Most nebo MOST!? Zájem o severočeské město roste, místní jsou ale rozděleni na dva tábory

S poslední epizodou velmi populárního komediálního seriálu MOST! řadu fanoušků město, uvedené v titulním názvu, začalo velmi zajímat. Turistický ruch vyvolaný popularitou seriálu na severu Čech značně stoupl. Pro EuroZprávy.cz jsme zjišťovali víc.

Přidejte svůj názor 1 komentář

seriál Most!
doporučujeme

Zájem fanoušků seriálu v Mostě nemohl uniknout pozornosti domácích. Většině místních nenadálý zájem lichotí, ovšem najdou se i takoví, kteří o nečekané návštěvníky příliš nestojí.

"Zvýšil se zájem o město Most nejen jeho obyvatel, ale i návštěvníků z jiných měst či krajů. Seriál rozdělil jeho diváky na dva tábory, a to na ty, kteří jsou seriálem nadšení a ty, kteří ho zcela vůbec neuznávají. Z mé pozice pracovnice infocentra mohu posoudit, že většina příchozích spadá do první kategorie," uvedla pro EuroZprávy.cz referentka Turistického informační centra města Most Nikola Svobodová s tím, že samotný seriál vzbudil zájem o vlastní město i u místních.

"Asi nejvíce frekventovaným dotazem jsou seriálové lokality, nejčastěji tedy restaurace Severka. Pro návštěvníky, kteří mají zájem o tyto seriálová místa, máme k dispozici mapy města, kde jim tyto lokality ukážeme a poradíme, jak se do požadované destinace dostanou," prozradila nám Svobodová. 

"Od začátku vysílání seriálu jsme zaznamenali turisty například z Ostravy, Brna, Jeseníků a dokonce i ze Slovenska, kteří navštívili město především na základě zhlédnutého seriálu. Velký ohlas sklidil seriál u diváků z Prahy, kteří jsou v dobré dojezdové vzdálenosti a vydávají se do Mostu nejčastěji," uvedla pro EuroZprávy.cz Nikola Svobodová a popsala, jak se zájem v jejich kanceláři ze strany turistů zvýšil.

V Mostě se rozhodli zájem fanoušků neignorovat a vzápětí začali nabízet kromě map a informačního servisu také předměty ke koupi. Objednávají si je nejen turisté, ale i lidé z celé republiky. "V našem turistickém informačním centru nabízíme k prodeji trička s logem ze seriálu (DYCKY MOST, MOST!) a placky (DYCKY MOST). Nejčastější osobní i telefonické dotazy z různých koutů České republiky se týkají reklamních předmětů, které nabízíme a zda se seriál skutečně natáčel v Mostě," popsala telefonické dotazy na seriál v informačním centru jeho referentka.

Pro obzvláště zvídavé zákazníky je možné si u soukromé cestovní kanceláře Offroadsafari objednat výpravu terénním vozem po stopách seriálu, o čem už jsme na EuroZprávy.cz také psali.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Princové William a Harry na kordy. Kvůli manželkám? V královské rodině je…

21.10.2019 12:31 Po několika měsících spekulací v britských bulvárních médiích princ Harry poprvé přiznal, že v jeho…

Šok pro truchlící. Vtipálek provedl poslední žert na vlastním pohřbu +VIDEO

21.10.2019 07:31 Pohřby patří mezi ty nejsmutnější zážitky, jakými si člověk v životě může projít - pokud se tedy na…

Proč s přibývajícími lety tloustneme? Vědci našli odpověď

20.10.2019 21:56 Aktualizováno Fyzička už není to, co bývala. A tak se kromě vrásek a bílých vlasů s přibývajícími lety téměř…

Jak obnovit důvěru v manželství po nevěře. Odborníci mají těchto sedm rad

20.10.2019 15:30 Náhodně objevená textová zpráva na mobilu, mail, který jsme nikdy neměli číst... a vše se náhle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama