Část lidí má v uchu malou dírku navíc. Jde o podivnou poruchu

Prohlíželi jste si někdy detailně svoje uši? A nenarazili jste náhodou na malou dítku, která by v něm být neměla? Pokud ano, patříte k velmi malé části lidské populace, která má "preauricular sinus". Co přesně to znamená? A může být tato vada nebezpečná?

Přidejte svůj názor 1 komentář

Preauricular sinus
doporučujeme

Podle jedno studie má tuto dírku například 0,1 procenta populace v USA, 0.9 procenta ve Velké Británii. V Jižní Koreji by toto číslo mohlo být až 5 procent. Nejčastější se tento jev objevuje právě u lidí afrického nebo asijského původu.

Obecně se uvádí, že bychom dírku našli asi u jednoho procenta lidské populace. Polovina z tohoto procenta ji má jen na jedné straně, druhá polovina má dírku na obou uších.

Jde o vrozenou poruchu označovanou jako preauricular sinus. I když je dírka sama o sobě neškodná, může být náchylná k infekci. 

Podle Neila Shubina, evolučního biologa, díry mohou být „evolučním pozůstatkem rybích žaber". Samozřejmě to je v současné době jen teorie, která nebyla vědecky testována. 

Ale přesto, když se zamyslíte nad tím, že od našich evolučních předchůdců stále ještě máme kostrč či husí kůži, rozhodně to není nemožné.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kaiser a Lábus vstoupili do dějin. Kam ale legendární komické duo zmizelo

23.04.2019 19:47 Aktualizováno Před několika lety byl králi televizních obrazovek, dnes už tolik vidět nejsou. Kam se ztratila…

Neuvěřitelný příběh. Vědci vážili dlouhou cestu z Česka do Indie, aby…

23.04.2019 17:02 Šest tisíc kilometrů od sebe dělí Prahu a Dillí, přesto se dvojice indických vědců žijící v Česku…

Rasová střepina, která musí ven. Hitler Čechy pohrdal, měl je za zbabělce

23.04.2019 15:21 Aktualizováno O psychické nestabilitě největšího zločince lidské historie Adolfa Hitlera svědčí i podivné…

Nové pochybnosti o skonu Hitlera: Nacistický vůdce dožil spokojeně v…

23.04.2019 14:14 Hitler nezemřel? Zemřel, ale kdy? Navzdory informacím, které získala těsně po válce FBI, se její…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama