Fenomén Karel Gott? Fanánek promluvil o mistrově spolupráci s minulým režimem

Oslavenci Karlu Gottovi se v posledních dnech před jeho nedělním životním jubileem dostává neobvyklé mediální pozornosti. Kupříkladu hudebník a textař Lou Fanánek Hagen vysvětluje, že Gott je takovým fenoménem, protože dokázal vycházet s každým politickým režimem.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Karel Gott
doporučujeme

Už zítra oslaví legendární zpěvák Karel Gott 80. narozeniny. Na scéně působí téměř šest desetiletí, zpěvu se začal profesionálně věnovat v roce 1960, a stal se jedinečným fenoménem v historii českého šoubyznysu. Vysvětlit jeho popularitu napříč generacemi se pokusil hudebník Lou Fanánek Hagen.

Známý textař je autorem veršů tří písní mnohonásobného Zlatého slavíka, pro kterého má jen slova obdivu. Hudbu a zpěv Karla Gotta vnímal podle svých slov už od dětství, kupříkladu z večerníčku. „Pro mne představoval vždy symbol zpěváka,“ řekl Fanánek týdeníku 5plus2.

„Samozřejmě patřil k té povolované části umělců, stejně jako Michal David nebo Hana Zagorová. Na rozdíl od nich my (kapela Tři sestry – pozn. red.) jsme hrát nemohli, byli jsme tedy na druhé straně,“ zavzpomínal rockový hudebník na éru komunistického režimu.

Gotta však za schopnost vyjít s každým nesoudí. Jeho životní cesta a styl umělecké tvorby se mu naopak líbí, Mistra považuje za posla dobrých zpráv. „Elegantně dokázal spolupracovat jak s minulým režimem, tak v době, která přišla potom. Budu se asi opakovat, ale Karel Gott je prostě fajn,“ sdělil Fanánek týdeníku.

Ačkoliv Gottovi psal texty, za jejich nejtěsnější spolupráci považuje frontman Tří sester iniciativu z roku 2003, která prosazovala zpěváka za prezidenta. „Reagoval opatrně, ale pozitivně. Nakonec potvrdil, že s tím souhlasí,“ popsal Fanánek s tím, že víc detailů se lidé dozvědí, pokud si koupí připravovanou knihu.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejhorší masová vražda v dějinách. Breivik před střelbou psal o Klausovi

22.07.2019 20:32 22. července 2011 otřásla centrem Osla v odpoledních hodinách exploze zaparkovaného auta. Tou dobou…

Dovolená na vodě? Expert pro EZ vysvětlil, na co si dát pozor a kam vyrazit

22.07.2019 11:13 Dovolená trávená splouváním řeky patří v tuzemsku k tradičním a velmi oblíbeným. Zeptali jsme se…

Britský princ George slaví šesté narozeniny, Kate pořídila nové fotky.…

22.07.2019 09:49 Britský princ George má dnes šest let a Kensingtonský palác u této příležitosti zveřejnil tři…

Lidstvu hrozí zkáza, přijde už příští rok, varuje expert

21.07.2019 22:33 Aktualizováno Společnost je na pokraji kolapsu. K tomu by kvůli politickým nepokojům mohlo dojít už příští rok.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama