Vědci vyšli s pravdou ven. Prozradili trik, jak poznat nevěru u partnera

Většina lidí je téměř bytostně přesvědčena o tom, že jejich partner by jim nikdy nebyl nevěrný. Statistiky ale ukazují, že téměř polovina můžu a žen je svému protějšku nevěrných. A vědci nyní prozradili, jak "zahýbání" odhalit.

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle studie zveřejněné v časopise Royal Society Open Science, kterou provedli vědci v University of Western Australia, je možné odhalit nevěrníka i na obyčejné fotografii.

Výzkumu se zúčastnilo 1500 respondentů, kteří posuzovali fotografie s tvářemi 200 mužů a žen. Ti se museli vědcům dobrovolně přiznat, zda mají s nevěrou zkušenosti, nebo jsou věrní.

Účastníci výzkumu při pohledu na fotky odhalili věrné muže s téměř naprostou přesností. Ti, kteří partnerky podvádějí, si totiž nedokáží udržet vážnou tvář a mají obvykle hranaté rysy obličeje, zejména čelist a bradu a také výrazné obočí.

Horší bylo posoudit, která z žen na fotkách je věrná a která ne. Jejich odhalení podle obličeje zachyceného na fotografii bylo totiž velmi problematické. A muži i ženy přiznali, že obličeje žen jsou méně čitelné než tváře mužů. 

Výzkum dokazuje, že lidé jsou schopni rozpoznat věrnou osobu, a to dokonce aniž by ji museli vidět naživo. Stačí jim zkoumat její obličej na fotografii. Tedy v případě, že se jedná o muže. U žen je to podstatně obtížnější.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Roztroušená skleróza? Značná část Čechů má o nemoci zcestné představy

04.08.2020 12:13 Roztroušenou sklerózu si kvůli názvu spojuje část lidí podle neuroložky Evy Kubaly Havrdové se…

Perfekcionisti v práci jsou problém. Psychologové vysvětlili proč

02.08.2020 19:51 Když se řekne perfekcionista, nepochybně se vám hned někdo vybaví - šéf, kolega nebo dokonce…

Supermarkety slaví 90 let existence. Kde se zrodil revoluční nápad?

02.08.2020 12:48 Pro většinu zákazníků jsou supermarkety vítanou možností, jak na jednom místě a v relativním…

Proč jsou někteří důchodci nesamostatní a nepohybliví? Na vině je nemoc,…

01.08.2020 22:00 Aktualizováno Choroba zvaná sarkopenie je jedním z největších strašáků seniorů. Ovlivňuje totiž svalovou hmotu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama