Věštba židovského rabína předpověděla, kde začne třetí světová válka

Rabín Levi Saadia Nahmani před více než 20 lety předpověděl válku mezi USA a Severní Koreou. Tehdy jeho slova nikdo nebral vážně, postupem času se ale ukázalo, že by se rodištěm novodobého obřího konfliktu opravdu mohla stát KLDR.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Levi Saadia Nahmani

Rabín Nahmani předpověděl válku mezi USA a Severní Koreou v roce 1994. Tehdy přitom nikdo Severní Koreu neviděl jako hrozbu pro celý svět, vládl v ní Kim Čong-il, otec současného vůdce Kim Čong-una, a asijská země se tehdy nechovala agresivně.

Navíc už v roce 1985 podepsala Severní Korea smlouvu o nešíření jaderných zbraní, tedy slib, že nebude rozvíjet nukleární zbraně. Dodržela ho až do roku 2006. A tehdy si britská média poprvé vzpomněla na varování židovského věštce.

V průběhu let se ukázalo, že podceňovat tuto hrozbu by byla velká chyba. Severní Korea má mezikontinentální balistickou střelu, která dokáže vyslat jadernou hlavici až k Americe. A ačkoliv v současnosti panuje mezi oběma zeměmi nepsané příměří, je velmi křehké.

Situaci nenapomáhají ani náznaky, podle kterých Severní Korea zřejmě připravuje test mezikontinentální balistické střely nebo start kosmické rakety ze základny Sanumtong, kde se raketová technika dřív vyráběla.

Zpráva o aktivitě na základně Sanumtong nedaleko Pchjongjangu přichází jen několik dnů po informaci, že Severní Korea obnovila část základny Sohe, kterou v minulosti využívala k raketovým testům a kterou loni v létě začala likvidovat. I tuto informaci přinesly analýzy satelitních fotografií. Snímky naznačují, že obnova základny začala ve druhé polovině února.

Snímky základny Sohe byly pořízeny dva dny po druhém summitu amerického prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem, který se koncem února konal v Hanoji. Schůzka nepřinesla žádné konkrétní výsledky, Donald Trump ale těmto zprávám odmítl uvěřit.

Vstupte do diskuze (23)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čechy nelze pokořit silou? Církev musela po výprasku u Domažlic změnit…

22.09.2019 16:44 Aktualizováno Během husitských válek bylo na našem území svedeno mnoho bitev, kromě slavných vítězství jako byla…

Podivné záliby a choutky českého krále. Byl Václav IV. gay?

22.09.2019 16:43 Aktualizováno O synovi proslulého českého krále Karla IV., jehož podobizna zdobí naše stokorunové bankovky,…

Nudismus: Proč se Němci tak rádi svlékají? Cizinci se nestačí divit

21.09.2019 12:58 Aktualizováno Když policista Michael Adamski viděl svou tchýni poprvé nahou, byl z toho trochu na rozpacích. Ale…

Nádor děložního hrdla. Proč je tak záludný? Tyto rady vám mohou zachránit…

20.09.2019 18:07 Zákeřnost zhoubného onemocnění děložního hrdla spočívá především v tom, že se dlouho nijak…

doporučujeme

Právě se děje

Další zprávy

reklama