samou osobou. Minimálně v minulosti tomu lidé věřili.

Loading...
Vstupte do diskuze (35)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čechy nelze pokořit silou? Církev musela po výprasku u Domažlic změnit…

22.09.2019 16:44 Aktualizováno Během husitských válek bylo na našem území svedeno mnoho bitev, kromě slavných vítězství jako byla…

Podivné záliby a choutky českého krále. Byl Václav IV. gay?

22.09.2019 16:43 Aktualizováno O synovi proslulého českého krále Karla IV., jehož podobizna zdobí naše stokorunové bankovky,…

Nudismus: Proč se Němci tak rádi svlékají? Cizinci se nestačí divit

21.09.2019 12:58 Aktualizováno Když policista Michael Adamski viděl svou tchýni poprvé nahou, byl z toho trochu na rozpacích. Ale…

Nádor děložního hrdla. Proč je tak záludný? Tyto rady vám mohou zachránit…

20.09.2019 18:07 Zákeřnost zhoubného onemocnění děložního hrdla spočívá především v tom, že se dlouho nijak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama