Nahota na dosah. V Praze otevřela stálá expozice nahých lidí Voayer Gallery

Po sérii krátkodobých výstav v Praze a Bratislavě se u nás otevřela jako první na světě stálá expozice nahých lidí. Voayer Gallery se nachází ve čtvrtém patře Domu módy na Václavském náměstí a otevřena je každý den.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Voayer (výstava)
doporučujeme

Expozice má za sebou pět krátkodobých výstav. Za celkových 90 hodin návštěvního času na ně ale zavítaly tisíce návštěvníků, a proto se majitel a tvůrce výstavy rozhodl otevřít expozici nastálo. 

"Velmi málo pro tak silný a krásný zážitek. Dost důvodů na to, abych se rozhodl, že v roce 2019 otevřu první galerii na světě, ve které budeš mít možnost každý den vidět výstavu skutečných nahých lidí," uvedl organizátor Mário Petreje.

Cesta k expozici nahých lidí přitom vůbec nebyla lehká. V roce 2016 se organizátor potýkal s dluhy a exekucemi, ani to ho ale neodradilo od původní myšlenky. "Po dvou měsících kampaně jsem v září 2016 zrealizoval v Bratislavě první Výstavu nahých žen. Byla to zároveň první událost v mém životě, kterou jsem organizoval. Trvala jen dvanáct hodin a navštívilo ji více než sedm set nadšených návštěvníků," vysvětluje na svém webu.

Rozhovor s modelkami (27:27) | zdroj: YouTube

Navzdory tomu, že na něj kvůli výstavě padlo i trestní oznámení, v létě roku 2017 uskutečnil první Výstavu skutečných nahých žen v České republice. Výstava trvala osmnáct hodin a navštívilo ji více než 1500 nadšených návštěvníků.

Po sérii výstav nahých žen zorganizoval na podzim roku 2018 v Praze další výstavu, tentokrát Výstavu skutečných nahých mužů, která trvala dvanáct hodin.

Nyní mají návštěvníci poprvé možnost přijít se na netradiční expozici podívat kdykoliv. Prohlídky jsou možné každý den a každá trvá 90 minut. Vstupné činí 550 korun a návštěvníci se mohou v expozici nejen fotografovat, ale modelů i dotýkat.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vévodkyně Meghan porodí každým dnem. Ve Frogmore Cottage zasahují…

26.04.2019 16:04 U nového sídla britské vévodkyně Meghan a prince Harryho známého jako Frogmore Cottage dnes…

Rapper Snoop Dogg díky komedii Slunce, seno proslavil Česko

26.04.2019 14:04 Slavný americký rapper Snoop Dogg je jedním z nejpopulárnějších hudebníků svého žánru Na Instagramu…

Fosgen. Nejhorší zbraň první světové války má na svědomí drtivou většinu…

26.04.2019 09:28 Dichlorid karbonylu, známější jako fosgen, je prudce jedovatý, dusivý bezbarvý plyn, mnohem…

Zázračné potraviny: Co jíst, abychom ve zdraví déle žili

26.04.2019 07:34 Dieta bohatá na proteiny sice vede ke snížení hmotnosti, ale urychluje stárnutí a vznik s ním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama