Harry Potter ukrýval velké tajemství. Rowlingová ho prozradila a naštvala fanoušky

Knižní sága o čarodějnickém učni Harry Potterovi ukrývala nejedno skryté tajemství. Na některá fanoušci přišli sami, k odhalení jiných musela dopomoci sama autorka J. K. Rowlingová. To je ostatně případ i vášnivého homosexuálního vztahu Albuse Brumbála. Tím ale podle CNN spisovatelka řadu fanoušků rozlítila.

Přidejte svůj názor

Harry Potter, ilustrační foto
doporučujeme

Snímek Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny míří na DVD a jedním z bonusů je podrobný popis vztahu mezi ředitelem Bradavické školy čar a kouzel a černokněžníkem Grindelwaldem, o který se postarala sama autorka.

Ta uvedla, že mezi nimi bujel vášnivý vztah. "Jejich vztah byl neuvěřitelně intenzivní. Byl vášnivý a byl to milostný vztah. Ale ať už jde o jakýkoliv vztah, homosexuální nebo heterosexuální, člověk nikdy neví, co ten druhý člověk vlastně cítí," uvedla autorka.

Dodala, že vztah byl více postavený na emocích než na sexuálních prožitcích, věří ale, že tento vztah zasahoval i do milostné roviny. Tím ale své fanoušky podle televize CNN autorka pořádně naštvala.

Jeden z nich například poukázal na to, že její knižní a filmové postavy jsou homosexuální kdekoliv mimo knihy a filmy. Další zmínil, že Rowlingová každé dva měsíce přijde s novou informací, o kterou nikdo nestojí.

"Mám přesně stejnou reakci na Rowlingovou, která se snaží zpětně diverzifikovat Harryho Pottera, jako na Jamese Camerona, který slibuje čtyři pokračování Avatara. Nikdo o to nestojí," uvedla spisovatelka a režisérka Hazel Hayesová.

Podobných reakcí lze na internetu nalézt, stovky, ne-li tisíce. Mnoho z nich se shoduje v tom, že jim nevadí samotná sexualita hlavních postav, jako spíše fakt, že autorka nadále rozpitvává univerzum Harryho Pottera, aniž by si to kdokoliv přál.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak skutečně vypadaly křížové výpravy? Archeologové rozklíčovali…

13.10.2019 16:47 Středověcí kronikáři obecně nepatří mezi nejspolehlivější komentátory historických událostí, mimo…

Ordály aneb boží soudy. Jak vypadalo středověké právo?

13.10.2019 16:21 Ve středověku platilo především právo nepsané. Pravidla se po generacích předávala ústně. Právní…

Třes rukou: Neškodná lapálie, či vážná nemoc? Naučte se poznat rozdíly

13.10.2019 12:05 Třes (tremor) rukou někdy postihne každého z nás. Může se jednat o pouhou reakci organismu na chlad…

Temná minulost Česka: Výroba jedné z nejhorších zbraní světa málem…

13.10.2019 11:26 Symbolů války ve Vietnamu, která trvala od roku 1955 do roku 1975, najdeme i dnes mnoho. Ani…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama