Mohou se lidé beze stopy vypařit? Záhada ztracených dětí není ani po 70 letech vyřešena

Podivná událost se odehrála v polovině 20. století v USA v rodině italského emigranta. Po požáru jeho domu zmizela polovina jeho dětí. Nezůstaly po nich však žádné stopy a naopak přibývalo podezřelých okolností.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

I když děti George a Jennie Soderrových mohly zahynout při požáru, nikdy se nenašel jediný ostatek, který by to potvrdil.

Na Štědrý večer roku 1945 v domě  Fayetteville ve Virginii vypukl požár v domě byla celá rodina krom nejstaršího syna, který sloužil v armádě. Manželé měli 10 dětí jenže z domu zavaleného kouřem uniklo jen 5 z nich. George se pro chybějící děti několikrát vrhl do domu, ovšem i když ho prohledal, tak je nenašel.

Dalším problémem byla nemožnost přivolat pomoc, telefon pochopitelně nebyl v hořícím domě k dispozice, jenže nefungovalo ani Georgovo auto. Hasiči přijeli až v 8 hodin ráno, kdy dům již dávno lehl popelem. V kouřících zbytcích domu nebylo ani památky po jednom z chybějících dětí. Velitel zásahu uvedl, že žárem byly zničeny veškeré ostatky.

Jennie Soderová nemohla pochopit, jak je možné, že v plamenech zmizelo jejich 5 dětí bez jediné stopy. Nejdříve udělala několik experimentů s pálením zvířecích kostí a zjistila, že v rámci pokusu je spálit, kousky ohořelých kostí vždy zůstaly. Když se zeptala v místním krematoriu, bylo jí řečeno, že v peci lidské kosti hoří 2 hodiny při 2 000 stupních Celsia. Jenže dům vyhořel za pouhých 45 minut.

Otazníky začaly přibývat. Jeden ze sousedů viděl v době požáru přesunovat člověka automobilový motor, mohl stát za nefunkčním automobilem? Jennie slyšela těsně před požárem tupý náraz na střeše. George se domníval, že šlo o náraz zápalné lahve.

Jistou záhadou je totiž sám otec rodiny. Ačkoliv byl ve Fayetteville uznávanou osobností a veřejně projevoval své názory o tom, proč emigroval z Itálie do USA nikdo nevěděl. Ovšem někteří členové italské komunity mu vyčítali kritické názory na Musolliniho. Kvůli nim mu vyhrožoval i jeden pojišťovací agent, když George odmítl pojistit dům proti požáru. Mohl se jednat o útok italských mafiánů? I to je jednou z teorií.

George a Jennie chtěli znát osud svých dětí, kontaktovali FBI, jejichž představitelé odpověděli, že místní úřady odmítají, aby případ vyšetřovala. Najali si soukromého detektiva, který se v případě šťoural. Najednou velitel hasičského zásahu objevil srdce jednoho z uhořelých dětí, jenže se záhy přišlo na to, že se jednalo o hovězí játra, navíc neohořelá.

Typickým se pro Fayetteville stal billboard vyvěšený u místní silnice s fotkami pohřešovaných. Případ se stal známý a rodinu kontaktovalo několik lidí, kteří jejich děti viděli, ovšem žádné se nepodařilo najít.

Záhada se stala ještě záhadnější po více než 20 letech od požáru, kdy otevřela Jennie obálku v níž byla fotka muže mezi 20 a 30 lety. Dopis přišel z Kentucky bez zpáteční adresy s nápisem na rubu. Louis Sodder. Mám rád bratra Frankieho. Ilil Boys. A90132 nebo 35. Podoba mladého může s nezvěstným Louisem Sodderem byla zjevná. Věkově odpovídala také.

George Sodder zemřel rok po obdržení fotografie a jeho žena v roce 1989 aniž by dodnes byla záhada objasněna.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vévodkyně Kate a vévodkyně Meghan: Proč stráví Vánoce přes půl světa od…

13.12.2019 10:20 Britská vévodkyně Meghan a její manžel princ Harry stráví Vánoce téměř na druhé straně světa.…

Experti do detailu rozebrali Vánoce. Zjistili, jak moc škodí zdraví

12.12.2019 13:38 Vánoce klepou na dveře a řada bytů, domů i obchodů se už oblékla do štědrovečerního hávu. Stromečky…

Vědci zjistili, co s vámi udělá, když budete dva týdny sedět. Výsledek…

11.12.2019 12:59 Pohyb je život a lenošení člověku neprospívá. Když člověk nevyvíjí žádnou aktivitu roste obsah tuku…

Střelec z Ostravy si před smrtí dopisoval se slavným zpěvákem

10.12.2019 17:48 Aktualizováno David Stypka patří mezi nejúspěšnější současné zpěváky mladé generace. O tom i cena Anděl, kterou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama