Oldřich Kaiser a Jiří Lábus roky bavili celé Česko. Kam najednou zmizeli?

Před několika lety byl králi televizních obrazovek, dnes už tolik vidět nejsou. Kam se ztratila dvojice Oldřich Kaiser a Jiří Lábus? Oba se věnují svým projektům, neznamená to ale, že by za svou desítky let trvající spoluprací udělali tlustou čáru.

Oldřich Kaiser a Jiří Lábus

Oldřich Kaiser se dlouhá léta věnuje filmu. Debutoval v televizním filmu Kat nepočká (1971), během své kariéry ovšem ztvárnil nespočet různorodých rolí. Mezi nejoblíbenější patří Setkání v červenci (1978), Rumburak (1984), Krysař(1985), Slunce, seno, erotika (1991), Tmavomodrý svět (2001), Revizor (2005), Obsluhoval jsem anglického krále( 2006), Pouta (2009), Líbáš jako bůh (2009), Kuky se vrací (2009), Habermanův mlýn (2009), Líbáš jako ďábel (2012), Tři bratři (2014), Padesátka (2015), Masaryk (2016) a další.

Kaiser je podle mínění mnoha hereckých kolegů i režisérů (např. Jiřího Menzela) jeden z nejlepších českých herců dnešní doby, který bohužel ještě donedávna topil svůj talent v alkoholu. Naštěstí však na vlastní žádost podstoupil protialkoholní léčbu 

Proslavil se ale také jako komik. S Jiřím Lábusem vytvořil komediální dvojici a účinkovali v mnoha televizních pořadech. Spolupráce Kaisera a Lábuse započala v roce 1975 několika scénkami v pořadu Kabaret U dobré pohody. Dvojice spoluvytvářela a účinkovala v televizních pořadech Možná přijde i kouzelník, Dva z jednoho města, Zeměkoule, Letem světem nebo Ruská ruleta). Od roku 1991 také vytváří nekonečný rozhlasový seriál Tlučhořovi.

I Lábus se věnuje herectví a také dabingu. Do srdce dětských diváků se zapsal jako čaroděj Rumburak ze seriálu Arabela, který se pro veliký zájem dočkal v 90. letech pokračování. Objevil se také jako živočichář Béďa v Troškově trilogii Slunce, seno,... Pro děti také namlouval plyšovou postavu Jů v televizním pořadu Studio Kamarád. Lábus také svérázným způsobem namluvil rozhlas v seriálu M*A*S*H, často dabuje mistra slova Rowana Atkinsona a málokdo si bez něj umí představit dabing Marge z animovaného seriálu Simpsonovi.

Proč zmizeli z obrazovek?

Přestože dodnes patří k nejznámějším komickým dvojicím, z televizních obrazovek téměř zmizeli. Kaiser se nechal před pár lety slyšet, že je to proto, že o ně už televize nemá zájem. Několikrát prý sice byli osloveni někým z televize, ale vždy to dopadlo stejně. „Přišli jsme tam, sešli se s někým, představili jsme projekt a vždy jsme slyšeli skoro to samé – super, skvělé, dobrý nápad, my se vám ozveme…No, už se neozvali. Prostě jsme se jim takzvaně nevešli do formátu,“ prozradil Kaiser magazínu Sedmička.

Komici podle svých slov dobře dědí, že je trochu jiná doba a že ty věci, které dělali před deseti lety, už televize nedělají. „Ale když vidíme diváky v Praze i jinde, že je narváno, že je to baví, tak se občas ptáme i sami sebe, proč to nechce televize, když by to lidi rádi viděli? Přitom my si tak rádi děláme legraci sami ze sebe…“ posteskl si Lábus.

Dodnes tak alespoň jezdí po české republice se zájezdovým představením a hrají v pražském Divadle Kalich v pořadech Jak Kubrt se Sněhurkou jeli vlakem, Žena za pultem 2 Pult osobnosti nebo Don Quijote.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

17.06.2021 13:27 Kdy se začnou se na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace…

Hrad Přimda představuje v českých dějinách mnohá „nej“

13.06.2021 15:30 Zřícenina hradu Přimda se vypíná na kopci nad stejnojmennou obcí v okrese Tachov v západních…

Mor zabíjel i mezi šlechtici. Kdo na něj doplatil?

13.06.2021 14:00 Mor si nevybíral mezi bohatými a chudými, urozenými či neurozenými. Smrtelná choroba zasáhla také…

Královna Alžběta II. oslavila své první narozeniny od smrti prince Philipa

12.06.2021 18:35 Britská královna Alžběta II. dnes přihlížela vojenské přehlídce na hradu Windsor konané na její…

Sebastian Kneipp a jeho léčení vodou. Doporučoval i otužování

12.06.2021 16:30 Léčivé účinky vody jsou známy celá tisíciletí, lázeňství se zrodilo již v období starověku. Voda…

Alchymisté ve službách šlechty. Rudolf II. nebyl jediný, koho tajemná věda…

12.06.2021 12:30 Císař Rudolf II. je pověstný svou vášní pro alchymii. Tento panovník však nebyl zdaleka jediný,…

Princ Harry a vévodkyně Meghan oznámili narození dcery. Pojmenovali ji po…

06.06.2021 18:59 Britský princ Harry a jeho manželka Meghan Markleová oznámili narození své první dcery, pojmenovali…

Zákeřná tuberkulóza vzala život i slavným osobnostem

30.05.2021 13:05 Tuberkulóza patřila v minulosti k nevyléčitelným a smrtelným chorobám. Zabíjela i mezi slavnými a…

Karel Hynek Mácha a jeho lásky. Jak to měl se ženami?

29.05.2021 16:00 Máj je lásky čas – alespoň podle Karla Hynka Máchy. A jak to měl tento romantický básník s láskou? …

Zámek Koloděje – první letní sídlo prezidenta Tomáše G. Masaryka

16.05.2021 16:05 Zámek Koloděje, původně středověký hrad, se nachází v dnešní části hlavního města Praha-Koloděje.…

Související:

Právě se děje