Lékaři řeší záhadu. Mladá dívka porodila chlapce, o měsíc později porodila dvojčata

Normální těhotenství trvá zhruba 40 týdnů. Každý si proto dokáže spočítat, že mezi jednotlivými porody by u jedné ženy mělo uplynout zhruba 9 měsíců, pokud jde vše bez komplikací a nehovoříme o předčasném porodu. Lékaře ale překvapil případ mladé dívky, která porodila zdravé děti dvakrát během jednoho měsíce.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

20letá dívka Arifa Sultanová a její manžel Sumon Biswas z Bangladéše přivítali na svět své první děťátko 25. února. Arifa se okamžitě zhostila role novopečené maminky a vše fungovalo bez sebemenších problémů.

O měsíc později se ale stalo něco, s čím nikdo nepočítal. 26. března dívce praskla voda a skončila opět v porodnici, kde císařským řezem porodila dvojčata.

Dvojčátka byla zdravá a plně vyvinutá, nikdo si ale nedokázal vysvětlit, jak je možné, že žena porodila v rozmezí jednoho měsíce hned dvakrát po sobě.

Dívka proto podstoupila sérii vyšetření, na základě kterých lékaři pravděpodobně odhalili příčinu. Domnívají se, že dívka má dvě dělohy, a tak prožívala dvoje těhotenství současně.

Zůstává záhadou, proč si nikdo z lékařů druhého těhotenství a dvojčat nevšiml dříve. Pravděpodobně ale jedna z děloh není viditelná na screeningových přístrojích, a proto o druhém těhotenství nikdo nevěděl.

Pokračujícího těhotenství si ale nevšimla ani sama matka. "Neuvědomila si, že je stále těhotná s dvojčaty. 26 dní po porodu prvního dítěte jí opět praskla voda. Jedno dítě se narodilo z jedné dělohy a dvě z druhé. Viděl jsem takový případ poprvé, nikdy předtím jsem o tom neslyšel," řekl britským serverům Mirror a Daily Mail lékař Dilip Roy.

Podobné případy jsou extrémně vzácné už jen proto, že naprostá většina žen na celém světě má dělohu pouze jednu. O tom, že by byl někdo podobně jako mladá dívka těhotný hned dvakrát, zatím lékaři neslyšeli.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč s přibývajícími lety tloustneme? Vědci našli odpověď

20.10.2019 21:56 Aktualizováno Fyzička už není to, co bývala. A tak se kromě vrásek a bílých vlasů s přibývajícími lety téměř…

Jak obnovit důvěru v manželství po nevěře. Odborníci mají těchto sedm rad

20.10.2019 15:30 Náhodně objevená textová zpráva na mobilu, mail, který jsme nikdy neměli číst... a vše se náhle…

Naruhito je 126. císař nejstarší vládnoucí dynastie světa, obdivuje českou…

20.10.2019 09:13 Naruhito, jehož intronizace se uskuteční 22. října, je nejstarším synem bývalého císaře Akihita a…

Tenista Nadal se oženil, na svatbě měl i bývalého španělského krále

19.10.2019 16:49 Španělský tenista Rafael Nadal se oženil. Po čtrnáctileté známosti vstoupil devatenáctinásobný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama