Princ Harry a vévodkyně Meghan: Co jste o nich nevěděli?

Osmým pravnoučetem britské královny Alžběty II. a prvním dítětem prince Harryho a jeho manželky Meghan je chlapec. Bývalá americká herečka jej přivedla na svět dnes kolem půl šesté ráno britského času (06:30 SELČ). Meghan a Harry narození královského potomka, který je sedmým v pořadí následníků britského trůnu, oznámili na svém oficiálním instagramovém účtu.

Přidejte svůj názor

Meghan Markleová a princ Harry
doporučujeme

Princ Henry Charles Albert David se narodil 15. září 1984 v Londýně a brzy vešel ve známost jako Harry. Jeho otcem je princ Charles, následník trůnu, a matkou princezna Diana, která zahynula při autonehodě v roce 1997. Je druhým synem královského páru, po o dva roky starším princi Williamovi. Jeho oficiální titul zní Jeho královská výsost princ Henry z Walesu.

Deset let strávil Harry v armádě, dvakrát pobýval v Afghánistánu, byl druhým pilotem bojového vrtulníku Apache a obsluhoval jako střelec palubní zbraně. Jednou prohlásil, že jeho "zážitky z armády s ním zůstanou po celý život". To se projevuje i v jeho charitativní činnosti, jež se soustředí na psychickou i materiální pomoc válečným veteránům.

V červnu 2015 Harry odešel z aktivní služby u armády a ponechal si roli hlavního organizátora charitativní soutěže Invictus Games invalidních válečných veteránů. Přibral více královských povinností a začal se více angažovat v charitě. V roce 2013 se také zúčastnil charitativní expedice na Jižní pól.

V listopadu 2016 Harry oficiálně potvrdil, že jeho přítelkyní je Meghan Markleová (vážnějších známostí měl předtím několik), a trpce odsoudil silný mediální zájem o ni. Jeho komentáře připomněly mnohým, že jeho matka Diana zahynula při autonehodě, když ji pronásledovali dotěrní fotografové.

Americká herečka a modelka Meghan Markleová se angažuje v charitě a byla dva roky vdaná za herce a producenta Trevora Engelsona. Narodila se bělošskému otci a Afroameričance 4. srpna 1981 v Los Angeles, kde i vyrostla. Její matka Doria Loyce Raglandová je sociální pracovnice a instruktorka jógy.

Po absolvování herectví ztvárnila Meghan menší role v několika amerických televizních seriálech. Jako herečka je známá hlavně ze seriálu z právního prostředí Kravaťáci, kde hraje atraktivní sekretářku Rachel Zaneovou, v seriálu účinkovala v letech 2011 - 2018.

Harry a Markleová byli poprvé společně vyfotografováni 25. září 2017, jak se drží za ruce na tenisovém zápase her Invictus Games v kanadském Torontu.

Zasnoubení Harryho s Markleovou bylo oficiálně oznámeno v listopadu 2017.

Svatba Harryho s Meghan se konala vloni v květnu na královském hradě Windsor. Během hodinu trvajícího obřadu je za přítomnosti 600 hostů z řad královské rodiny i celebrit oddal arcibiskup z Canterbury. Novomanželé získali titul vévoda a vévodkyně ze Sussexu. A v polovině loňského října bylo oznámeno, že Meghan je těhotná.

Po boku prince Harryho si Meghan již stačila vybudovat image módní ikony, rovněž se ale v britských médiích proslýchá, že její vztahy s královskou rodinou a manželkou prince Williama Kate nejsou úplně ideální. Společně s princem Harrym se Markleová také angažuje v charitě.

Pár se nedávno přestěhoval z centra Londýna do venkovské usedlosti nedaleko windsorského zámku, kde bude mít více klidu. Oba rovněž uvedli, že s miminkem nebudou pózovat novinářům čekajícím před porodnicí, jak to udělal Harryho starší bratr William se svou manželkou Kate.

Jejich syn je osmým pravnoučetem britské královny Alžběty II. a je sedmým v pořadí následníků britského trůnu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pijete moc kávy? Případ mladé ženy ukazuje, jak můžete dopadnout. Nikdo…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno V londýnské nemocnici Queen Elizabeth Hospital skončila teprve šestadvacetiletá žena, která se…

Postoj lidí k vakcínám se mění. Uvědomují si nebezpečí covidu-19

03.06.2020 10:31 Tábor těch, kdo odmítají vakcíny, nepřevažuje nad lidmi, kteří by očkování podstoupili. V době…

Rakovina prostaty se dá odhalit včas díky fúzní perinální biopsii. Jak…

02.06.2020 18:18 Karcinom prostaty je obávanou chorobou českých mužů: v naší republice se s ním potýká více než 63…

Královská vyjížďka na koni. Alžběta II. poprvé od vypuknutí pandemie na…

01.06.2020 15:42 Britská královna Alžběta II. si vyjela o víkendu na koni a poprvé od začátku uzávěry vyhlášené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy