Skrytá tajemství Ivety Bartošové: Kolik vydělávala a proč ji nezbavili svéprávnosti

Od smrti populární české zpěvačky Ivety Bartošové uplyne pět let, i přesto ale vyplouvají na povrch nové informace o jejím životě. Mohla být díky svému zdravotnímu stavu zbavena svéprávnosti? Podle své mámy Svatavy byla "hodná a blbá". Několikrát se jí svěřila s tím, že jí okradli, a jednou dokonce o milion.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Bartošová, Iveta
doporučujeme

Největšími neřestmi slavné zpěvačky bylo kouření a alkohol. Maminka Svatava ale tvrdí, že než zpěvačka odešla do Prahy, tak nekouřila. Poté začala tajně. "Když přijela za mnou domů, nekouřila, když jsem byla u ní v Praze, kouřila potají, abych to neviděla," svěřila se.

Maminka se jí pokoušela domluvit, ale k ničemu to nebylo. Iveta se jen naštvala a odsekla, že ví, co má dělat. Podobné to bylo v případě alkoholu.

"Řekla jsem jí aby nepila nebo dopadne jako otec, ale ona se rozčílila, urazila se a potom jsem byla ta nejhorší. 'Mami, neboj, já taková nebudu,' odsekla mi. (...) Moc dobře věděla, co alkohol dokáže s člověkem udělat a jak je potom hnusný. Ivetka si ovšem nikdy nepřiznala, že je alkoholička a pomalinku pila víc a víc a stejně tak brala prášky," uvedla v knize Má dcera Iveta Svatava.

Na otázku, jestli by jí nechala zbavit svéprávnosti, odpověděla: "Ne, to bychom si nemohli dovolit. Víte, co by to pro ni bylo? Nemyslím si, že by jí to zachránilo život. A jak já bych ji mohla zbavit svéprávnosti? Ji, Ivetu! Kdybych s ní žila, tak možná, ale i tak by to bylo hrozně komplikované, ale já jsem s ní nežila," vysvětlila.

Podle ní nepomohla Ivetě ani léčba. "Tři měsíce se léčila v Kroměříži a stejně jí to nepomohlo. Když měla vycházku, šla si něco koupit, jaký to potom mělo význam?" uvedla a s tím, že v léčebně byla za celebritu a za to, že jim tam zpívala, měla různé výhody.

Svatava také například zavzpomínala na její někdejší reality show. "Z počátku to bylo hezké, ale potom přišel Rychtář a začal ji skákat do řeči a najednou byla úplně jiná. Ty živé přenosy kdy byla opilá nebo pod práškama byly hrozné. Sledovala jsem to se strašnými pocity, protože jsem věděla, že právě teď je v takovém stavu a on ji tam přesto dovezl a dopustil, aby ji natáčeli a všichni to viděli," dodala.

Iveta měla podle své mámy také problém s penězi. "Neuměla šetřit a byla štědrá, tak všem dávala dary. Dokonce mi tvrdila, že když má koncert a zaplatí všechny kteří se na něm podílejí, tak na tom ještě prodělá. Řekla mi to v době, kdy ještě nepila. Prý dostane 70 tisíc za koncert a když všechny zaplatí, tak jí nic nezbude. Kolikrát prý ještě musela doplácet ze svého. Nechápala jsem, z čeho žila," uvedla její máma.

Údajně byla prý také několikrát okradena, jestli je to pravda ale Svatava neví. "Jednou mi řekla, že ji okradl Dvořák (Pavel, pozn. red.), podruhé mi tvrdila, že prý ji Barták (hudební skladatel Zdeněk, pozn. red.) okradl o milion. Netuším, kdo ji okradl a co je pravda a co si vymyslela," dodává maminka Ivety v knize.

Paní Svatava se v Ivetě nevyznala. Dobře jí znala do 18, než odešla do Prahy. "Byla perfektní. Milá, hodná, důvěřivá. (...) Měla takovou povahu. Byla prostě hodná a blbá, každému naletěla a nechala se oblbnout," svěřila se.

Takoví lidé to většinou ve světě celebrit nemají lehké a Bartošová do něj nezapadala, což si ostatně myslí i její máma. "Showbyznys ji pokazil. Myslím si, že do něj nepatřila," tvrdí s tím, že cokoliv jiného by pro ni bylo lepší. Možná i to byl nakonec důvod, proč si vzala život.

Podle Svatavy je totiž možné, že alkoholismus v ní probudil právě stres, nevyspání a vyčerpání, který ve světě showbyznysu denně zažívala. "Navíc neměla žádné soukromí," dodala s tím, že se pár týdnů před smrtí jí Iveta řekla, že jej neměla už 30 let.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Karlštejn: Proč a jak byl opravdu postaven český klenot?

19.05.2019 16:22 Aktualizováno Státní hrad Karlštejn patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším českým hradům. Již dávno se stal…

Krutý trest smrti? Práci kata v historii často vykonávala zvířata

19.05.2019 11:58 Aktualizováno Trest smrti je starý jako lidstvo samo. Ne vždy však tento trest vykonával kat, ale místo něj třeba…

Zdál se vám krásný sen a vy chcete, aby pokračoval? Vědci mají pár tipů

19.05.2019 10:18 Je možné pokračovat v přerušeném snu, abychom se dozvěděli, co se bude dále dít a jak skončí?…

Energetické nápoje nepatří dětem do rukou. Nadměrná konzumace neprospívá…

19.05.2019 09:24 Energetické nápoje, které mají vysoký obsah cukru a kofeinu, by podle odborníků neměly pít děti.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama