Odhalil dokument Leaving Neverland pravdu o Michealu Jacksonovi? Data nesedí, přiznal režisér

Režisér Dan Reed napsal na sociálních sítích, že datum uvedené v jím natočeném dokumentu, kdy měl zpěvák Michael Jackson zneužívat Jamese Safechucka, neodpovídá době výstavby místa, kde se skandál měl odehrát.

Přidejte svůj názor

James Safechuck v dokumentu Leaving Neverland
doporučujeme

Nedávno odvysílaný dokumentární snímek Dana Reeda Leaving Neverland spustil mediální hysterii kolem údajné pedofilie Michaela Jacksona. Samotný film přitom nepřišel s odhaleními, o kterých by nikdo doposud neměl ani ponětí.

Podezření padalo na slavného Krále popu dlouhodobě. Jeho příklon k dětem, kdy se neustále pohyboval v doprovodu svých mladých klučičích společníků byly dlouhodobě podezřelé. Jackson kvůli obvinění ze zneužívání dětí rovněž stanul před soudem v roce 2005, ten ho však omilostnil.

Verdikt soudu, který hovoří o tom, že ke zneužívání nedošlo, není zdaleka jednoznačnou informací o zpěvákově sexuální orientaci.

Odvysílaný dokument vzbuzující široký zájem příznivců i odpůrců Jacksona po určité odmlce rozčeřil hladinu zájmu o kontroverzní téma. Značný rozvoj internetových sociálních sítí od dob smrti Michaela Jacksona v roce 2009 se také na intenzitě reakcí podepsal. Dokument tak oživil starý spor, který hraničí s detektivní záhadou.

Sociální sítě aktuálně jitří i argumentaci použitou v dokumentárním snímku. Podle informací uvedených ve snímku byl James Safechuck zneužíván Jacksonem v budově vlakové stanice na zpěvákově ranči Neverlandu mezi léty 1988 až 1992. Jenže sám režisér Dan Reed sdílel na sociálních sítích informaci, že povolení ke stavbě budovy bylo uděleno až v září 1993. Takováto nepřesnost vzbuzuje řadu otazníků.

Michael Jackson se seznámil s dětským hercem Jamesem Safechuckem během natáčení reklamy na Pepsi v roce 1987. Od té doby spolu opakovaně chodili do společnosti a Safechuck pobýval právě na ranči Neverlandu. Jenže v roce 1993 mu už bylo 15 let, což na problematiku dětského zneužívání vrhá jiné světlo z hlediska jeho věku.

Zatímco britský list The Sun informaci považuje za obrat režiséra, sám Reed věc později uvedl na pravou míru. Na samotném zneužívání a vyznění jeho dokumentu však podle něj datum výstavby stanice v Neverlandu příliš nemění. James Safechuck totiž v Neverlandu pobýval před výstavbou stanice i po výstavbě a jak se ve filmu uvádí, Safechuck byl zneužíván i v jeho pozdějším věku.

Chování zpěváka bylo vždy podezřele, o čemž vypověděla i jím vlastněná sbírka pedofilních sadomasochistických porno fotografií. Co se však  přesně odehrálo mezi zpěvákem a jeho dětskými společníky za zdmi jeho sídla odhalíme do detailu jen s obtížemi. Zbývá nám pouze věřit, či nevěřit výpovědím zúčastněných.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vévodkyně Kate a vévodkyně Meghan: Proč stráví Vánoce přes půl světa od…

13.12.2019 10:20 Britská vévodkyně Meghan a její manžel princ Harry stráví Vánoce téměř na druhé straně světa.…

Experti do detailu rozebrali Vánoce. Zjistili, jak moc škodí zdraví

12.12.2019 13:38 Vánoce klepou na dveře a řada bytů, domů i obchodů se už oblékla do štědrovečerního hávu. Stromečky…

Vědci zjistili, co s vámi udělá, když budete dva týdny sedět. Výsledek…

11.12.2019 12:59 Pohyb je život a lenošení člověku neprospívá. Když člověk nevyvíjí žádnou aktivitu roste obsah tuku…

Střelec z Ostravy si před smrtí dopisoval se slavným zpěvákem

10.12.2019 17:48 Aktualizováno David Stypka patří mezi nejúspěšnější současné zpěváky mladé generace. O tom i cena Anděl, kterou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama