Vědci odhalili tajemství Alcatrazu: Ohromný nález pod pevností

Pevnost Alcatraz je pravděpodobně tou nejznámější věznicí na světě. Dlouhou dobu byla považována i za nejbezpečnější a tvrdilo se, že z ní prakticky nelze uprchnout. Dnes nefunkční a zavřená ostrovní pevnost skýtá řadu mýtů a legend, z nichž jednu nyní vědci konečně rozluštili.

Přidejte svůj názor

Alcatraz
doporučujeme

Alcatraz ležící nedaleko San Franciska původně vznikl jako vojenská pevnost. Armáda jej od roku 1850 do roku 1933 používala jako základnu a od roku 1934 do roku 1963 sloužil jako věznice.

Z původní stavby toho moc nezůstalo a pevnost musela ustoupit, aby dala vzniknout nejbezpečnějšímu vězení světa. Dodnes archeology svírá srdce při pomyšlení na nevyčíslitelnou ztrátu, které se stavaři před necelými sto lety dopustili, když armádní objekt srovnali se zemí, aby na jeho místě vzniklo vězení.

Nyní ale mají vědci důvod k oslavám. A to velkolepým. Podle magazínu Near Surface Geophysics totiž zjistili, že pod současným Alcatrazem se totiž nachází ona ztracená vojenská pevnost.

"Při přestavbě pevnosti na vězení byla převážná většina předchozí vojenské historie ostrova doslova vymazána. Doufali jsme, že se nám podaří pod povrchem najít něco zajímavého a podařilo se," říká archeolog Timothy de Smet.

"Nevěděli jsme, co máme očekávat. Neměli jsme ponětí o tom, zda existovala nějaká podpovrchová architektura těchto historicky významných objektů a netušili jsme, jaký je jejich rozsah a v jakém jsou stavu," dodali členové výzkumného týmu.

Vědcům se podařilo lokalizovat části původní pevnosti z 19. století. Zjistili, že se nachází těsně pod povrchem současné věznice, a měly by být v poměrně zachovalém stavu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Magické gesto lásky: V polibku je schováno víc, než si myslíme

17.07.2019 09:41 Nedávno jsme oslavili Světový den polibku: polibek je gesto lásky, z něhož vychází každý milostný…

Ujedl se k smrti: Mladík vážil skoro půl tuny, v dubnu ještě dokázal stát…

16.07.2019 12:18 Ujedl se doslova až k smrti. Argentineci Maximilianu Olivovi se jeho těžko uvěřitelných 495…

Karel Gott drsně sestřelil ty, kteří bojovali proti režimu nebo před ním…

15.07.2019 15:41 Zpěvák Karel Gott, který v neděli oslavil 80. narozeniny, nechápe emigranty, kteří utekli za…

Skotačení v památníku holokaustu? Zpěvačka Pink hájí fotku svých dětí

15.07.2019 13:32 Americká zpěvačka Pink na instagramu zveřejnila fotografii obou svých dětí skotačících v labyrintu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama