Pijete ke snídani džus? Podle vědců hazardujete se svým zdravím

Dáváte si denně ke snídani sklenici pomerančového džusu? Možná máte pocit, že tak svému tělu prospíváte, protože mu dodáváte vitamín C, opak je ovšem pravdou.

Přidejte svůj názor 1 komentář

nápoje
doporučujeme

Lidé, kteří pijí denně sklenici pomerančové šťávy, mohou být vystaveni většímu riziku  rakoviny než někdo, kdo se sladkým nápojům úplně vyhýbá, naznačuje nová studie.

Každých 100 ml ovocné šťávy, šumivých nápojů nebo 100% ovocného džusu denně je podle vědců zvyšuje o 18% riziko, že bude člověku diagnostikován nějaký druh rakoviny.

Toto zvýšené riziko bylo také pozorováno, i když šlo o čistou ovocnou šťávu, píší ve své studii vědci z francouzského Institutu pro zdraví a lékařský výzkum (Inserm). Lidé, kteří konzumovali denně 150 ml šťávy, měli v průměru o 12% větší pravděpodobnost, že jim bude během studie diagnostikována rakovinu, než ti, kteří si dopřávají džusy jen příležitostně.

Naopak u lidí, kteří pili více uměle slazených dietních nápojů, nebylo zjištěno žádné zvýšené riziko rakoviny. Studie publikovaná v  British Medical Journal (BMJ) nicméně podle autorů nemůže prokázat, že toto riziko přímo způsobuje vysoký příjem cukru.

Vědci nicméně uvádí, že je to možné a že cukr by mohl zvyšovat riziko nezávisle na obezitě, o které je známo, že přispívá alespoň k 13 druhům rakoviny. „Tyto údaje podporují relevanci stávajících nutričních doporučení pro omezení konzumace sladkých nápojů, včetně 100% ovocné šťávy,“ píší s tím, že například daňová a marketingová omezení zaměřená na sladké nápoje by mohla potenciálně přispět ke snížení výskytu rakoviny.

Studie BMJ  analyzovala data pocházející od 101 257 lidí, kterým bylo na začátku pětiletého výzkumu 42 let. Účastníci byli dotazováni na jejich spotřebu 3 tisíc různých potravin a nápojů v šestiměsíčních intervalech a v průměru bylo prokázáno, že pijí 92,9 ml denně sladkých nápojů nebo 100% ovocné šťávy. Každý 100 ml navíc bylo spojeno s o 18% vyšším rizikem rakoviny a u žen dokonce o 22% vyšším rizikem diagnózy karcinomu prsu.

Výzkumníci navíc poukázali na další výzkumy, které naznačují, že sladké nápoje podporují ukládání tělesného tuku kolem břicha, a to i v případě, že člověk má zdravou váhu, což podporuje růst nádorů. Dalším vysvětlením pro vztah mezi sladkými nápoji a rakovinou by mohla být vysoká glykemická zátěž sladkých nápojů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo je užitečný idiot Ruska? Expert na dezinformace v USA vysvětloval, co…

23.07.2019 16:40 Analytik Euroasijského centra amerického think tanku Atlantic Council Jakub Kalenský před několika…

Nejhorší masová vražda v dějinách. Breivik před střelbou psal o Klausovi

22.07.2019 20:32 22. července 2011 otřásla centrem Osla v odpoledních hodinách exploze zaparkovaného auta. Tou dobou…

Dovolená na vodě? Expert pro EZ vysvětlil, na co si dát pozor a kam vyrazit

22.07.2019 11:13 Dovolená trávená splouváním řeky patří v tuzemsku k tradičním a velmi oblíbeným. Zeptali jsme se…

Britský princ George slaví šesté narozeniny, Kate pořídila nové fotky.…

22.07.2019 09:49 Britský princ George má dnes šest let a Kensingtonský palác u této příležitosti zveřejnil tři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama