Dietní kola je to nejhorší, co můžete pít

Dietní koly jsou nabízeny jako nízkokalorická alternativa k limonádám plných cukru. Nová studie však ukazuje, že člověk si jejich pitím příliš nepomůže. I toto koly vedou k konzumaci příliš mnoha kalorií.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Dietní Coca-Cola
doporučujeme

Výzkumníci z George Washington University prozkoumali dietní záznamy více než 7 000 amerických dětí a teenagerů. Prozkoumali, jak jsou na tom ti, co regulérně pijí dietní kolu, obyčejnou kolu a vodu.

Jejich výsledky potvrdily kritické názory, podle kterých je dietní kola jen marketingová zástěrka, která dietě vůbec nepomáhá. Podle studie ti, co regulérně pili dietní kolu zkonzumovali denně dalších 196 kalorií. V případě standardní koly je to 312 extra kalorií denně.

Výzkumníci zjistili, že pití i dietní koly vedlo k větší konzumaci cukrů v jejich dietě. Dietní koly často používají umělé sladidlo aspartam, které je 200krát sladší než samotný cukr. Vědci spekulují, že toto sladidlo působí na mozek tak, že vyvolává touhu po sladkostech. Jedinec tak po pozření dietních kol konzumuje další kalorie.

Zatímco jedna příležitostní kola neuskuteční příliš nebo žádnou škodu, jejich nebezpečí tkví v tom, že povede k uskutečnění návyku, kdy je jedinec pije každý den a to i víckrát za den. Takový jedinec pak díky jejím účinkům konzumuje více sladkostí a kalorií, což je přesný opak toho, co by dietní koly měly uskutečňovat. Vědci tak doporučují lidem pít místo nich čistou vodu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pijete moc kávy? Případ mladé ženy ukazuje, jak můžete dopadnout. Nikdo…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno V londýnské nemocnici Queen Elizabeth Hospital skončila teprve šestadvacetiletá žena, která se…

Postoj lidí k vakcínám se mění. Uvědomují si nebezpečí covidu-19

03.06.2020 10:31 Tábor těch, kdo odmítají vakcíny, nepřevažuje nad lidmi, kteří by očkování podstoupili. V době…

Rakovina prostaty se dá odhalit včas díky fúzní perinální biopsii. Jak…

02.06.2020 18:18 Karcinom prostaty je obávanou chorobou českých mužů: v naší republice se s ním potýká více než 63…

Královská vyjížďka na koni. Alžběta II. poprvé od vypuknutí pandemie na…

01.06.2020 15:42 Britská královna Alžběta II. si vyjela o víkendu na koni a poprvé od začátku uzávěry vyhlášené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy