"Drsňačka" Michaela Jílková? Hrála v řadě známých seriálů, ale možná jste si jí jen nevšimli

Michaelu Jílkovou si všichni pamatují jako nemilosrdnou kotelnici, která se pravidelně vrhá mezi politiky a pokouší se usměrnit jejích vyostřené debaty. Věděli jste ale, že se v minulosti objevila i v několika filmech a seriálech?

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Máte slovo s M. Jílkovou na téma Postoj Česka k Ukrajině
doporučujeme

Jílková patří mezi nejznámější české moderátorky a novinářky. V minulosti působila v Československém rozhlase i Československé televizi.  V roce 1993 začala moderovat diskuzní pořad Duel, od roku1995 pak moderovala podobně zaměřený pořad Aréna.

Do povědomí českých televizních diváků ze zapsala zejména svým osobitým stylem při moderování televizního pořadu Kotel, který i sama vymyslela. Pořad vysílala televize Nova mezi lety 1998 a 2005. Princip byl jednoduchý - do pořadu byl pozván host (většinou politik) a publikum mu pokládalo otázky – často velmi nepříjemné a takzvaně na tělo. Diváci byli často rozvášnění, pískali, pokřikovalia vulgárně hosty uráželi. Podobně emočně vyhrocený je i pořad Máte slovo, který Jílková od roku 2008 moderuje v české televizi.

Jílková ovšem pochází z umělecké rodiny – její otec spisovatel a bývalý herec Jan Jílek patřil mezi známé české scenáristy a dramatiky, její matka Eva Jílková byla také herečkou. Není proto divu, že u herectví měla blízko. Vystudovala dokonce hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři.

Na televizní obrazovku se tak nejprve dostala jako mladá herečka. Objevila se v několika českých filmech i v jednom televizním seriálu. Ještě v dětském věku účinkovala ve snímku Stav ztroskotání z roku 1983. 

O šest let se objevila ve filmech Volná noha, Vážení přátelé, ano. Po revoluci ještě natočila snímek Někde je možná hezky(1991) a seriál Náhrdelník (1992).Mihla se dokonce i v seriálu Arabela se vrací. Na plátno se vrátila poměrně nedávno, v komediálním dramatu Fotograf (2015).

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč s přibývajícími lety tloustneme? Vědci našli odpověď

20.10.2019 21:56 Aktualizováno Fyzička už není to, co bývala. A tak se kromě vrásek a bílých vlasů s přibývajícími lety téměř…

Jak obnovit důvěru v manželství po nevěře. Odborníci mají těchto sedm rad

20.10.2019 15:30 Náhodně objevená textová zpráva na mobilu, mail, který jsme nikdy neměli číst... a vše se náhle…

Naruhito je 126. císař nejstarší vládnoucí dynastie světa, obdivuje českou…

20.10.2019 09:13 Naruhito, jehož intronizace se uskuteční 22. října, je nejstarším synem bývalého císaře Akihita a…

Tenista Nadal se oženil, na svatbě měl i bývalého španělského krále

19.10.2019 16:49 Španělský tenista Rafael Nadal se oženil. Po čtrnáctileté známosti vstoupil devatenáctinásobný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama