Lékaři řeší záhadu. Mladá dívka porodila chlapce, o měsíc později porodila dvojčata

Normální těhotenství trvá zhruba 40 týdnů. Každý si proto dokáže spočítat, že mezi jednotlivými porody by u jedné ženy mělo uplynout zhruba 9 měsíců, pokud jde vše bez komplikací a nehovoříme o předčasném porodu. Lékaře ale překvapil případ mladé dívky, která porodila zdravé děti dvakrát během jednoho měsíce.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

20letá dívka Arifa Sultanová a její manžel Sumon Biswas z Bangladéše přivítali na svět své první děťátko 25. února. Arifa se okamžitě zhostila role novopečené maminky a vše fungovalo bez sebemenších problémů.

O měsíc později se ale stalo něco, s čím nikdo nepočítal. 26. března dívce praskla voda a skončila opět v porodnici, kde císařským řezem porodila dvojčata.

Dvojčátka byla zdravá a plně vyvinutá, nikdo si ale nedokázal vysvětlit, jak je možné, že žena porodila v rozmezí jednoho měsíce hned dvakrát po sobě.

Dívka proto podstoupila sérii vyšetření, na základě kterých lékaři pravděpodobně odhalili příčinu. Domnívají se, že dívka má dvě dělohy, a tak prožívala dvoje těhotenství současně.

Zůstává záhadou, proč si nikdo z lékařů druhého těhotenství a dvojčat nevšiml dříve. Pravděpodobně ale jedna z děloh není viditelná na screeningových přístrojích, a proto o druhém těhotenství nikdo nevěděl.

Pokračujícího těhotenství si ale nevšimla ani sama matka. "Neuvědomila si, že je stále těhotná s dvojčaty. 26 dní po porodu prvního dítěte jí opět praskla voda. Jedno dítě se narodilo z jedné dělohy a dvě z druhé. Viděl jsem takový případ poprvé, nikdy předtím jsem o tom neslyšel," řekl britským serverům Mirror a Daily Mail lékař Dilip Roy.

Podobné případy jsou extrémně vzácné už jen proto, že naprostá většina žen na celém světě má dělohu pouze jednu. O tom, že by byl někdo podobně jako mladá dívka těhotný hned dvakrát, zatím lékaři neslyšeli.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ocelové rakve: Seznamte se s nejhoršími ponorkami, které kdy existovaly

25.04.2019 10:02 Triumfální úterní představení nové ruské ponorky dokládá důležitost těchto podmořských plavidel pro…

loading...

Oldřich Kaiser a Jiří Lábus roky bavili celé Česko. Kam najednou zmizeli?

25.04.2019 08:33 Aktualizováno Před několika lety byl králi televizních obrazovek, dnes už tolik vidět nejsou. Kam se ztratila…

Tipy na dovolenou: Kam se vydat autem, když už jste v Chorvatsku byli?

24.04.2019 14:59 Doporučit Čechům dovolenou v Chorvatsku je nošením dříví do lesa. Oblíbená destinace je prozkoumána…

Je vhodné vystavovat děti stresu? Rady psychologů vás možná zaskočí

24.04.2019 14:31 Rostoucí počet psychologů soudí, že rodiče by se za každou cenu neměli snažit uchránit své…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama