Michael Jackson měl letět na Měsíc, plánovala NASA

Mohl to být jeden z nejdražších projektů v historii. Slavný zpěvák Michael Jackson se na vrcholu své kariéry mohl podívat na Měsíc, na němž by předvedl svou pověstnou "měsíční chůzi", takzvaný moonwalk. O smělém plánu, z něhož nakonec sešlo, informoval magazín The Week.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Michael Jackson
doporučujeme

NASA zvažovala, že pošle Michaela Jacksona na Měsíc. Kde jinde než právě tam by totiž měl předvést svou pověstnou měsíční chůzi? Vše se navíc mělo odehrát ve chvíli, kdy byl zpěvák na vrcholu své kariéry, uvedl magazín s odkazem na Jacksonova přítele, iluzionistu Uriho Gellera.

Ten tvrdí, že za ním jednou Jackson přišel a řekl mu: "Uri, dokážeš mě dostat na Měsíc?" A Geller se rozhodl, že to dokáže. Jednal proto s nejvyššími představiteli amerického Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku, kteří byli tomuto plánu nakloněni.

Proč z něj nakonec sešlo není jasné, je navíc otázkou, jestli by Jacksonovo tělo zvládlo náročnou cestu do vesmíru. Vzhledem k jeho zdravotním obtížím, které jej provázely prakticky po celý život, je možné, že by nebyl schopen absolvovat ani náročný výcvik, kterým astronauti procházejí.

Michael Jackson se opět dostal do popředí téměř 10 let po své smrti díky dokumentu Leaving Neverland, které opět otevřen ožehavé téma jeho údajně nezdravého postoje k malým chlapcům. 

Na povrch tak díky nové vlně zájmu například také vyplynulo, že jeden z nejslavnějších zpěváků všech dob mohl být obětí teroristů, kteří 11. září 2001 zaútočili na budovu Světového obchodního centra.

 V onen osudný den, 11. září 2001, se totiž pohyboval v New Yorku, a právě v době, kdy do budovy obchodního centra narazila unesená letadla, měl mít zpěvák schůzku na vrcholu jedné z věží.

Nikdo z lidí nacházejících se v horních patrech mrakodrapů útok nepřežil a pravděpodobně by stejný osud potkal i slavného zpěváka, kdyby ráno nezaspal. Večer před 11. zářím si totiž až do noci telefonoval s matkou a ráno vstal pozdě. 

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Archeologická expedice Monoxylon III vyrazila na plavbu po řeckých…

19.05.2019 20:11 Členové mezinárodní archeologické expedice Monoxylon III dnes z Archeoparku Všestary u Hradce…

Hrad Karlštejn: Proč a jak byl opravdu postaven český klenot?

19.05.2019 16:22 Aktualizováno Státní hrad Karlštejn patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším českým hradům. Již dávno se stal…

Krutý trest smrti? Práci kata v historii často vykonávala zvířata

19.05.2019 11:58 Aktualizováno Trest smrti je starý jako lidstvo samo. Ne vždy však tento trest vykonával kat, ale místo něj třeba…

Zdál se vám krásný sen a vy chcete, aby pokračoval? Vědci mají pár tipů

19.05.2019 10:18 Je možné pokračovat v přerušeném snu, abychom se dozvěděli, co se bude dále dít a jak skončí?…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama