Tajemství fastfoodů odhaleno: Proč mají McDonald's a KFC žlutí červené barvy?

Barvy jsou všude kolem nás a do jisté míry ovlivňují jak se cítíme, či jakou máme náladu, aniž bychom si to sami uvědomovali. Staří Egypťané věřili v léčivé účinky barev jak v kosmetice, tak i v lékařství samotném. Novodobá psychologie barev se zaměřuje na výzkum, které bary v nás vyvolávají napětí, hlad, štěstí či jiné emoce, a dává rady jaké barvy by měly být ve vaší kanceláři, domě či v jídelně.

Přidejte svůj názor 1 komentář

McDonald´s
doporučujeme

Barvy se dají obecně rozdělit na teplé a studené. Mezi teplé barvy patří červená, oranžová, žlutočervená, žlutá, zelenožlutá, zelená. Jejich společným znakem je, že všechny obsahují alespoň náznak žluté. Většinou jsou spojovány se Sluncem a ohněm, jelikož vzbuzují teplo.

Naopak studené barvy jako zelená, modrozelená, modrofialová, fialová, které mají společnou barvu modrou, vyvolávají pocit chladu, uklidňují a ulevují očím. Podporují také duševní soustředění.

Podle nejoblíbenější barvy lze zjistit charakter člověka. Žlutá je barva radosti, pozitivních a vyrovnaných lidí, kteří zvládají i stresové situace, modrou mají rádi klidní, občas konzervativní lidé s rozvážnou povahou, oranžová je barva hravých a energetických jedinců, kteří jsou zvídaví.

Červená je barvou vášně a života. Lidé, kteří mají červenou rádi si jdou za svým cílem a jsou velmi impulzivní. Zelená je znakem dobrosrdečného člověka, který chce pomáhat ostatním a je trpělivý a černá je barva tajemství. Jedinci s oblíbenou barvou černou dobře vycházejí s druhými

Odborníci také doporučují řídit se pár základními tipy při zařizování bytu, kanceláře či jiných prostor, kde se chceme cítit určitým způsobem. Všimli jste si třeba někdy, že většina fastfoodů, jako například McDonald's, KFC, Pizza Hut a podobně, mají svá loga většinou žlutá či červená? To proto, že je dokázáno, že žlutá a červená vyvolávají hlad a huť k jídlu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozmar, či nemoc? Odborníci si posvítili na hypochondry, závěr je…

19.06.2019 10:15 Žijí ve strachu, že onemocní, nechávají si stále dělat různé testy a nevěří ujišťování lékařů. Není…

Karel Gott zahájil oslavy osmdesátin. Pokřtil unikátní desku, chystá se na…

19.06.2019 09:03 Karel Gott považuje za štěstí, že svoji kariéru začínal na začátku šedesátých let, kdy se…

Švéd vytvořil z lega finále Eurovize, z kostek jsou i Lake Malawi

19.06.2019 08:34 Švéd Alexandro Kröger Degerfeldt vytvořil z lega finále mezinárodní písňové soutěže Eurovize, které…

Vědci odhalili tajemství Alcatrazu: Ohromný nález pod pevností

18.06.2019 20:26 Aktualizováno Pevnost Alcatraz je pravděpodobně tou nejznámější věznicí na světě. Dlouhou dobu byla považována i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama