Jedna z největších záhad světa rozluštěna. Smrt Antoina de Saint-Exuperyho objasněna

Konec autora slavného románu Malý Princ, nejpřekládanější knihy na světě po bibli, byl dlouho zahalen tajemstvím. Saint-Exupery totiž vzlétl se svým letounem v roce 1944 a již o něm nikdo neslyšel. Mnoho lidí speklovalo o tom, že svůj odchod sám předpověděl ve svých knihách. Nicméně příběh má nyní své vysvětlení.

Přidejte svůj názor

Antoine de Saint-Exupery
doporučujeme

Více než 50 let historici a znalci díla Exuperryho zkoumali, jaký byl konec autora slavné knihy. Dlouho nedošli k uspokojivému řešení.

„Jednoho dne došlo k neobvyklé události, tak neobvyklé, že se tomu člověk zdráhá uvěřit,“ říká Olivier D‘Agay prasynovec spisovatele, který odhalil příběh konce Saint-Exuperyho.

Rybář z Marseille se vypravil na moře ve své rybářské lodi a najednou objevil v síti náramek.

Na náramku bylo vyryto jméno Antoine, stejné jméno, jak se jmenuje rybář a tak si náramek nechal. Dědici Saint-Exupery ho však začali s vlastním pátráním.

Podle analýzy FBI se jednalo o několik desetiletí starý náramek ze stříbra a právě takovýto náramek dostal od svého editora i spisovatel Saint-Exupery.

Proč by si muži, mezi nimiž byl pouze profesionální vztah dávali darem stříbrné náramky? Protože spisovatelův editor žil v New Yorku, kde ho Saint-Exupery navštívil, ale vůbec neuměl anglicky, tudíž používal náramek, kde bylo jeho jméno Antoine de Saint-Exupery a jméno nakladatelství Reynald and Hitchcock a adresa nakladatelství.

Následně bylo prohledáno místo, kde rybář zachytil náramek a právě zde byl nalezen vrak letadla v moři. Po srovnání sériového čísla vraku se zjistilo, že je schodné s číslem letadla v němž spisovatel odletěl na svou poslední výpravu. Odborníci ohledávající vrak prohlásili, že letadlo se zřítilo v důsledku zásahu. Posledním střípkem skládačky tak zůstalo, jak pádu letadlo skutečně došlo?

Když byly odhaleny podrobnosti pádu letadla podařilo se zkontaktovat německého pilota Horsta Ripperta. Devadesátiletý Němec potvrdil, že v popisovanou dobu sestřelil letadlo, sám byl velkým fanouškem jeho knih. Až na sklonku života se dozvěděl o nešťastném sestřelu jednoho ze svých oblíbených autorů. Nicméně v detailních záznamech německých leteckých operacích není o tomto střetu žádný záznam, tudíž nad ním stále visí otazníky.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úmrtní listy nepostihují důležitou věc, tvrdí odborníci. Jde o klimatické…

30.05.2020 13:30 Australská studie tvrdí, že lidé po celém světě umírají v důsledků klimatické krize, ale tento…

Svatá Zdislava z Lemberka. Zakládala kláštery a špitály, sama obětavě…

30.05.2020 11:10 Svatá Zdislava z Lemberka není příliš známou postavou české historie. Stála u vzniku některých…

Adoptovali autistického Číňana, pak si to rozmysleli. Na pár youtuberů se…

29.05.2020 16:56 Americký manželský pár youtuberů vyvolal na sociálních sítích pobouření poté, co oznámil, že…

Sbohem, rtěnky a léčení. Rouška u lidí mění přístup k péči o pleť

29.05.2020 09:32 Rouška, tento nástroj nezbytné ochrany v krizi způsobené koronavirem, změnila náš sociální život,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy