Vévodkyně Meghan bourá královský protokol. Porodí tajně, dítě světu neukáže

Bývá zavedenou tradicí, že členka královské rodiny se několik hodin po porodu, pokud jí to zdravotní stav umožní, objeví na veřejnosti a světu ukáže nového královského potomka. Na tento běžně zážitek čekají novináři z celého světa a tisíce lidí z řad veřejnosti. Vévodkyně Meghan tomu ale učinila přítrž.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Meghan Markleová
doporučujeme

Spolu s odhalením novorozeného miminka královský palác vždy zveřejnil podrobnosti o dítěti, tedy váhu, výšku, čas porodu a pohlaví. To se ale v případě vévodkyně Meghan nestane. S princem Harrym se rozhodli, že se žádné informace zveřejňovat nebudou.

Nejen to, Meghan podle britských médií ani své novorozené dítě neukáže světu, a je docela dobře možné, že královská rodina ani neohlásí začínající porod. Lidé tak možná uvidí děťátko až několik dní či týdnů po porodu a do té doby může probíhat vše v naprostém utajení.

Meghan chce svého potomka nejprve představit rodině. Až poté na něj bude mít nárok veřejnost, a to zřejmě oficiální cestou. Nejpravděpodobnější scénář tedy je, že informace o porodu včetně fotografie zveřejní Buckinghamský palác až později.

Možná i to je důvod, proč se v posledních dnech střídají místa, na nichž by Meghan mohla porodit. Nejprve se hovořilo o nemocnici Svaté Marie v londýnské čtvrti Paddington, v níž rodí všechny členky královské rodiny už 40 let.

To ale bylo před pár dny zamítnuto a změněno na porodnici nedaleko Frogmore Cottage, kde bud Meghan bydlet spolu s Harrym. Ani tady se ale porod možná neuskuteční, chvíli na to se totiž objevila nová informace, a sice možnost domácího porodu.

Je možné, že jde o zastírací taktiku, aby novináři a veřejnost nevěděli, kde se dlouho očekávaná událost uskuteční. To se dozvíme už za zhruba dva týdny, neboť termín porodu je naplánován na přelom dubna a května. Pokud ale Meghan utajení udrží, bude to asi ještě později.

Loading...
Vstupte do diskuze (36)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Jindřichův Hradec: Jeho počátky patří k záhadám české historie

22.04.2019 20:29 Aktualizováno Dnešní zámek, původně gotický hrad, v Jindřichově Hradci byl založen již na počátku 13. století.…

Krutý osud Nataši Gollové: Talentovaná herečka dostala cejch kolaborantky,…

22.04.2019 17:29 Aktualizováno Do historie filmu se zapsala jako představitelka ztřeštěných dívek, sen o vážné roli se jí ale…

Zapomenutá invaze: Napoleonská Francie a carské Rusko uzavřeli nečekané…

22.04.2019 10:57 Aktualizováno Napoleonská Francie a carské Rusko byli většinu času po dobu vlády ambiciózního, na Korsice…

Ježíš v islámu. Jak se muslimové dívají na jeho smrt a vzkříšení?

22.04.2019 10:57 Aktualizováno Včera křesťané na celém světě oslavili vzkříšení Ježíše Krista. Na Velikonoční příběh, tj. smrt a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama