Vévodkyně Meghan si na poslední chvíli rozmyslela porod. Chce nejrizikovější variantu

Postoj britské vévodkyně Meghan se mění každým dnem. Zatímco ještě na počátku týdne britským médiím kralovala zpráva o tom, že dítě přivede na svět v porodnici, nyní se vrátila ke svému původnímu plánu, porodu doma. Ten přitom patří mezi nejrizikovější formy porodu.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Meghan Markleová
doporučujeme

Původně vévodkyně ze Sussexu zvažovala domácí porod do bazénku, následně se měla nakonec rozhodnout pro nemocnici, kde rodí členky královské rodiny už desítky let.

To se ale také ukázalo jako nevyhovující. V nemocnici Svaté Marie v londýnské čtvrti Paddington, kde rodí členky královské rodiny už od 70. let 20. století, nakonec porod neproběhne.

Vévodové se před narozením odstěhují z Londýna do Frogmore Cottage, a Meghan měla porodit v přilehlé porodnici. Alespoň to tvrdila britská média ještě na počátku týdne.

Nyní je ale situace zcela odlišná. Podle Daily Mailu a magazínu Elle se Meghan vrátila k původní myšlence domácího porodu. Ten patří podle mnoha lékařů k nejrizikovějším vůbec.

Rozhodnuto ale zatím není. Zdroj z prostření britského královského páru potvrdil, že Harry a Meghan nevylučují "porod v porodnici", zejména proto, že u žen starších 35 let je zvýšené riziko předčasného porodu a potřeby císařského řezu. Meghan je 37 let.

Další zdroj uvedl, že vévodkyně je v dobrém zdravotním stavu a těhotenství si užívala, proto Meghan nevidí důvod, proč by nemohla bezpečně doma porodit. "Je to preferovaná volba," uvedl zdroj.

Zatím tedy není nic jisté, Meghan ale moc času na rozhodnutí nezbývá. Královský potomek by měl na svět přijít za necelý měsíc a do té doby se musí vévodkyně rozhodnout, který porod upřednostní.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Karlštejn: Proč a jak byl opravdu postaven český klenot?

19.05.2019 16:22 Aktualizováno Státní hrad Karlštejn patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším českým hradům. Již dávno se stal…

Krutý trest smrti? Práci kata v historii často vykonávala zvířata

19.05.2019 11:58 Aktualizováno Trest smrti je starý jako lidstvo samo. Ne vždy však tento trest vykonával kat, ale místo něj třeba…

Zdál se vám krásný sen a vy chcete, aby pokračoval? Vědci mají pár tipů

19.05.2019 10:18 Je možné pokračovat v přerušeném snu, abychom se dozvěděli, co se bude dále dít a jak skončí?…

Energetické nápoje nepatří dětem do rukou. Nadměrná konzumace neprospívá…

19.05.2019 09:24 Energetické nápoje, které mají vysoký obsah cukru a kofeinu, by podle odborníků neměly pít děti.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama