Svůdná kráska z filmu Veselé Velikonoce s Belmondem: Jak vypadá po 35 letech?

Když se objevila po boku Jean-Paula Belmoda ve filmu Veselé velikonoce, bylo jí 18 let a téměř nikdo ji neznal. Dnes je herečce Sophie Marceau neuvěřitelných dvaapadesát a přesto neztratila nic na své kráse. Podívejte se, jak se za 35 let změnila a hlavně dozrála.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Sophie Marceau a Jean-Paul Belmondo ve filmu Veselé Velikonoce
doporučujeme

Sophie začala s herectvím již jako mladá, tehdy ji bylo pouhých 14 roků. Do té doby vyrůstala na předměstí Paříže se svým otcem, který se živil jako řidič nákladních aut. Poprvé se objevila ve filmu La Boum (Večírek). Právě tento snímek odstartoval její hvězdnou kariéru. Za druhý díl filmu v roce 1983 dokonce dostala Cesara (francouzskou obdobu Oscara) za nejvíce slibnou herečku.

Brzy začala hrát i vážnější role. V roce 1984 se po boku Gerarda Depardieu objevila ve filmu Pevnost Saganne, s Jean-Paulem Belmodem si ve stejný rok zahrála ve známém snímku Veselé Velikonoce. V něm si zahrála krásnou Julii, na kterou si záletník Bebel v podání Belmonda brousil zuby. Když se ale nečekaně vrátí jeho manželka, pokouší se situaci zachránit, a tak o Julii prohlásí, že je jeho dcerou.

Na Mezinárodním festivalu romantického filmu roku 1988 byla za ztvárnění postavy ve filmu Šuani vyhlášena nejlepší romantickou herečkou. S další legendou filmu Philippem Noiretem se setkala při natáčení snímku D'Artagnanova dcera.

Celosvětovou slávu jí přinesla role princezny Isabely v historickém eposu Statečné srdce pod režijním vedením Mela Gibsona. Film získal pět Oscarů. Dalším zlomem v její kariéře byla postava Bond Girl Elektry Kingové v bondovce Jeden svět nestačí po boku Pierce Brosnana.

Tak její soukromý život je spojen s filmem, přesněji řečeno s filmaři a herci V roce 1995 porodila syna Vincenta. Do roku 2001 byla vdaná za polského režiséra Andrzeje Żuławského, který je o dvacet šest let starší, a pod jehož vedením natočila několik filmů (např. La Fidélité). Po rozvodu se stal jejím partnerem producent Jim Lemley. Roku 2002 přivedla v Londýně na svět dceru Juliette. Jejím současným partnerem je herec Christopher Lambert.

Dnes dvaapadesátiletá Sophie je otevřeným odpůrcem takzvaných „blood sports“ tedy krvavých sportů a připojila se spolu s Brigitte Bardot k protestům proti lovu hrdliček v Gironde a býčím zápasům v Provence. Herečka je velkým ochráncem přírody, hlavně jejím velikým milovníkem.

Kromě přírody se ale snaží také pomáhat dětem , Je patronkou organizace zvané Arc-en-Ciel – Duha, která pomáhá dětem v jejich bídě a která se snaží plnit jejich sny a právo na plnohodnotný život.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co vaše dcera možná neví o antikoncepci. Nejčastější mýty a obavy

19.09.2019 18:22 Antikoncepce je v moderním světě jednoznačně nejspolehlivějším způsobem, jak mohou ženy zodpovědně…

Děti po "císaři" mají ve střevech odlišné bakterie, prokázala studie

19.09.2019 09:38 Děti, které se narodily císařským řezem, mají ve střevech jiné bakterie než miminka, která přišla…

Rakovina děložního čípku: Co obnáší test HPV a měli by ho podstoupit i…

18.09.2019 18:42 Obáváme se rakoviny, přesto ale věříme, že se právě nám vyhne! Pacientky, které se s touto nemocí…

Cenzura na Facebooku? Moderátoři diskuzí popsali, co vše musí dělat

18.09.2019 12:30 Skupina současných a bývalých pracovníků, kteří pracovali roky v moderátorských centrech pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama