Svět vyděsil případ dívky, která během noci ve spánku ochrnula. Podle lékařů to hrozí všem

Případ teprve třiadvacetileté Mollie vyděsil celý svět. Dívka netrpěla žádnými zdravotními problémy, naopak žila zdravě a hodně sportovala. Jeden večer si ale šla lehnout a ráno už se nedokázala zvednout z postele. Přes noc z ničeho nic ochrnula.

Přidejte svůj názor

Lékaři
doporučujeme

Třiadvacetiletá Mollie pozvala k sobě domů na večeři několik přátel. Lehce posilněná alkoholem si šla po zábavném večeru lehnout kolem druhé hodiny ranní. Vypila ten večer pouze víc prosecca, než je u ní obvyklé.

Druhý den se probudila kolem půl desáté, ale necítila se dobře. Zůstala proto v posteli. Nakonec ale usoudila, že nejlepší bude, když své unavené tělo rozhýbe, a pustila se do úklidu. Stále ale cítila, že pravou část těla má nějakou zablokovanou a namohla pořádně došlápnout na jednu nohu.

Její stav se ale zhoršoval a po chvilce nemohla chodit vůbec. Postupně přestávala pohybovat dalšími částmi těla a zavolala proto souseda. To už měla problém i artikulovat.

V nemocnici v Dundee absolvovala CT vyšetření a zděšení lékaři pacientce oznámili, že překonala mrtvici. Jak se to mohlo stát nikdo neví. Dívka byla mladá, sportovně založená, nebyla obézní ani nežila nezdravým životním stylem. Dokazuje to jen, že mrtvici může dostat nejen každý, ale i v jakémkoliv věku.

V nemocnici začali pacientku okamžitě léčit, nadále ale zůstala paralyzována. Po propuštění z nemocnice se o ni musela starat její šestačtyřicetiletá matka.

Musela jí koupat, krmit, a pečovat o ni. Dívka ale neustále přemítala nad tím, co se mohlo stát. Nikdy nebrala žádné léky, neměla problémy s cévy, nic nenasvědčovalo tomu, že by měla dostat mrtvici. Po několika měsících od ní začala opět postupně hýbat některými svaly, má před sebou ale stále těžký boj. Jak to všechno začalo ale neví ani lékaři, ani ona.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fenka neustále očichávala svou paničku. Žena díky tomu odhalila děsivou…

16.09.2019 16:23 Charlie je fenka, kterou si v Londýně pořídila Emma Smithová společně se svými syny. Energická a…

Tabu na talíři: Proč jsou zakazovací diety tak módní?

16.09.2019 07:35 Letní čas přeje společným večeřím s přáteli. Ale někdo nejí lepek, jiný zase cukr a další tvrdí, že…

Gäetan Dugas alias Monstrum. Muž, který kvůli překlepu způsobil smrt 700…

16.09.2019 01:00 Kanaďan Gäetan Dugas se stal známým jako Pacient Nula. Právě on měl být prvním šiřitelem viru HIV…

Jak se důchodci vyhnou nemocem stáří? Vědci poradili malý trik

15.09.2019 09:11 Lidé se dožívají stále vyššího věku. Řadu seniorů, a nejen jich, však ohrožují neurodegenerativní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama