Isaac Newton předvídal konec světa do roku 2600. Událost, které se děsil, už se ale stala

Sir Isaac Newton je znám především jako fyzik, matematik a astronom. Ve skutečnosti se ale věnoval i alchymii a teologii. Na jejím základě dokonce postavil svou teorii o konci světa. Ta mu ale nevyšla.

Přidejte svůj názor

Isaac Newton
doporučujeme

Isaac Newton položil základy dnešní vědy a popsal řadu zákonitostí, jako například gravitaci, setrvačnost nebo zákon akce a reakce. Díky tomu se dnes řadí mezi nejvlivnější a nejdůležitější fyziky naší historie.

Sám Newton přitom ve fyziku moc nevěřil. Domníval se, že vše co popisuje je dílem Božím. A stejně dobře jako se vyznal ve fyzice, vyznal se i v křesťanství.

Na základě svých znalostí proto předpověděl, že lidstvo bude zničeno do roku 2060. Svou teorii založil na biblické Knize Daniel a vypočítal termín apokalypsy, která měla podle něj nastat 1 260 let po vzniku Svaté Římské říše, tedy v roce 2510.

Co přesně se mělo odehrát ukázal až nedávno zveřejněný dopis, v němž Newton napsal, že svět zanikne poté, co se Židé vrátí do Svaté země. Tato teorie ovšem vědci nevyšla, protože Izrael vznikl už v roce 1948. A ke konci světa nedošlo.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Karlštejn: Proč a jak byl opravdu postaven český klenot?

19.05.2019 16:22 Aktualizováno Státní hrad Karlštejn patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším českým hradům. Již dávno se stal…

Krutý trest smrti? Práci kata v historii často vykonávala zvířata

19.05.2019 11:58 Aktualizováno Trest smrti je starý jako lidstvo samo. Ne vždy však tento trest vykonával kat, ale místo něj třeba…

Zdál se vám krásný sen a vy chcete, aby pokračoval? Vědci mají pár tipů

19.05.2019 10:18 Je možné pokračovat v přerušeném snu, abychom se dozvěděli, co se bude dále dít a jak skončí?…

Energetické nápoje nepatří dětem do rukou. Nadměrná konzumace neprospívá…

19.05.2019 09:24 Energetické nápoje, které mají vysoký obsah cukru a kofeinu, by podle odborníků neměly pít děti.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama