K sežrání. Na módní přehlídce v Mexiku předvedli stoprocentně jedlé šaty

Na módní přehlídce v mexické metropoli předvedli tento týden řadu krásných i extravagantních šatů z podzimní a zimní kolekce. Jedny z nich ale byly doslova "k sežrání". Byly totiž stoprocentně jedlé a stoprocentně veganské - vyrobené z rozinek.

Přidejte svůj názor

Móda
doporučujeme

Autorkou jedlých šatů je mexická návrhářka Paola Hinojosová, která je vytvořila ve spolupráci se španělským šéfkuchařem Mikelem Alonsem, žijícím v Mexiku. Inspirovala ji k tomu loňská oděvní kolekce módního domu Bernarda, která se sice líbila, ale vysloužila si také kritiku, že používá materiály ze zvířat.

Hinojosová se proto rozhodla, že vytvoří šaty veganské. Teprve několik dní před zahájením módní přehlídky Fashion Week v hlavním městě Mexika oznámila, že předvede jedlé šaty. Neuvedla ale, jakou potravinu použila, takže až do poslední chvíle držela účastníky přehlídky v napětí.

Mnozí byli šokováni krásou a elegancí potravinových šatů, když na přehlídkové molo vystoupila modelka v jantarově-zlatých přiléhavých šatech, jejichž střih zvýrazňuje ženskost a eleganci. Modelka, návrhářka i šéfkuchař si vysloužili bouřlivý potlesk.

"Jsem šťastný a zároveň pyšný na to, že jsem Paole Hinojosové mohl přispět k její kolekci těmito krásnými šaty, vytvořenými z rozinek. Děkuji Paolo, jsi skvělá!" komentoval úspěch na twitteru šéfkuchař Alonso.

Loading...
Témata: Móda | Mexiko | ženy | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Archeologická expedice Monoxylon III vyrazila na plavbu po řeckých…

19.05.2019 20:11 Členové mezinárodní archeologické expedice Monoxylon III dnes z Archeoparku Všestary u Hradce…

Hrad Karlštejn: Proč a jak byl opravdu postaven český klenot?

19.05.2019 16:22 Aktualizováno Státní hrad Karlštejn patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším českým hradům. Již dávno se stal…

Krutý trest smrti? Práci kata v historii často vykonávala zvířata

19.05.2019 11:58 Aktualizováno Trest smrti je starý jako lidstvo samo. Ne vždy však tento trest vykonával kat, ale místo něj třeba…

Zdál se vám krásný sen a vy chcete, aby pokračoval? Vědci mají pár tipů

19.05.2019 10:18 Je možné pokračovat v přerušeném snu, abychom se dozvěděli, co se bude dále dít a jak skončí?…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama