Michael Jackson měl letět na Měsíc, plánovala NASA

Mohl to být jeden z nejdražších projektů v historii. Slavný zpěvák Michael Jackson se na vrcholu své kariéry mohl podívat na Měsíc, na němž by předvedl svou pověstnou "měsíční chůzi", takzvaný moonwalk. O smělém plánu, z něhož nakonec sešlo, informoval magazín The Week.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Michael Jackson
doporučujeme

NASA zvažovala, že pošle Michaela Jacksona na Měsíc. Kde jinde než právě tam by totiž měl předvést svou pověstnou měsíční chůzi? Vše se navíc mělo odehrát ve chvíli, kdy byl zpěvák na vrcholu své kariéry, uvedl magazín s odkazem na Jacksonova přítele, iluzionistu Uriho Gellera.

Ten tvrdí, že za ním jednou Jackson přišel a řekl mu: "Uri, dokážeš mě dostat na Měsíc?" A Geller se rozhodl, že to dokáže. Jednal proto s nejvyššími představiteli amerického Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku, kteří byli tomuto plánu nakloněni.

Proč z něj nakonec sešlo není jasné, je navíc otázkou, jestli by Jacksonovo tělo zvládlo náročnou cestu do vesmíru. Vzhledem k jeho zdravotním obtížím, které jej provázely prakticky po celý život, je možné, že by nebyl schopen absolvovat ani náročný výcvik, kterým astronauti procházejí.

Michael Jackson se opět dostal do popředí téměř 10 let po své smrti díky dokumentu Leaving Neverland, které opět otevřen ožehavé téma jeho údajně nezdravého postoje k malým chlapcům. 

Na povrch tak díky nové vlně zájmu například také vyplynulo, že jeden z nejslavnějších zpěváků všech dob mohl být obětí teroristů, kteří 11. září 2001 zaútočili na budovu Světového obchodního centra.

 V onen osudný den, 11. září 2001, se totiž pohyboval v New Yorku, a právě v době, kdy do budovy obchodního centra narazila unesená letadla, měl mít zpěvák schůzku na vrcholu jedné z věží.

Nikdo z lidí nacházejících se v horních patrech mrakodrapů útok nepřežil a pravděpodobně by stejný osud potkal i slavného zpěváka, kdyby ráno nezaspal. Večer před 11. zářím si totiž až do noci telefonoval s matkou a ráno vstal pozdě. 

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci zjistili, co s vámi udělá, když budete dva týdny sedět. Výsledek…

11.12.2019 12:59 Pohyb je život a lenošení člověku neprospívá. Když člověk nevyvíjí žádnou aktivitu roste obsah tuku…

Střelec z Ostravy si před smrtí dopisoval se slavným zpěvákem

10.12.2019 17:48 Aktualizováno David Stypka patří mezi nejúspěšnější současné zpěváky mladé generace. O tom i cena Anděl, kterou…

Nahradí Evropany muslimové? Přijímat migranty ano, ale... Vilém Čok to v…

09.12.2019 18:29 Aktualizováno Známý zpěvák Vilém Čok se netají obavami z migrantů. Podle jeho slov mu vadí například to, že jsou…

Novou Miss Universe je kráska z Jihoafrické republiky. Jak se vám líbí?

09.12.2019 07:53 Titul Miss Universe pro rok 2019 získala 26letá Zozibini Tunziová z Jihoafrické republiky. Porazila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama