Největší tajemství Michaela Jacksona: Opravdu si nechával bělit kůži?

Na konci 80. let proletěla světem zpráva o tom, že si fenomenální zpěvák Michael Jackson nechává bělit kůži, protože touží po tom stát se bělochem. Byla to ale skutečně pravda? Podle dostupných informací vůbec ne.

Přidejte svůj názor

Michael Jackson
doporučujeme

Jacksonovi skutečně začala světlat kůže, ale spekulace o bělení kůže vyvrátil Jacksonův dermatolog, který potvrdil informace o tom, že zpěváka postila vzácná nemoc vitiligio, při které dochází k výpadkům pigmentu.

Michael se svoje potíže snažil maskovat nejdříve tmavým, posléze i světlým make-upem, nechal si dotetovat obočí a oblast kolem rtů. O své nemoci poprvé promluvil v Show Oprah Winfreyové, kde uvedl, že nemoc zdědil z otcovy strany. Nemoc se také projevila i u jeho staršího syna.

Přesto za sebou několik plastik má. První operaci podstoupil v roce 1979, kdy si nechal upravit nos, avšak ne z vlastního rozmaru, ale kvůli nehodě při taneční zkoušce, kde si nos zlomil.

V roce 1984 si nos nechal operovat znovu a opět kvůli nehodě, při které prodělal popáleniny druhého stupně. Při natáčení reklamního videa pro společnost Pepsi došlo k předčasnému odpálení pyrotechniky a zpěvák utrpěl popáleniny převážně na obličeji.

V roce 1987 si nechal udělat dolíček na bradě, i když tuto operaci nejdříve popíral. Skutečný počet Jacksonových operací není znám a dodnes se o tomto tématu žhavě spekuluje.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pijete moc kávy? Případ mladé ženy ukazuje, jak můžete dopadnout. Nikdo…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno V londýnské nemocnici Queen Elizabeth Hospital skončila teprve šestadvacetiletá žena, která se…

Postoj lidí k vakcínám se mění. Uvědomují si nebezpečí covidu-19

03.06.2020 10:31 Tábor těch, kdo odmítají vakcíny, nepřevažuje nad lidmi, kteří by očkování podstoupili. V době…

Rakovina prostaty se dá odhalit včas díky fúzní perinální biopsii. Jak…

02.06.2020 18:18 Karcinom prostaty je obávanou chorobou českých mužů: v naší republice se s ním potýká více než 63…

Královská vyjížďka na koni. Alžběta II. poprvé od vypuknutí pandemie na…

01.06.2020 15:42 Britská královna Alžběta II. si vyjela o víkendu na koni a poprvé od začátku uzávěry vyhlášené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy