Poprask kvůli princi Harrymu. Jednou větou naštval 250 milionů lidí

Počítačová hra Fortnite je fenomén a pokud jste o něm ještě neslyšeli, pravděpodobně jste poslední měsíce moc času na internetu netrávili. Hra, která je určena především pro mladší ročníky, se ale nelíbí královské rodině.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Princ Harry a Meghan Markle
doporučujeme

Fortnite  je nejhranější hrou současnosti. Podle posledních statistik jí hraje více než 250 milionů lidí a není tajemstvím, že velká část z nich jsou především děti. 

To se ale nelíbí princi Harrymu, který tvrdí, že vyvolává silnou závislost. "Ta hra by měla být zakázána. Proč jí mít doma? Byla vytvořena jen aby byly děti závislé na sezením u počítače," prohlásil princ Harry při návštěvě centra  YMCA v Londýně.

Stejným způsobem mu vadí sociální sítě. Ty jsou podle něj "více návykové než drogy a alkohol". Větší problém ale spatřuje v již zmíněných počítačových hrách. K Fortnite například ještě dodal, že hra není vhodná pro děti a že rodiče mají svázané ruce a nevědí, co si počít.

Netřeba dodávat, že těmito slovy fanoušky hry britský princ pořádně pobouřil. Na Twitteru, Instagramu i Facebooku mu nyní dávají "co proto". Někteří tvrdí, že mu do toho nic není, další se například ohrazují tím, že nedělají nic nezákonného a že je lepší trávit čas hraním her než v hospodách či se špatnou partou lidí. 

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Karlštejn: Proč a jak byl opravdu postaven český klenot?

19.05.2019 16:22 Aktualizováno Státní hrad Karlštejn patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším českým hradům. Již dávno se stal…

Krutý trest smrti? Práci kata v historii často vykonávala zvířata

19.05.2019 11:58 Aktualizováno Trest smrti je starý jako lidstvo samo. Ne vždy však tento trest vykonával kat, ale místo něj třeba…

Zdál se vám krásný sen a vy chcete, aby pokračoval? Vědci mají pár tipů

19.05.2019 10:18 Je možné pokračovat v přerušeném snu, abychom se dozvěděli, co se bude dále dít a jak skončí?…

Energetické nápoje nepatří dětem do rukou. Nadměrná konzumace neprospívá…

19.05.2019 09:24 Energetické nápoje, které mají vysoký obsah cukru a kofeinu, by podle odborníků neměly pít děti.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama