Největší podvod v historii? Duo Milli Vanilli okouzlilo svět, na výsluní se ale dlouho neohřála

Byli mladí, krásní a úspěšní – a postarali se o největší hudební podvod v dějinách populární hudby. I tak se dá popsat dění kolem kdysi velmi populární skupiny Milli Vanilli! Na jejich podvod se přišlo náhodou díky technickým problémům při vystoupení.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Milli Vanilli
doporučujeme

Devadesátá léta byla, alespoň co se hudby týče, velmi bohatá. V této době vznikly a zažily největší popularitu skupiny jako Backstreet Boys či Spice Girls. A samozřejmě nelze nezmínit jejich české obdoby – Lunetic a Holki. Do Česka se dostaly songy od Kelly Family. A také od Milli Vanilli.

Dvojice, která si říkala Milli Vanilli, se zaměřovala na pop a R&B. Byla velice populární na přelomu 80. a 90. let. Mladí a krásní zpěváci/tanečníci/modelové Fab Morvan a Rob Pilatus doslova okouzlili fanynky nejen svými písněmi, ale i pohyby a vzhledem. Mělo to ale jeden háček. Ukázalo se totiž, že jde o jeden obří podvod! A stejně rychle, jako jejich kariéra začala, zase skončila.

zdroj: YouTube

Skupinu vytvořil v roce 1988 manažer Frank Farian, který už na výslunní dostal třeba legendární Boney M. První album Girl You Know It's True mělo obrovský komerční úspěch a skupina byla nominovaná roku 1990 na cenu Grammy v kategorii Nejlepší nový umělec.

Tato nominace se Morvanovi a Pilatusovi stala osudnou – a ne v pozitivním slova smyslu. Novinář Los Angeles Times Chuck Philips záhy zjistil, že skutečným zpěvákem Milli Vanilli není ani jeden z jejích dvou oficiálních členů.

Hlasy, které okouzlily miliony fanoušků, patřily Charlesi Shawovi Johnu Davisovi, Bradu Howellovi a, Jodie a Lindě Rocco. Farian jejich hlasy různě namíchal a elektronicky upravil. Morvana a Pilatus si vybral jako tváře skupiny jen díky atraktivnímu vzhledu a tanečním dovednostem.

zdroj: YouTube

Když se ukázalo, že skupina je jeden velký podvod, vypukl jeden z největších skandálů v dějinách hudebního byznysu. Společnost Arista Records stáhla jejich nahrávky z prodeje, skupina přišla o Grammy a vypukla debata o podstatě pop-music v éře, kdy zpěv ustupuje do pozadí, jednak pod tlakem vizuální stránky šoubyznysu, jednak díky možnostem elektronických úprav hlasu.

Manažer Frank Farian se hájil tím, že tento postup nebyl nijak neobvyklý – využil jej také u zmíněné skupiny Boney M. Morvan s Pilatusem se zase hájili tím, že o ničem nevěděli, a že nepodváděli, ale že sami byli podvedeni.

Pád na dno byl tvrdý, Morvan s Pilatusem se ovšem chtěli mermomocí vrátit na scénu. Po pádu Milli Vanilli založili nový projekt pod názvem Rob & Fab, ten ale velký úspěch neměl. Dvojice se proto opět stáhla do ústraní. V roce 1997 se Farian s Morvanem a Pilatusem dohodli, že se pokusí o comeback pod značkou Milli Vanilli. Začali připravovat nové album pod názvem Back and in Attack.

Jenže Rob Pilatus se mezitím dostal do pořádného průšvihu - zapletl se do série přepadení a navíc byl závislý na drogách. Farian mu sice zaplatil léčení, nicméně ještě než dokončili své album, byl Pilatus 2. dubna 1998 nalezen mrtvý v hotelovém pokoji ve Frankfurtu. Zřejmě se předávkoval drogami. Morvan se dodnes pohybuje na hudební scéně, příliš velký úspěch ale nezaznamenal.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč s přibývajícími lety tloustneme? Vědci našli odpověď

20.10.2019 21:56 Aktualizováno Fyzička už není to, co bývala. A tak se kromě vrásek a bílých vlasů s přibývajícími lety téměř…

Jak obnovit důvěru v manželství po nevěře. Odborníci mají těchto sedm rad

20.10.2019 15:30 Náhodně objevená textová zpráva na mobilu, mail, který jsme nikdy neměli číst... a vše se náhle…

Naruhito je 126. císař nejstarší vládnoucí dynastie světa, obdivuje českou…

20.10.2019 09:13 Naruhito, jehož intronizace se uskuteční 22. října, je nejstarším synem bývalého císaře Akihita a…

Tenista Nadal se oženil, na svatbě měl i bývalého španělského krále

19.10.2019 16:49 Španělský tenista Rafael Nadal se oženil. Po čtrnáctileté známosti vstoupil devatenáctinásobný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama