Odhalil dokument Leaving Neverland pravdu o Michealu Jacksonovi? Data nesedí, přiznal režisér

Režisér Dan Reed napsal na sociálních sítích, že datum uvedené v jím natočeném dokumentu, kdy měl zpěvák Michael Jackson zneužívat Jamese Safechucka, neodpovídá době výstavby místa, kde se skandál měl odehrát.

Přidejte svůj názor

James Safechuck v dokumentu Leaving Neverland
doporučujeme

Nedávno odvysílaný dokumentární snímek Dana Reeda Leaving Neverland spustil mediální hysterii kolem údajné pedofilie Michaela Jacksona. Samotný film přitom nepřišel s odhaleními, o kterých by nikdo doposud neměl ani ponětí.

Podezření padalo na slavného Krále popu dlouhodobě. Jeho příklon k dětem, kdy se neustále pohyboval v doprovodu svých mladých klučičích společníků byly dlouhodobě podezřelé. Jackson kvůli obvinění ze zneužívání dětí rovněž stanul před soudem v roce 2005, ten ho však omilostnil.

Verdikt soudu, který hovoří o tom, že ke zneužívání nedošlo, není zdaleka jednoznačnou informací o zpěvákově sexuální orientaci.

Odvysílaný dokument vzbuzující široký zájem příznivců i odpůrců Jacksona po určité odmlce rozčeřil hladinu zájmu o kontroverzní téma. Značný rozvoj internetových sociálních sítí od dob smrti Michaela Jacksona v roce 2009 se také na intenzitě reakcí podepsal. Dokument tak oživil starý spor, který hraničí s detektivní záhadou.

Sociální sítě aktuálně jitří i argumentaci použitou v dokumentárním snímku. Podle informací uvedených ve snímku byl James Safechuck zneužíván Jacksonem v budově vlakové stanice na zpěvákově ranči Neverlandu mezi léty 1988 až 1992. Jenže sám režisér Dan Reed sdílel na sociálních sítích informaci, že povolení ke stavbě budovy bylo uděleno až v září 1993. Takováto nepřesnost vzbuzuje řadu otazníků.

Michael Jackson se seznámil s dětským hercem Jamesem Safechuckem během natáčení reklamy na Pepsi v roce 1987. Od té doby spolu opakovaně chodili do společnosti a Safechuck pobýval právě na ranči Neverlandu. Jenže v roce 1993 mu už bylo 15 let, což na problematiku dětského zneužívání vrhá jiné světlo z hlediska jeho věku.

Zatímco britský list The Sun informaci považuje za obrat režiséra, sám Reed věc později uvedl na pravou míru. Na samotném zneužívání a vyznění jeho dokumentu však podle něj datum výstavby stanice v Neverlandu příliš nemění. James Safechuck totiž v Neverlandu pobýval před výstavbou stanice i po výstavbě a jak se ve filmu uvádí, Safechuck byl zneužíván i v jeho pozdějším věku.

Chování zpěváka bylo vždy podezřele, o čemž vypověděla i jím vlastněná sbírka pedofilních sadomasochistických porno fotografií. Co se však  přesně odehrálo mezi zpěvákem a jeho dětskými společníky za zdmi jeho sídla odhalíme do detailu jen s obtížemi. Zbývá nám pouze věřit, či nevěřit výpovědím zúčastněných.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Královská vyjížďka na koni. Alžběta II. poprvé od vypuknutí pandemie na…

01.06.2020 15:42 Britská královna Alžběta II. si vyjela o víkendu na koni a poprvé od začátku uzávěry vyhlášené…

Máte doma "bordel"? Nepořádek probouzí kreativitu, tvrdí psychologové

31.05.2020 17:46 Aktualizováno Neschopnost uspořádat si své věci nesmí být chápána jako vada charakteru, tvrdí četní experti.…

Historie cigarety. Móda, závislost i zdravotní riziko

31.05.2020 11:00 Na 31. května připadá Světový den bez tabáku. Zatímco v minulosti bylo kouření cigaret vlastně…

Úmrtní listy nepostihují důležitou věc, tvrdí odborníci. Jde o klimatické…

30.05.2020 13:30 Australská studie tvrdí, že lidé po celém světě umírají v důsledků klimatické krize, ale tento…

Související:

Právě se děje

Další zprávy