Meghan s Harrym křtí syna Archieho, Britové zuří

Sobotní tajný křest syna vévodkyně Meghan a prince Harryho je události, která pořádně naštvala mnoho Britů. Podle nich je královská rodina zradila, když akci tajila a neumožnila na ni vstup médiím.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Meghan a Harry poprvé ukázali svého potomka
doporučujeme

Meghan se s Harrym rozhodla, že jejich syn Archie bude pokřtěn tajně, a navíc nezvykle o víkendu. Pro srovnání, vévodkyně Kate a princ William na křest povolili vstup médiím, aby mohli tuto událost zprostředkovat veřejnosti.

Asi nikoho nepřekvapí, že Meghan nic takového nedovolila. Naopak, nechtěla ani, aby prosáklo datum křtu. Na veřejnost nakonec ale unikly i další informace. 

Na křest bylo pozváno 25 hostů, ne všichni se ale účastní. Chybí například královna Alžběta II., která má jiné povinnosti. Podle britského bulvárního serveru Express její nepřítomnost je zapříčiněna tím, že Harry s Meghan zapomněli zkonzultovat její program a vybrali si den, kdy nemůže. Původně mělo ke křtu dojít již včera, to se však nehodilo princi Charlesi a jeho manželce Camille.

Jména kmotrů nejsou známá, protože se jedná o soukromé osoby. Média spekulovala, že by kmotrou mohla být tenistka Serena Williamsová, která je dobrá kamarádka Meghan. Ta však uvedla, že kvůli pracovním povinnostem se nebude moci zúčastnit. 

Fotografie z křtu zveřejní princ Harry a vévodkyně Meghan později. Tím ale naštvali fanoušky, kteří královské rodině vzkazují, že jí to spočítají. Harry s Meghan podle řady lidí mohou zapomenout na to, že si za jejich peníze budou žít jako v bavlnce, ale pak se budou snažit utajit takové události.

Naštvaní uživatelé sociálních sítí tím naráží na renovace venkovského sídla Frogmore Cottage, kam se začátkem roku přestěhoval princ Harry a jeho žena Meghan. Ta přišla britskou státní pokladnu na 2,4 miliony liber (68,5 milionů Kč). 

Meghan si ale stojí za svým a chce Archieho vychovávat stranou od veřejného dění. Proč? Těžko říct, ona i Harry mají se slávou své zkušenosti a v případě dětí prince Williama a Kate se nezdá, že by na ně měla popularita špatný vliv.

„Meghan nemůže požadovat soukromí pro Archieho, zatímco žádá veřejnost, aby financovala životní styl její rodiny," stěžuje si např. nejčtenější britský bulvární deník Daily Telegraph. Nejčtěnější seriózní deník Sunday Times zase cituje královského biografa Pennyho Junora, podle něhož buď může královský pár buď udržovat „naprosté soukromí, platit za svůj vlastní dům a zmizet z dohledu, nebo hrát hru tak, jak se hraje."

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo je užitečný idiot Ruska? Expert na dezinformace v USA vysvětloval, co…

23.07.2019 16:40 Analytik Euroasijského centra amerického think tanku Atlantic Council Jakub Kalenský před několika…

Nejhorší masová vražda v dějinách. Breivik před střelbou psal o Klausovi

22.07.2019 20:32 22. července 2011 otřásla centrem Osla v odpoledních hodinách exploze zaparkovaného auta. Tou dobou…

Dovolená na vodě? Expert pro EZ vysvětlil, na co si dát pozor a kam vyrazit

22.07.2019 11:13 Dovolená trávená splouváním řeky patří v tuzemsku k tradičním a velmi oblíbeným. Zeptali jsme se…

Britský princ George slaví šesté narozeniny, Kate pořídila nové fotky.…

22.07.2019 09:49 Britský princ George má dnes šest let a Kensingtonský palác u této příležitosti zveřejnil tři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama