Dovolená v Chorvatsku skončila tragicky: Muž zemřel po konzumaci kebabu

Allan Brown (83) a jeho manželka Jean z Velké Británie si jako prázdninovou destinaci vybrali Rovinj v Chorvatsku. Zpátky domů se ovšem vrátil jen jeden z nich.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Chorvatsko
doporučujeme

Allan Brown a jeho žena vyrazili na vyhlídkovou jízdu, pak si dopřáli večeři na hotelu. Brit si objednal kuřecí kebab na špejli. Během jídla si ovšem postěžoval, že maso je příliš tvrdé a že má pocit, jako by se mu zaseklo v krku. Když se po jídle vydal na toaletu, jeho manželka Jean uslyšela ránu.

„Paní Brownová šla za ním a viděla, že má obrácené oči a že v oblasti krku začal modrat," cituje britský deník The Sun koronera Graema Hughese. Allana oživovala až do příchodu lékařů, ale ani tak se ho nepodařilo vzkřísit. Chorvatští doktoři vzhledem k historii zdravotních problémů pana Browna jako příčinu smrti určili trombózu.

Pan Brown zemřel 24. září 2018. Když tělo později dostal na stůl patolog Meleri Morgan, zjistil něco jiného. Při pitvě objevil „něco šedého“ zaseknutého v horních dýchacích cestách mrtvého muže. „Bylo to živočišného původu a obsahovalo to tuk. Vysvětlovalo by to to, co jeho žena říkala o kuřecím kebab,“ řekl koroner.

Ani několik měsíců po smrti se lékaři ale lékaři nedokázali shodnout, zda Allana zabil kousek kebabu nebo následky trombózy. Příčinu smrti proto nakonec uzavřeli jako „neurčitou“.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pět nejhorších ponorek, které kdy existovaly

25.04.2019 10:02 Triumfální úterní představení nové ruské ponorky dokládá důležitost těchto podmořských plavidel pro…

loading...

Oldřich Kaiser a Jiří Lábus roky bavili celé Česko. Kam najednou zmizeli?

25.04.2019 08:33 Aktualizováno Před několika lety byl králi televizních obrazovek, dnes už tolik vidět nejsou. Kam se ztratila…

Tipy na dovolenou: Kam se vydat autem, když už jste v Chorvatsku byli?

24.04.2019 14:59 Doporučit Čechům dovolenou v Chorvatsku je nošením dříví do lesa. Oblíbená destinace je prozkoumána…

Je vhodné vystavovat děti stresu? Rady psychologů vás možná zaskočí

24.04.2019 14:31 Rostoucí počet psychologů soudí, že rodiče by se za každou cenu neměli snažit uchránit své…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama