Dietní kola je to nejhorší, co můžete pít

Dietní koly jsou nabízeny jako nízkokalorická alternativa k limonádám plných cukru. Nová studie však ukazuje, že člověk si jejich pitím příliš nepomůže. I toto koly vedou k konzumaci příliš mnoha kalorií.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Dietní Coca-Cola
doporučujeme

Výzkumníci z George Washington University prozkoumali dietní záznamy více než 7 000 amerických dětí a teenagerů. Prozkoumali, jak jsou na tom ti, co regulérně pijí dietní kolu, obyčejnou kolu a vodu.

Jejich výsledky potvrdily kritické názory, podle kterých je dietní kola jen marketingová zástěrka, která dietě vůbec nepomáhá. Podle studie ti, co regulérně pili dietní kolu zkonzumovali denně dalších 196 kalorií. V případě standardní koly je to 312 extra kalorií denně.

Výzkumníci zjistili, že pití i dietní koly vedlo k větší konzumaci cukrů v jejich dietě. Dietní koly často používají umělé sladidlo aspartam, které je 200krát sladší než samotný cukr. Vědci spekulují, že toto sladidlo působí na mozek tak, že vyvolává touhu po sladkostech. Jedinec tak po pozření dietních kol konzumuje další kalorie.

Zatímco jedna příležitostní kola neuskuteční příliš nebo žádnou škodu, jejich nebezpečí tkví v tom, že povede k uskutečnění návyku, kdy je jedinec pije každý den a to i víckrát za den. Takový jedinec pak díky jejím účinkům konzumuje více sladkostí a kalorií, což je přesný opak toho, co by dietní koly měly uskutečňovat. Vědci tak doporučují lidem pít místo nich čistou vodu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zřícení DC-10 v Chicagu: 40 let od tragického pádu American Airlines 191,…

24.05.2019 08:32 Před 40 lety, 25. května 1979, se v Chicagu krátce po startu zřítilo americké letadlo DC-10. Při…

Slovenskou moderátorku napadli, vytočila muslimy

22.05.2019 23:23 Aktualizováno Nepříjemný zážitek má za sebou populární slovenská moderátorka Dominika Ngo Ducová. Poté, co se…

Posloucháte rádi hudbu ze sluchátek? Dávejte si pozor, můžete dopadnout…

22.05.2019 08:16 Polovina osob ve věku mezi dvanácti a pětatřiceti lety, tedy asi miliarda mladých lidí, riskuje…

Studie varuje před katastrofou: Miliony lidí přijdou o domov, některé…

21.05.2019 15:51 Globální hladina moře by do konce tohoto století,mohla stoupnout více než o dva metry, pokud budou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama