Meghan s Harrym křtí syna Archieho, Britové zuří

Sobotní tajný křest syna vévodkyně Meghan a prince Harryho je události, která pořádně naštvala mnoho Britů. Podle nich je královská rodina zradila, když akci tajila a neumožnila na ni vstup médiím.

Meghan a Harry poprvé ukázali svého potomka
doporučujeme

Meghan se s Harrym rozhodla, že jejich syn Archie bude pokřtěn tajně, a navíc nezvykle o víkendu. Pro srovnání, vévodkyně Kate a princ William na křest povolili vstup médiím, aby mohli tuto událost zprostředkovat veřejnosti.

Asi nikoho nepřekvapí, že Meghan nic takového nedovolila. Naopak, nechtěla ani, aby prosáklo datum křtu. Na veřejnost nakonec ale unikly i další informace. 

Na křest bylo pozváno 25 hostů, ne všichni se ale účastní. Chybí například královna Alžběta II., která má jiné povinnosti. Podle britského bulvárního serveru Express její nepřítomnost je zapříčiněna tím, že Harry s Meghan zapomněli zkonzultovat její program a vybrali si den, kdy nemůže. Původně mělo ke křtu dojít již včera, to se však nehodilo princi Charlesi a jeho manželce Camille.

Jména kmotrů nejsou známá, protože se jedná o soukromé osoby. Média spekulovala, že by kmotrou mohla být tenistka Serena Williamsová, která je dobrá kamarádka Meghan. Ta však uvedla, že kvůli pracovním povinnostem se nebude moci zúčastnit. 

Fotografie z křtu zveřejní princ Harry a vévodkyně Meghan později. Tím ale naštvali fanoušky, kteří královské rodině vzkazují, že jí to spočítají. Harry s Meghan podle řady lidí mohou zapomenout na to, že si za jejich peníze budou žít jako v bavlnce, ale pak se budou snažit utajit takové události.

Naštvaní uživatelé sociálních sítí tím naráží na renovace venkovského sídla Frogmore Cottage, kam se začátkem roku přestěhoval princ Harry a jeho žena Meghan. Ta přišla britskou státní pokladnu na 2,4 miliony liber (68,5 milionů Kč). 

Meghan si ale stojí za svým a chce Archieho vychovávat stranou od veřejného dění. Proč? Těžko říct, ona i Harry mají se slávou své zkušenosti a v případě dětí prince Williama a Kate se nezdá, že by na ně měla popularita špatný vliv.

„Meghan nemůže požadovat soukromí pro Archieho, zatímco žádá veřejnost, aby financovala životní styl její rodiny," stěžuje si např. nejčtenější britský bulvární deník Daily Telegraph. Nejčtěnější seriózní deník Sunday Times zase cituje královského biografa Pennyho Junora, podle něhož buď může královský pár buď udržovat „naprosté soukromí, platit za svůj vlastní dům a zmizet z dohledu, nebo hrát hru tak, jak se hraje."

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Už plod v mateřském lůně může trpět přílišným hlukem

15.08.2020 15:54 Když vrabec zpívá, vydává 30 decibelů. V této úrovni až do 60 decibelů je nepřetržitý poslech bez…

Středověká medicína: Léčilo se česnekem i pivem

15.08.2020 09:37 Zdravotní problémy sužují člověka od nepaměti. Díky dochovaným písemným pramenům i archeologickým…

Berlínskou zeď mám za komunistickou zvůli. Umíraly na ní i děti, rozdělila…

13.08.2020 11:40 ROZHOVOR – Zanechala po sobě nelidskost a utrpení. Vyhasínaly na ní lidské životy, včetně těch…

Koronavirus oživil v Itálii tradici vinných okének, existovala už za…

09.08.2020 18:00 Koronavirus oživil v Itálii prastarou tradici s temnou historií - vinná okénka, která v Toskánsku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama