Miláček dívek a žen bez rozdílu věku: Jak se za 20 let změnil Ivo z Divokého anděla?

Když se v českých televizích poprvé objevily telenovely, způsobily pořádný poprask. A žádná nebyla tak oblíbená jako Divoký anděl. Jak se za dvacet let od natáčení změnila herečka Natalia Oreiro alias Milagros, jsme vám ukázali nedávno. A jak se změnila její láska - Ivo di Carlo v podání herce Facunda Arany?

Facundo Arana
doporučujeme

Když Česko zasáhla lavin a telenovel, jedna z nich ostatní zastínila. Řeč je o Divokém andělovi, argentinské telenovele, kterou sledovali všichni bez ohledu na věk a pohlaví. Ústřední dvojici ztvárnili Natalia Oreiro a Facundo Arana, pro něž to byl díky celosvětovému úspěchu Anděla počátek mezinárodní kariéry.

Poprvé se telenovela na obrazovkách objevila v roce 1998 a většina seriálu byla natočena v Buenos Aires a okolí, některé díly ale byly filmovány také v Itálii a ve Španělsku. Příběh o chudé Milagros, která vyrůstala v sirotčinci a Ivovi di Carlo, rozmazleném frajírkovi, který se do ní zamiluje, pro oba herce znamenal zlom v kariéře.

V Argentině se Divoký anděl dočkal diváckého úspěchu, pravidelně dosahoval prvních příček v žebříčcích sledovanosti. V letech 1998 a 1999 získal cenu Martína Fierra v kategorii telenovel, na dalších sedm byl v jiných kategoriích nominován.Seriál byl úspěšně prodán i do zahraničí, populární se stal například v Izraeli, kde v roce 2000 získal čtyři ceny Viva, nebo v Rusku. A samozřejmě také v Česku a na Slovensku.

Z blonďatého krasavce Iva se ihned stal idolem dívčích srdcí. Herec Jorge Facundo Arana Tagle, se narodil 31.března 1972 ve znamení Berana. Jeho otec je uznávaný právník a matka Mathilde von Bernard je bývalá hokejistka německého původu. Facundo se ovšem nevydal ve šlépějích ani jednoho z nich.

Zpočátku nechtěl být hercem, věnoval se spíš své milované hře na saxofon. Když však jednoho dne hrál v metru, všiml si ho autor populárního televizního argentinského pořadu Canto Rodado a obsadil ho do jeho historicky první role. Byl to sice jen malý štěk, ale hlavní role na sebe nedala dlouho čekat a Facundo se začal objevovat na televizních obrazovkách stále častěji.

Kromě Divokého anděla se objevil například v telenovelách Chiquitas, Buenos vecinos, 099 Central a dalších. Popularitu, a hlavně izraelskou cenu pro nejlepšího herce, mu přinesla také telenovela Yago, syn džungle. Kromě telenovel se ale věnuje i divadlu.

Facundo Arana se ve volném čase věnuje surfování, potápění, vodní lyžování a jízdě v terénním v autě. Na hru na saxofon nikdy nezanevřel a stále si na ní najde čas. Dokonce společně se svojí bluesrockovou kapelou občas hrají v různých nočních klubech. Byl také tváří několika kampani a nadací, zmínit můžeme například UNICEF. Angažuje se také v pomoci izolovaným částem Argentiny a podporuje projekty zaměřené na vzdělávání domorodých dětí.

Herec dlouho randil s kolegyní  Isabel Macedo . Poté se oženil s herečkou Marií Susini. Společně mají tři děti: dceru Indii Aranu (narozena v roce 2008) a dvojčata Yaco a Leon Moro (narozena v roce 2009).

V mládí byl herci diagnostikován Hodgkinův lymfom. Dnes šestačtyřicetiletý Arana strávil většinu roku 1989 léčbou, pravidelně podstupoval testy až do roku 1994, kdy mu lékaři oznámili, že je rakovina definitivně pryč.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Už plod v mateřském lůně může trpět přílišným hlukem

15.08.2020 15:54 Když vrabec zpívá, vydává 30 decibelů. V této úrovni až do 60 decibelů je nepřetržitý poslech bez…

Středověká medicína: Léčilo se česnekem i pivem

15.08.2020 09:37 Zdravotní problémy sužují člověka od nepaměti. Díky dochovaným písemným pramenům i archeologickým…

Berlínskou zeď mám za komunistickou zvůli. Umíraly na ní i děti, rozdělila…

13.08.2020 11:40 ROZHOVOR – Zanechala po sobě nelidskost a utrpení. Vyhasínaly na ní lidské životy, včetně těch…

Koronavirus oživil v Itálii tradici vinných okének, existovala už za…

09.08.2020 18:00 Koronavirus oživil v Itálii prastarou tradici s temnou historií - vinná okénka, která v Toskánsku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama