Miláček dívek a žen bez rozdílu věku: Jak se za 20 let změnil Ivo z Divokého anděla?

Když se v českých televizích poprvé objevily telenovely, způsobily pořádný poprask. A žádná nebyla tak oblíbená jako Divoký anděl. Jak se za dvacet let od natáčení změnila herečka Natalia Oreiro alias Milagros, jsme vám ukázali nedávno. A jak se změnila její láska - Ivo di Carlo v podání herce Facunda Arany?

Facundo Arana

Když Česko zasáhla lavin a telenovel, jedna z nich ostatní zastínila. Řeč je o Divokém andělovi, argentinské telenovele, kterou sledovali všichni bez ohledu na věk a pohlaví. Ústřední dvojici ztvárnili Natalia Oreiro a Facundo Arana, pro něž to byl díky celosvětovému úspěchu Anděla počátek mezinárodní kariéry.

Poprvé se telenovela na obrazovkách objevila v roce 1998 a většina seriálu byla natočena v Buenos Aires a okolí, některé díly ale byly filmovány také v Itálii a ve Španělsku. Příběh o chudé Milagros, která vyrůstala v sirotčinci a Ivovi di Carlo, rozmazleném frajírkovi, který se do ní zamiluje, pro oba herce znamenal zlom v kariéře.

V Argentině se Divoký anděl dočkal diváckého úspěchu, pravidelně dosahoval prvních příček v žebříčcích sledovanosti. V letech 1998 a 1999 získal cenu Martína Fierra v kategorii telenovel, na dalších sedm byl v jiných kategoriích nominován.Seriál byl úspěšně prodán i do zahraničí, populární se stal například v Izraeli, kde v roce 2000 získal čtyři ceny Viva, nebo v Rusku. A samozřejmě také v Česku a na Slovensku.

Z blonďatého krasavce Iva se ihned stal idolem dívčích srdcí. Herec Jorge Facundo Arana Tagle, se narodil 31.března 1972 ve znamení Berana. Jeho otec je uznávaný právník a matka Mathilde von Bernard je bývalá hokejistka německého původu. Facundo se ovšem nevydal ve šlépějích ani jednoho z nich.

Zpočátku nechtěl být hercem, věnoval se spíš své milované hře na saxofon. Když však jednoho dne hrál v metru, všiml si ho autor populárního televizního argentinského pořadu Canto Rodado a obsadil ho do jeho historicky první role. Byl to sice jen malý štěk, ale hlavní role na sebe nedala dlouho čekat a Facundo se začal objevovat na televizních obrazovkách stále častěji.

Kromě Divokého anděla se objevil například v telenovelách Chiquitas, Buenos vecinos, 099 Central a dalších. Popularitu, a hlavně izraelskou cenu pro nejlepšího herce, mu přinesla také telenovela Yago, syn džungle. Kromě telenovel se ale věnuje i divadlu.

Facundo Arana se ve volném čase věnuje surfování, potápění, vodní lyžování a jízdě v terénním v autě. Na hru na saxofon nikdy nezanevřel a stále si na ní najde čas. Dokonce společně se svojí bluesrockovou kapelou občas hrají v různých nočních klubech. Byl také tváří několika kampani a nadací, zmínit můžeme například UNICEF. Angažuje se také v pomoci izolovaným částem Argentiny a podporuje projekty zaměřené na vzdělávání domorodých dětí.

Herec dlouho randil s kolegyní  Isabel Macedo . Poté se oženil s herečkou Marií Susini. Společně mají tři děti: dceru Indii Aranu (narozena v roce 2008) a dvojčata Yaco a Leon Moro (narozena v roce 2009).

V mládí byl herci diagnostikován Hodgkinův lymfom. Dnes šestačtyřicetiletý Arana strávil většinu roku 1989 léčbou, pravidelně podstupoval testy až do roku 1994, kdy mu lékaři oznámili, že je rakovina definitivně pryč.

Lékař napsal ostrý vzkaz odpůrcům očkování. Nebral si servítky

16.11.2021 18:55 Lékaři kvůli pokračující pandemii covidu-19 zažívají obrovský nápor. Přeplněné jsou nejen nemocnice…

Sněhu si zatím moc neužijeme? Předpověď počasí na měsíc

27.11.2021 06:30 Z období do posledního předvánočního týdne byl ten uplynulý nejchladnější. Další týdny až do 19.…

Analýza na 90 procent potvrdila první výskyt varianty omikron v Česku

27.11.2021 21:40 Sekvenační analýza v liberecké nemocnici u ženy, která se vrátila z africké Namibie, na 90 procent…

Izrael je i kvůli nové mutaci na prahu vyhlášení nouzového stavu

26.11.2021 14:12 Izrael dnes kvůli nové variantě koronaviru, jež byla poprvé zaznamenána v Jihoafrické republice,…

Předpověď počasí na příští týden: Meteorologové očekávají další zlom

26.11.2021 06:30 V posledních dnech se v Česku poměrně ochladilo, podle meteorologů by ale v nadcházejícím týdnu…

StarDance se nesla v charitativním duchu. Esemesky neposloužily vyřazování…

27.11.2021 22:00 Aktualizováno Probíhající jedenáctá řada StarDance v sobotu pokračovala dalším tanečním večerem, který byl…

Terezínu konec války úplnou úlevu nepřinesl. Udeřila smrtící epidemie

27.11.2021 10:00 V koncentračních táborech žili vězni ve velmi bídných podmínkách. Špína, zima, hlad a nevyhovující…

500 let od dobytí Mexika. Jak vypadaly poslední chvíle Aztécké říše?

14.11.2021 10:10 V letošním roce uplynulo přesně 500 let od dobytí dnešního Mexika, respektive Aztécké říše, Španěly…

StarDance za tónů filmových hitů přinesla konec herečky Šoposké

13.11.2021 22:01 Aktualizováno StarDance zažila před týdnem zemětřesení, jedenáctou řadu opustily hned dva páry během jediného…

Barbora Celská. Schopná panovnice, vášnivá nevěrnice i alchymistka

13.11.2021 10:10 Barbora Celská patří mezi opomíjené historické postavy. Přitom byla manželkou krále a císaře…

Podzim ve znamení posvícení a hodování. Jaké pokrmy sytily naše předky na…

06.11.2021 17:44 K podzimu dnes patří dýně, které se v kuchyni upravují na mnoho způsobů. Dříve byste tuto plodinu…

Okradená Britka si vzala jako rukojmí Vánoce

02.11.2021 09:38 Po hodně silném kalibru sáhla rozčílená Britka, které kdosi v bytovém domě ukradl balík, v němž jí…

StarDance má za sebou večer plný změn. Chyběla Kostková, zářil Cina

30.10.2021 21:40 Aktualizováno Opravdu netradiční bylo třetí pokračování probíhající jedenácté řady StarDance, kvůli koronaviru…

Průzkum ukázal, kdy se ženy dočkají rovnoprávnosti

28.10.2021 16:30 Ženy se dočkají plné rovnosti s muži zhruba za tři generace, pokud proces zlepšování jejich…

Americký herec Alec Baldwin při natáčení zastřelil ženu

22.10.2021 18:18 Aktualizováno Americký herec Alec Baldwin při natáčení westernu Rust patrně nešťastnou náhodou zastřelil hlavní…

Související:

Právě se děje

reklama