"Královna" Meghan pod palbou. Bizarní video hýbe celou Británií

Každoroční udílení cen britské populární hudby BRIT Awards i měsíc po svém skončení hýbe celou Británií. Za vším stojí bizarní video, které natočili Beyonce a Jay-Z. Jak upozornil server Independent, ani jeden se nemohl udílení zúčastnit osobně, a proto natočili alespoň video, které ale vyvolalo velké vášně. Objevila se v něm totiž i "královna" Meghan.

Beyoncé, resp. Meghan opět rozvášnila internet
doporučujeme

Předmětem vášní je portrét britské vévodkyně Meghan Markle na pozadí předtočeného videa, na němž je členka královské rodiny oblečená jako královna. To vzbudilo mezi Brity velké vášně a namísto toho, aby je autoři videa uklidnili, ještě více je rozdmýchali.

Beyonce totiž na sociální síti následně poděkovala Britům za ocenění a připsala následující větu: "Na počest Měsíce černošské historie se klaníme jednomu z našich Melanated Monas. Gratulujeme k těhotenství! Přejeme vám mnoho štěstí."

To zmátlo veřejnost ještě více. Podle serveru Metro odkazuje "Melanated Mona" na "černou ženu ve vedení". Podle Yahoo Beyonce oním portrétem složila poctu Meghan za její dobročinnou činnost mezi komunitami bělochů a černochů.

Ani vysvětlení ze strany médií však Brity neuklidnilo. Jejich hněv se totiž otočil proti samotné Meghan, které je vyčítáno, že se nechala namalovat jako by byla britskou královnou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Beyoncé (@beyonce),

Jak ale upozornil server News.com.au, v tomto případě padá na hlavu vévodkyně Meghan kritika neprávem. "Na obraz nepózovala, nevisí v Národní galerii a ve skutečnosti o něm královská rodina ani nevěděla," uvádí portál.

Až do uveřejnění samotného videa na udílení cen nikdo z královské rodiny údajně nevěděl, že takový portrét existuje. Server ale zároveň dodává, že že ačkoliv šlo ve skutečnosti o poctu Meghan, nemohlo video přijít v horší době.

Navzdory tomu, že Kensingtonský palác apeloval na veřejnost, aby své projevy zklidnila, se Meghan stává stále větším terčem pro internetové uživatele. Ti jí vyčítají vše od bujarých večírků na počet očekávaného dítěte přes chování, které ústí ve výpovědi členů služebnictva, až po její nevraživost s vévodkyní Kate.

Královská rodina proto byla nucena přistoupit k opatřením, která se dosud nikdy v historii nerealizovala. Zavedla první směrnice o sociálních médiích vztahující se na královskou rodinu, které obsahují například regulaci komentářů na internetu. 

Meghan přitom nepomáhá v očích veřejnosti ani fakt, že má za sebou síť vlivných lidí, kteří jí v jejím jednání podporují. Mezi ty nejbližší patří Beyonce, Serena Williamsová, Oprah nebo George Clooney. Ani to jí ale kredit nezvyšuje.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hvězda Bollywoodu Amitábh Baččan je v nemocnici s koronavirem

11.07.2020 21:52 Amitábh Baččan, hvězda indické filmové produkce, takzvaného Bollywoodu, leží v nemocnici poté, co…

Konec oblečení do kanceláře? Pandemie proměnila módní kodex, píše CNN

10.07.2020 09:20 Svým pánským oblekům šitým na míru, pouzdrovým šatům i vysokým podpatkům dejte sbohem. Nová realita…

Češi a konzumace masa? Novým trendem je flexitariánství

09.07.2020 14:21 Čtyři procenta Čechů nejí maso a stejně velký podíl populace praktikuje takzvané flexitariánství,…

Na týden dopředu si dovolenou podle předpovědi počasí neplánujte, radí…

08.07.2020 22:06 Aktualizováno ROZHOVOR – Stoprocentní úspěšnost předpovědi počasí je utopie. Zatímco na druhý den dokážete počasí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy