Nejzáhadnější člověk na světě. Pocházel "Muž z Tauredu" z jiné dimenze?

Na mapě ukázal na Andorru, ale tvrdil, že na jejím místě leží úplně jiný stát, ze kterého měl pocházet. Uplynulo už více než čtvrtstoletí od chvíle, co záhadný cizinec vyděsil japonské Tokio. Dodnes nikdo neví, odkud byl a kam zmizel. Pokud se tedy celý příběh zakládá na pravdě.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Muž z Tauredu
doporučujeme

Záhadný muž vzbudil v roce 1954 rozruch na tokijském letišti. Vypráví se totiž příběh, podle kterého během rutinní pasové kontrole zjistil, že jeho rodná zem vůbec neexistuje. Odkud tedy byl?

Muž předložil japonským celníkům svůj pas, který na první pohled splňoval veškeré náležitosti. Přesto jej celníci označili za falešný, protože uváděl za zemi původu neexistující Taured. Záhadného cizince tedy vyzvali, ať přestane vtipkovat a předloží originální pas. Muž ale trval na tom, že pochází z Tauredu.

Cizinec tedy dostal jasný úkol, měl na mapě ukázat, kde se Taured nachází. Prst zabodl na Pyrenejský poloostrov do místa, kde leží malý stát Andorra. To také celníci muži řekli, ten ale odpověděl, že se na tom místě už tisíce let nachází Taured, nikoliv Andorra.

Muž z Tauredu, který hovořil plynně francouzsky, anglicky, německy i japonsky, i během následného několikahodinového policejního výslechu trval na tom, že pochází z Tauredu. Vyšetřovatele vykolejila jeho přesvědčivost a vytrvalost, s níž sebejistě tvrdil, že tomu tak opravdu je.

Záhadný cizinec totiž neustále opakoval svou verzi, že s pasem nastoupil na letišti v Tauredu, odkud vyrazil na služební cestu do Japonska, a to dokonce už počtvrté, což potvrzovala i razítka v pase. Muž dokonce vytasil i řidičský průkaz, který vydaly úřady v Tauredu.

Zoufalství policistů tehdy dosáhli vrcholu, rozhodli se proto muži zabavit všechny doklady a převézt ho do hotelového pokoje bez oken. U dveří nepřetržitě hlídali strážníci, přesto muž z Tauredu záhadně zmizel. Ráno po něm v hotelu nezbyla jediná stopa, jako kdyby se z něj vypařil.

Japonští policisté tedy vyhlásili pátrání, ale bylo jim záhadou, jak se neznámý cizinec z pokoje dostal. Vytvořili dokonce identikit, který se údajně zachoval dodnes, přesto jej nikdy nenašli. Neuvěřitelný příběh považují mnozí lidé za vymyšlený, záhadologové ovšem tvrdí, že se muž přenesl z paralelního světa do našeho a zase zpět.

Nahrává jim i tvrzení, že spolu s mužem zmizely z policejních trezorů všechny jeho osobní věci a zabavené doklady. Podle dostupných informací si však celý příběh vymyslel spisovatel Colin Wilson pro svou knihu The Directory of Possibilities, v níž autor o údajném tokijském incidentu píše.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ani miliony dolarů nestačily. Vévodkyně Meghan je pořád nespokojená,…

17.06.2019 13:42 Britská královská rodina utratila miliony dolarů za opravu venkovského sídla Frogmore Cottage, do…

Je to blbost, okomentoval seriál Černobyl pamětník ze Slovenska

16.06.2019 23:14 Aktualizováno Seriál Černobyl se stal nejlépe hodnoceným fanoušky na filmové databází IMDB. Kromě řady ocenění a…

McConaughey nebo Culkin? Kariéru předpoví algoritmus

16.06.2019 14:50 Vrchol kariéry Macaulaye Culkina přišel brzy, Jane Lynchová se dostala na výsluní před padesátkou a…

Otoč se dopředu! Harry musel poučovat Meghan

16.06.2019 10:25 Zahraniční média si opět začala všímat Meghan Markle, manželky prince Harryho. Během slavnostní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama