Dovolená v Chorvatsku skončila tragicky: Muž zemřel po konzumaci kebabu

Allan Brown (83) a jeho manželka Jean z Velké Británie si jako prázdninovou destinaci vybrali Rovinj v Chorvatsku. Zpátky domů se ovšem vrátil jen jeden z nich.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Chorvatsko
doporučujeme

Allan Brown a jeho žena vyrazili na vyhlídkovou jízdu, pak si dopřáli večeři na hotelu. Brit si objednal kuřecí kebab na špejli. Během jídla si ovšem postěžoval, že maso je příliš tvrdé a že má pocit, jako by se mu zaseklo v krku. Když se po jídle vydal na toaletu, jeho manželka Jean uslyšela ránu.

„Paní Brownová šla za ním a viděla, že má obrácené oči a že v oblasti krku začal modrat," cituje britský deník The Sun koronera Graema Hughese. Allana oživovala až do příchodu lékařů, ale ani tak se ho nepodařilo vzkřísit. Chorvatští doktoři vzhledem k historii zdravotních problémů pana Browna jako příčinu smrti určili trombózu.

Pan Brown zemřel 24. září 2018. Když tělo později dostal na stůl patolog Meleri Morgan, zjistil něco jiného. Při pitvě objevil „něco šedého“ zaseknutého v horních dýchacích cestách mrtvého muže. „Bylo to živočišného původu a obsahovalo to tuk. Vysvětlovalo by to to, co jeho žena říkala o kuřecím kebab,“ řekl koroner.

Ani několik měsíců po smrti se lékaři ale lékaři nedokázali shodnout, zda Allana zabil kousek kebabu nebo následky trombózy. Příčinu smrti proto nakonec uzavřeli jako „neurčitou“.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nahradí Evropany muslimové? Přijímat migranty ano, ale... Vilém Čok to v…

09.12.2019 18:29 Aktualizováno Známý zpěvák Vilém Čok se netají obavami z migrantů. Podle jeho slov mu vadí například to, že jsou…

Novou Miss Universe je kráska z Jihoafrické republiky. Jak se vám líbí?

09.12.2019 07:53 Titul Miss Universe pro rok 2019 získala 26letá Zozibini Tunziová z Jihoafrické republiky. Porazila…

Konec s nakupováním oblečení: Budeme si ho v obchodech už jen půjčovat?

08.12.2019 19:32 Módní průmysl patří mezi největší znečišťovatele životního prostředí. Podle aliance United Nations…

Běhání ve znečistěném městě: Hazard se zdravím? Odpověď vás překvapí

06.12.2019 08:18 Sport je zdraví prospěšný, na tom se shodují všichni. Všichni také vědí, že znečištění vzduchu má…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama