Meghan Američanka, Harry Brit. Jaké národnosti bude jejich dítě a jak se bude jmenovat?

Porod vévodkyně Megan je v posledních dnech jednou z nejsledovanějších událostí na internetu. Svou roli na tom hraje i fakt, že nikdo neví, kdy vlastně nový člen královské rodiny přijde na svět a jestli už se tak náhodou nestalo. Ať už tomu tak je či nikoliv, jedno je jisté. Ví se, jakou vlastně bude mít národnost.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Meghan Markleová
doporučujeme

Není pochyb o tom, že princ Harry je Brit. V případě Meghan je to ale složitější, původem je totiž Američanka. A ačkoliv už probíhá proces získání britského občanství, jeho dokončení může podle CNN trvat i roky.

Nic na tom nemění ani fakt, že je jednou z nejznámějších žen v zemi a členkou královské rodiny. Úřady mají pro každého stejné termíny a jisté je, že do porodu už britské občanství získat nestihne.

Jaký pas ale bude mít jejich novorozené dítě? Podle televize CNN oba. "Královské dítě má automaticky dvojí občanství na základě narození ve Velké Británii britskému a americkému rodiči," řekl televizi mluvčí britské imigrační advokátní kanceláře DavidsonMorris.

"Zákon o imigraci v USA nevyžaduje, aby se dítě amerického občana a cizince narodilo v USA," dodal. Královské dítě tak bude občanem jak Spojených států, tak Velké Británie.

Horlivě se také spekuluje o pohlaví a jménu. Média tvrdí, že by mohlo jít o holčičku. Nahrávají tomu barvy, které Meghan použila na nedávnou oslavu v USA, kde pro své přítelkyně uspořádala večírek. 

To potvrzuje i portál The Telegraph, který tvrdí, že nejpravděpodobnější jména pro holčičku, která by si mohl královský pár vybrat, jsou Diana a Victoria. V úvahu ale připadá i Alice, Grace a Isabella.

Naopak chlapec by se mohl jmenovat Arthur, James nebo Edward. Bookmakeři navíc nezavrhli možnost, že by se Meghan a Harrymu narodila dvojčata. To ale není příliš pravděpodobné.

Podle britských médií si totiž Meghan už pořídila kočárek, a má jít o jeden kočár v ceně kolem 50 tisíc korun, v němž vozila dítě například zpěvačka a návrhářka Victoria Beckham nebo tenista Andy Murray.

Loading...
Vstupte do diskuze (28)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zřícení DC-10 v Chicagu: 40 let od tragického pádu American Airlines 191,…

24.05.2019 08:32 Před 40 lety, 25. května 1979, se v Chicagu krátce po startu zřítilo americké letadlo DC-10. Při…

Slovenskou moderátorku napadli, vytočila muslimy

22.05.2019 23:23 Aktualizováno Nepříjemný zážitek má za sebou populární slovenská moderátorka Dominika Ngo Ducová. Poté, co se…

Posloucháte rádi hudbu ze sluchátek? Dávejte si pozor, můžete dopadnout…

22.05.2019 08:16 Polovina osob ve věku mezi dvanácti a pětatřiceti lety, tedy asi miliarda mladých lidí, riskuje…

Studie varuje před katastrofou: Miliony lidí přijdou o domov, některé…

21.05.2019 15:51 Globální hladina moře by do konce tohoto století,mohla stoupnout více než o dva metry, pokud budou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama