"Drsňačka" Michaela Jílková? Hrála v řadě známých seriálů, ale možná jste si jí jen nevšimli

Michaelu Jílkovou si všichni pamatují jako nemilosrdnou kotelnici, která se pravidelně vrhá mezi politiky a pokouší se usměrnit jejích vyostřené debaty. Věděli jste ale, že se v minulosti objevila i v několika filmech a seriálech?

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Máte slovo s M. Jílkovou na téma Postoj Česka k Ukrajině
doporučujeme

Jílková patří mezi nejznámější české moderátorky a novinářky. V minulosti působila v Československém rozhlase i Československé televizi.  V roce 1993 začala moderovat diskuzní pořad Duel, od roku1995 pak moderovala podobně zaměřený pořad Aréna.

Do povědomí českých televizních diváků ze zapsala zejména svým osobitým stylem při moderování televizního pořadu Kotel, který i sama vymyslela. Pořad vysílala televize Nova mezi lety 1998 a 2005. Princip byl jednoduchý - do pořadu byl pozván host (většinou politik) a publikum mu pokládalo otázky – často velmi nepříjemné a takzvaně na tělo. Diváci byli často rozvášnění, pískali, pokřikovalia vulgárně hosty uráželi. Podobně emočně vyhrocený je i pořad Máte slovo, který Jílková od roku 2008 moderuje v české televizi.

Jílková ovšem pochází z umělecké rodiny – její otec spisovatel a bývalý herec Jan Jílek patřil mezi známé české scenáristy a dramatiky, její matka Eva Jílková byla také herečkou. Není proto divu, že u herectví měla blízko. Vystudovala dokonce hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři.

Na televizní obrazovku se tak nejprve dostala jako mladá herečka. Objevila se v několika českých filmech i v jednom televizním seriálu. Ještě v dětském věku účinkovala ve snímku Stav ztroskotání z roku 1983. 

O šest let se objevila ve filmech Volná noha, Vážení přátelé, ano. Po revoluci ještě natočila snímek Někde je možná hezky(1991) a seriál Náhrdelník (1992).Mihla se dokonce i v seriálu Arabela se vrací. Na plátno se vrátila poměrně nedávno, v komediálním dramatu Fotograf (2015).

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Oldřich Kaiser a Jiří Lábus roky bavili celé Česko. Kam najednou zmizeli?

25.04.2019 08:33 Aktualizováno Před několika lety byl králi televizních obrazovek, dnes už tolik vidět nejsou. Kam se ztratila…

loading...

Tipy na dovolenou: Kam se vydat autem, když už jste v Chorvatsku byli?

24.04.2019 14:59 Doporučit Čechům dovolenou v Chorvatsku je nošením dříví do lesa. Oblíbená destinace je prozkoumána…

Je vhodné vystavovat děti stresu? Rady psychologů vás možná zaskočí

24.04.2019 14:31 Rostoucí počet psychologů soudí, že rodiče by se za každou cenu neměli snažit uchránit své…

Neuvěřitelný příběh. Vědci vážili dlouhou cestu z Česka do Indie, aby…

23.04.2019 17:02 Šest tisíc kilometrů od sebe dělí Prahu a Dillí, přesto se dvojice indických vědců žijící v Česku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama