Harry Potter ukrýval velké tajemství. Rowlingová ho prozradila a naštvala fanoušky

Knižní sága o čarodějnickém učni Harry Potterovi ukrývala nejedno skryté tajemství. Na některá fanoušci přišli sami, k odhalení jiných musela dopomoci sama autorka J. K. Rowlingová. To je ostatně případ i vášnivého homosexuálního vztahu Albuse Brumbála. Tím ale podle CNN spisovatelka řadu fanoušků rozlítila.

Přidejte svůj názor

Harry Potter, ilustrační foto
doporučujeme

Snímek Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny míří na DVD a jedním z bonusů je podrobný popis vztahu mezi ředitelem Bradavické školy čar a kouzel a černokněžníkem Grindelwaldem, o který se postarala sama autorka.

Ta uvedla, že mezi nimi bujel vášnivý vztah. "Jejich vztah byl neuvěřitelně intenzivní. Byl vášnivý a byl to milostný vztah. Ale ať už jde o jakýkoliv vztah, homosexuální nebo heterosexuální, člověk nikdy neví, co ten druhý člověk vlastně cítí," uvedla autorka.

Dodala, že vztah byl více postavený na emocích než na sexuálních prožitcích, věří ale, že tento vztah zasahoval i do milostné roviny. Tím ale své fanoušky podle televize CNN autorka pořádně naštvala.

Jeden z nich například poukázal na to, že její knižní a filmové postavy jsou homosexuální kdekoliv mimo knihy a filmy. Další zmínil, že Rowlingová každé dva měsíce přijde s novou informací, o kterou nikdo nestojí.

"Mám přesně stejnou reakci na Rowlingovou, která se snaží zpětně diverzifikovat Harryho Pottera, jako na Jamese Camerona, který slibuje čtyři pokračování Avatara. Nikdo o to nestojí," uvedla spisovatelka a režisérka Hazel Hayesová.

Podobných reakcí lze na internetu nalézt, stovky, ne-li tisíce. Mnoho z nich se shoduje v tom, že jim nevadí samotná sexualita hlavních postav, jako spíše fakt, že autorka nadále rozpitvává univerzum Harryho Pottera, aniž by si to kdokoliv přál.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Seriál Kutil Tim: Jak se za 20 let od poslední klapky změnil šikovný…

25.04.2019 14:32 Aktualizováno Komediální sitcom Kutil Tim patří ke stálicím programu českých stanic - a to i přesto, že od…

loading...

Tajemství sovětského diktátora Stalina: Proč nechtěl řečnit na veřejnosti?

25.04.2019 14:32 Aktualizováno Není pochyb o tom, že ruskou i globální historii ovlivnil Josif Vissarionovič Džugašvili…

Ocelové rakve: Seznamte se s nejhoršími ponorkami, které kdy existovaly

25.04.2019 11:07 Aktualizováno Triumfální úterní představení nové ruské ponorky dokládá důležitost těchto podmořských plavidel pro…

Oldřich Kaiser a Jiří Lábus roky bavili celé Česko. Kam najednou zmizeli?

25.04.2019 08:33 Aktualizováno Před několika lety byl králi televizních obrazovek, dnes už tolik vidět nejsou. Kam se ztratila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama