Největší podvod v historii? Duo Milli Vanilli okouzlilo svět, na výsluní se ale dlouho neohřála

Byli mladí, krásní a úspěšní – a postarali se o největší hudební podvod v dějinách populární hudby. I tak se dá popsat dění kolem kdysi velmi populární skupiny Milli Vanilli! Na jejich podvod se přišlo náhodou díky technickým problémům při vystoupení.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Milli Vanilli
doporučujeme

Devadesátá léta byla, alespoň co se hudby týče, velmi bohatá. V této době vznikly a zažily největší popularitu skupiny jako Backstreet Boys či Spice Girls. A samozřejmě nelze nezmínit jejich české obdoby – Lunetic a Holki. Do Česka se dostaly songy od Kelly Family. A také od Milli Vanilli.

Dvojice, která si říkala Milli Vanilli, se zaměřovala na pop a R&B. Byla velice populární na přelomu 80. a 90. let. Mladí a krásní zpěváci/tanečníci/modelové Fab Morvan a Rob Pilatus doslova okouzlili fanynky nejen svými písněmi, ale i pohyby a vzhledem. Mělo to ale jeden háček. Ukázalo se totiž, že jde o jeden obří podvod! A stejně rychle, jako jejich kariéra začala, zase skončila.

zdroj: YouTube

Skupinu vytvořil v roce 1988 manažer Frank Farian, který už na výslunní dostal třeba legendární Boney M. První album Girl You Know It's True mělo obrovský komerční úspěch a skupina byla nominovaná roku 1990 na cenu Grammy v kategorii Nejlepší nový umělec.

Tato nominace se Morvanovi a Pilatusovi stala osudnou – a ne v pozitivním slova smyslu. Novinář Los Angeles Times Chuck Philips záhy zjistil, že skutečným zpěvákem Milli Vanilli není ani jeden z jejích dvou oficiálních členů.

Hlasy, které okouzlily miliony fanoušků, patřily Charlesi Shawovi Johnu Davisovi, Bradu Howellovi a, Jodie a Lindě Rocco. Farian jejich hlasy různě namíchal a elektronicky upravil. Morvana a Pilatus si vybral jako tváře skupiny jen díky atraktivnímu vzhledu a tanečním dovednostem.

zdroj: YouTube

Když se ukázalo, že skupina je jeden velký podvod, vypukl jeden z největších skandálů v dějinách hudebního byznysu. Společnost Arista Records stáhla jejich nahrávky z prodeje, skupina přišla o Grammy a vypukla debata o podstatě pop-music v éře, kdy zpěv ustupuje do pozadí, jednak pod tlakem vizuální stránky šoubyznysu, jednak díky možnostem elektronických úprav hlasu.

Manažer Frank Farian se hájil tím, že tento postup nebyl nijak neobvyklý – využil jej také u zmíněné skupiny Boney M. Morvan s Pilatusem se zase hájili tím, že o ničem nevěděli, a že nepodváděli, ale že sami byli podvedeni.

Pád na dno byl tvrdý, Morvan s Pilatusem se ovšem chtěli mermomocí vrátit na scénu. Po pádu Milli Vanilli založili nový projekt pod názvem Rob & Fab, ten ale velký úspěch neměl. Dvojice se proto opět stáhla do ústraní. V roce 1997 se Farian s Morvanem a Pilatusem dohodli, že se pokusí o comeback pod značkou Milli Vanilli. Začali připravovat nové album pod názvem Back and in Attack.

Jenže Rob Pilatus se mezitím dostal do pořádného průšvihu - zapletl se do série přepadení a navíc byl závislý na drogách. Farian mu sice zaplatil léčení, nicméně ještě než dokončili své album, byl Pilatus 2. dubna 1998 nalezen mrtvý v hotelovém pokoji ve Frankfurtu. Zřejmě se předávkoval drogami. Morvan se dodnes pohybuje na hudební scéně, příliš velký úspěch ale nezaznamenal.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Oldřich Kaiser a Jiří Lábus roky bavili celé Česko. Kam najednou zmizeli?

25.04.2019 08:33 Aktualizováno Před několika lety byl králi televizních obrazovek, dnes už tolik vidět nejsou. Kam se ztratila…

loading...

Tipy na dovolenou: Kam se vydat autem, když už jste v Chorvatsku byli?

24.04.2019 14:59 Doporučit Čechům dovolenou v Chorvatsku je nošením dříví do lesa. Oblíbená destinace je prozkoumána…

Je vhodné vystavovat děti stresu? Rady psychologů vás možná zaskočí

24.04.2019 14:31 Rostoucí počet psychologů soudí, že rodiče by se za každou cenu neměli snažit uchránit své…

Neuvěřitelný příběh. Vědci vážili dlouhou cestu z Česka do Indie, aby…

23.04.2019 17:02 Šest tisíc kilometrů od sebe dělí Prahu a Dillí, přesto se dvojice indických vědců žijící v Česku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama