Karel Gott zítra oslaví 80: V předvečer narozenin poslal fanouškům vzkaz

Legendární zpěvák Karel Gott se v předvečer zítřejších 80. narozenin pochlubil na sociální síti fotografií plnou přání od fanoušků. Mistr všem gratulantům poděkoval, zítra hodlá slavit životní jubileum v rodinném kruhu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Karel Gott
doporučujeme

Karel Gott se dnes nechal zvěčnit se záplavou dopisů, které mu fanoušci poslali domů na Bertramku v souvislosti s jeho zítřejšími 80. narozeninami. Legendární zpěvák všem gratulantům na sociální síti poděkoval.

"Moji milí příznivci, probírám se množstvím vašich gratulací, které jste mi poslali a stále posíláte k narozeninám a musím říct, že jsem z vašich přání velmi dojatý. Jsem vděčný za vaši mnohaletou přízeň, která mě činí šťastným. Děkuji za všechno, mám vás rád," napsal na Instagramu.

Karel Gott je bezesporu nejslavnějším českým zpěvákem populární hudby. Vydal skoro tři stovky alb, první už v roce 1965, na svém kontě má desítky milionů prodaných desek. Zlatým a Českým slavíkem byl například zvolen dvaačtyřicetkrát, naposledy předloni. Gott, populární též v Německu či Rusku, se v posledních letech potýkal se zdravotními problémy. Jak sám ale řekl, s kariérou se rozloučit nehodlá.

Gott, který své poslední album s názvem Ta pravá vydal loni, vděčí za trvající popularitu nejen talentu, ale i "neuvěřitelné pokoře k publiku a tvrdému přístupu k sobě samému", jak o něm řekla zpěvačka Yvonne Přenosilová. Kolegové z branže se také shodují, že zpěvák je profesionál a perfekcionista, který se prý připravuje stejně zodpovědně na koncert v hale jako na vystoupení v domově důchodců. V Gottově publiku se dnes už také mísí všechny věkové kategorie.

Během své šedesátileté kariéry "Božský Karel" nazpíval desítky hitů, z nichž převážnou většinu složil jeho vrstevník, již zesnulý skladatel Karel Svoboda. K nejznámějším patří Lady Carneval (1968), Kávu si osladím (1972), Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš (1973), duety Zvonky štěstí (1984) a Čau lásko (1986) nebo Když muž se ženou snídá (1992). Velkou popularitu si získala i titulní píseň animovaného seriálu Včelka Mája (1977), kterou Gott nazpíval v několika jazycích.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nahradí Evropany muslimové? Přijímat migranty ano, ale... Vilém Čok to v…

09.12.2019 18:29 Aktualizováno Známý zpěvák Vilém Čok se netají obavami z migrantů. Podle jeho slov mu vadí například to, že jsou…

Novou Miss Universe je kráska z Jihoafrické republiky. Jak se vám líbí?

09.12.2019 07:53 Titul Miss Universe pro rok 2019 získala 26letá Zozibini Tunziová z Jihoafrické republiky. Porazila…

Konec s nakupováním oblečení: Budeme si ho v obchodech už jen půjčovat?

08.12.2019 19:32 Módní průmysl patří mezi největší znečišťovatele životního prostředí. Podle aliance United Nations…

Běhání ve znečistěném městě: Hazard se zdravím? Odpověď vás překvapí

06.12.2019 08:18 Sport je zdraví prospěšný, na tom se shodují všichni. Všichni také vědí, že znečištění vzduchu má…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama