Lékaři mají lék na neplodnost na dosah ruky. Politici s ním budou mít problém

Lékaři pravděpodobně objevili lék na mužskou neplodnost. Pravděpodobně se ale tento objev nebude zamlouvat úřadům a politikům, neboť jde o drogu, kterou každý dobře zná.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Marihuana
doporučujeme

Muži, kteří kouřili marihuanu, mají větší počet spermií než ti, kteří tuto omamnou látku nikdy neužívali. Zjistili to vědci z Harvardovy univerzity s tím, že právě tato droga by mohla být klíčem k léčbě mužské neplodnosti.

Podle agentury Bloomberg jsou překvapeni i sami vědci. Čekali totiž, že jejich výzkum ukáže pravý opak, a sice že marihuana spermie spíše poškozuje. 

Vzorky 600 mužů, které vědci testovali mezi lety 2000 až 2017, ale ukázaly opak. Muži, kteří potvrdili, že někdy kouřili marihuanu, měli průměrně o 20 milionů spermií na mililitr více, než nekuřáci.

Jak je to možné zatím nikdo neví, podle vědců může být souvislost s vlivem testosteronu, protože muži s vyšší hladinou hormonu jsou náchylnější k rizikovému chování, mezi které spadá i kouření marihuany.

Nemohou tak naplno říci, že kouření marihuany zvyšuje počet spermií. Ve skutečnosti to může být naopak a lidé s větším počtem spermií jsou jen náchylnější k drogám. To rozhodnou až další testy.

Vedoucí studie Jorge Chavarro proto tvrdí, že výsledky výzkumu je třeba brát s rezervou a počkat si na další studie. Vědci ale jedním dechem dodali, že tím že lidé začnou kouřit marihuanu si v tuto chvíli neplodnost rozhodně nevyléčí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strašák jménem rakovina děložního čípku. Jaké jsou nejčastější mýty?

20.07.2019 07:57 Téma rakoviny děložního čípku je v České republice velmi aktuální, protože zde lékaři po třicet let…

Byl to závod, Západ byl frustrovaný. Astronom Dušek pro EZ promluvil o…

19.07.2019 11:59 Aktualizováno Přistání Američanů na Měsíci před 50. lety má dodnes dopad na náš život. Ty nejúspěšnější vesmírné…

Tajemná Oblast 51. Co se ukrývá na základně, kterou chtějí obsadit…

19.07.2019 09:44 Oblast 51, v angličtině Area 51, je jedním z nejzáhadnějších míst na světě. Řada lidí se totiž…

Oldřich Kaiser měl infarkt. Je v nemocnici

18.07.2019 12:59 Slavný český herec Oldřich Kaiser měl infarkt. V současnosti leží na jednotce intenzivní péče.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama