Vévodkyně Meghan si na poslední chvíli rozmyslela porod. Chce nejrizikovější variantu

Postoj britské vévodkyně Meghan se mění každým dnem. Zatímco ještě na počátku týdne britským médiím kralovala zpráva o tom, že dítě přivede na svět v porodnici, nyní se vrátila ke svému původnímu plánu, porodu doma. Ten přitom patří mezi nejrizikovější formy porodu.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Meghan Markleová
doporučujeme

Původně vévodkyně ze Sussexu zvažovala domácí porod do bazénku, následně se měla nakonec rozhodnout pro nemocnici, kde rodí členky královské rodiny už desítky let.

To se ale také ukázalo jako nevyhovující. V nemocnici Svaté Marie v londýnské čtvrti Paddington, kde rodí členky královské rodiny už od 70. let 20. století, nakonec porod neproběhne.

Vévodové se před narozením odstěhují z Londýna do Frogmore Cottage, a Meghan měla porodit v přilehlé porodnici. Alespoň to tvrdila britská média ještě na počátku týdne.

Nyní je ale situace zcela odlišná. Podle Daily Mailu a magazínu Elle se Meghan vrátila k původní myšlence domácího porodu. Ten patří podle mnoha lékařů k nejrizikovějším vůbec.

Rozhodnuto ale zatím není. Zdroj z prostření britského královského páru potvrdil, že Harry a Meghan nevylučují "porod v porodnici", zejména proto, že u žen starších 35 let je zvýšené riziko předčasného porodu a potřeby císařského řezu. Meghan je 37 let.

Další zdroj uvedl, že vévodkyně je v dobrém zdravotním stavu a těhotenství si užívala, proto Meghan nevidí důvod, proč by nemohla bezpečně doma porodit. "Je to preferovaná volba," uvedl zdroj.

Zatím tedy není nic jisté, Meghan ale moc času na rozhodnutí nezbývá. Královský potomek by měl na svět přijít za necelý měsíc a do té doby se musí vévodkyně rozhodnout, který porod upřednostní.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vévodkyně Kate a vévodkyně Meghan: Proč stráví Vánoce přes půl světa od…

13.12.2019 10:20 Britská vévodkyně Meghan a její manžel princ Harry stráví Vánoce téměř na druhé straně světa.…

Experti do detailu rozebrali Vánoce. Zjistili, jak moc škodí zdraví

12.12.2019 13:38 Vánoce klepou na dveře a řada bytů, domů i obchodů se už oblékla do štědrovečerního hávu. Stromečky…

Vědci zjistili, co s vámi udělá, když budete dva týdny sedět. Výsledek…

11.12.2019 12:59 Pohyb je život a lenošení člověku neprospívá. Když člověk nevyvíjí žádnou aktivitu roste obsah tuku…

Střelec z Ostravy si před smrtí dopisoval se slavným zpěvákem

10.12.2019 17:48 Aktualizováno David Stypka patří mezi nejúspěšnější současné zpěváky mladé generace. O tom i cena Anděl, kterou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama