"Královna" Meghan pod palbou. Bizarní video hýbe celou Británií

Každoroční udílení cen britské populární hudby BRIT Awards i měsíc po svém skončení hýbe celou Británií. Za vším stojí bizarní video, které natočili Beyonce a Jay-Z. Jak upozornil server Independent, ani jeden se nemohl udílení zúčastnit osobně, a proto natočili alespoň video, které ale vyvolalo velké vášně. Objevila se v něm totiž i "královna" Meghan.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Beyoncé, resp. Meghan opět rozvášnila internet
doporučujeme

Předmětem vášní je portrét britské vévodkyně Meghan Markle na pozadí předtočeného videa, na němž je členka královské rodiny oblečená jako královna. To vzbudilo mezi Brity velké vášně a namísto toho, aby je autoři videa uklidnili, ještě více je rozdmýchali.

Beyonce totiž na sociální síti následně poděkovala Britům za ocenění a připsala následující větu: "Na počest Měsíce černošské historie se klaníme jednomu z našich Melanated Monas. Gratulujeme k těhotenství! Přejeme vám mnoho štěstí."

To zmátlo veřejnost ještě více. Podle serveru Metro odkazuje "Melanated Mona" na "černou ženu ve vedení". Podle Yahoo Beyonce oním portrétem složila poctu Meghan za její dobročinnou činnost mezi komunitami bělochů a černochů.

Ani vysvětlení ze strany médií však Brity neuklidnilo. Jejich hněv se totiž otočil proti samotné Meghan, které je vyčítáno, že se nechala namalovat jako by byla britskou královnou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Beyoncé (@beyonce),

Jak ale upozornil server News.com.au, v tomto případě padá na hlavu vévodkyně Meghan kritika neprávem. "Na obraz nepózovala, nevisí v Národní galerii a ve skutečnosti o něm královská rodina ani nevěděla," uvádí portál.

Až do uveřejnění samotného videa na udílení cen nikdo z královské rodiny údajně nevěděl, že takový portrét existuje. Server ale zároveň dodává, že že ačkoliv šlo ve skutečnosti o poctu Meghan, nemohlo video přijít v horší době.

Navzdory tomu, že Kensingtonský palác apeloval na veřejnost, aby své projevy zklidnila, se Meghan stává stále větším terčem pro internetové uživatele. Ti jí vyčítají vše od bujarých večírků na počet očekávaného dítěte přes chování, které ústí ve výpovědi členů služebnictva, až po její nevraživost s vévodkyní Kate.

Královská rodina proto byla nucena přistoupit k opatřením, která se dosud nikdy v historii nerealizovala. Zavedla první směrnice o sociálních médiích vztahující se na královskou rodinu, které obsahují například regulaci komentářů na internetu. 

Meghan přitom nepomáhá v očích veřejnosti ani fakt, že má za sebou síť vlivných lidí, kteří jí v jejím jednání podporují. Mezi ty nejbližší patří Beyonce, Serena Williamsová, Oprah nebo George Clooney. Ani to jí ale kredit nezvyšuje.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Královská vyjížďka na koni. Alžběta II. poprvé od vypuknutí pandemie na…

01.06.2020 15:42 Britská královna Alžběta II. si vyjela o víkendu na koni a poprvé od začátku uzávěry vyhlášené…

Máte doma "bordel"? Nepořádek probouzí kreativitu, tvrdí psychologové

31.05.2020 17:46 Aktualizováno Neschopnost uspořádat si své věci nesmí být chápána jako vada charakteru, tvrdí četní experti.…

Historie cigarety. Móda, závislost i zdravotní riziko

31.05.2020 11:00 Na 31. května připadá Světový den bez tabáku. Zatímco v minulosti bylo kouření cigaret vlastně…

Úmrtní listy nepostihují důležitou věc, tvrdí odborníci. Jde o klimatické…

30.05.2020 13:30 Australská studie tvrdí, že lidé po celém světě umírají v důsledků klimatické krize, ale tento…

Související:

Právě se děje

Další zprávy