Zakázaná jídla? Některé pokrmy se na stole britské královské rodiny nesmí objevit

Věděli jste, že si členové britské královské rodiny musí na zahraniční cesty balit také černé oblečení, aby byli připraveni na nečekané úmrtí některého z členů rodiny? Není to ale zdaleka jediné poněkud zvláštní pravidlo, které musí rodina dodržovat. Další se týká například jídla.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Prince William s Kate a jejich dětmi Georgem a Charlotte
doporučujeme

Další podivné pravidlo královské rodiny odhalil magazín Her. „Členové královské rodiny jsou vybíraví jedlíci a existují některé potraviny, které jsou na jejím stole přísně zakázány,“ píše magazín.

Jednou ze surovin, kterou na královském stole nikdy nenajdete, jsou měkkýši. Mořské plody byly z jídelníčku zcela vyškrtnuti kvůli riziku otravy jídlem.

Říká se, že královna Alžběta II. je ohledně tohoto pravidla velmi důsledná. Magazín ale poukazuje na to, že princ Charles je v tomto směnu tak trošku rebel a jídla z ryb mořských plodů si čas od času dopřeje.

Zákaz ale ale netýká jen mořských potvor. Princ William, jeho žena Kate a celá rodina také byli varováni, aby se drželi daleko od masa, které není dostatečně tepelně upravené – takže žádný tatarák ani jiné pokrmy ze syrového masa. Zároveň mají členové rodiny zákaz pít v cizích zemích vodu z kohoutku.

Zdá se vám to přehnané? Vězte, že všechna tato pravidla mají jediný účel. Mají zabránit tomu, aby se členům královské rodiny udělalo nevolno, kvůli kterému by nemohli plnit své královské povinnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidstvu došel čas? Matematik spočítal, kdy zanikne civilizace

18.08.2019 13:00 Společnost je na pokraji kolapsu. K tomu by kvůli politickým nepokojům mohlo dojít už příští rok.…

Používáte u počítače myš? Lékaři varují před nemocí, která vás může dostat…

18.08.2019 09:58 Název myšitida zní podivně, ale není to nic jiného, než zánět zápěstí. V moderní době jsou takové…

Milovaný i nenáviděný? Dubček podepsal okupaci Československa, zabil se v…

18.08.2019 08:58 V roce 1968 ztělesňoval Alexander Dubček snahu o reformu vládního režimu v Československu. Pokus…

Nová studie vyděsila lékaře. Máte doma kočku? Můžete zemřít

17.08.2019 22:29 Aktualizováno Mazlení se s koťátky bývá obecně považováno za dobrý způsob relaxace. V mnoha městech vznikají…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama