Lékaři mají lék na neplodnost na dosah ruky. Politici s ním budou mít problém

Lékaři pravděpodobně objevili lék na mužskou neplodnost. Pravděpodobně se ale tento objev nebude zamlouvat úřadům a politikům, neboť jde o drogu, kterou každý dobře zná.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Marihuana

Muži, kteří kouřili marihuanu, mají větší počet spermií než ti, kteří tuto omamnou látku nikdy neužívali. Zjistili to vědci z Harvardovy univerzity s tím, že právě tato droga by mohla být klíčem k léčbě mužské neplodnosti.

Podle agentury Bloomberg jsou překvapeni i sami vědci. Čekali totiž, že jejich výzkum ukáže pravý opak, a sice že marihuana spermie spíše poškozuje. 

Vzorky 600 mužů, které vědci testovali mezi lety 2000 až 2017, ale ukázaly opak. Muži, kteří potvrdili, že někdy kouřili marihuanu, měli průměrně o 20 milionů spermií na mililitr více, než nekuřáci.

Jak je to možné zatím nikdo neví, podle vědců může být souvislost s vlivem testosteronu, protože muži s vyšší hladinou hormonu jsou náchylnější k rizikovému chování, mezi které spadá i kouření marihuany.

Nemohou tak naplno říci, že kouření marihuany zvyšuje počet spermií. Ve skutečnosti to může být naopak a lidé s větším počtem spermií jsou jen náchylnější k drogám. To rozhodnou až další testy.

Vedoucí studie Jorge Chavarro proto tvrdí, že výsledky výzkumu je třeba brát s rezervou a počkat si na další studie. Vědci ale jedním dechem dodali, že tím že lidé začnou kouřit marihuanu si v tuto chvíli neplodnost rozhodně nevyléčí.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První jarní den: Rovnodennost nastane dnes před půlnocí, příroda je ale…

20.03.2019 13:59 Zima končí a předává žezlo jaru. Dnes asi hodinu před půlnocí nastane jarní rovnodennost. S tímto…

Věštba židovského rabína předpověděla, kde začne třetí světová válka

19.03.2019 20:00 Aktualizováno Rabín Levi Saadia Nahmani před více než 20 lety předpověděl válku mezi USA a Severní Koreou. Tehdy…

Největší tajemství Michaela Jacksona: Opravdu si nechával bělit kůži?

19.03.2019 15:28 Na konci 80. let proletěla světem zpráva o tom, že si fenomenální zpěvák Michael Jackson nechává…

Harry Potter ukrýval velké tajemství. Rowlingová ho prozradila a naštvala…

19.03.2019 09:35 Knižní sága o čarodějnickém učni Harry Potterovi ukrývala nejedno skryté tajemství. Na některá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama