Skotačení v památníku holokaustu? Zpěvačka Pink hájí fotku svých dětí

Americká zpěvačka Pink na instagramu zveřejnila fotografii obou svých dětí skotačících v labyrintu památníku holokaustu v Berlíně. Předem přitom odmítla očekávanou kritiku, která se v podobných případech snáší na turisty, které architektonické pojetí památníku k hrám na honěnou nebo schovávanou přímo vybízí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

židé
doporučujeme

Pink (39) měla v neděli večer koncert na berlínském Olympijském stadionu.

Ještě předtím na instagramu zveřejnila fotografii svých dětí pobíhajících mezi 2711 betonovými bloky berlínského památníku nacistického vyvražďování Židů.

"Člověk, který to vytvořil, věřil, že děti jsou dětmi a pro mě je to oslava života po smrti. Prosím nechte si svou nenávist a odsudky pro sebe," napsala slavná zpěvačka v komentáři k fotografii. "Tyto dvě děti jsou vlastně Židé, stejně jako já a celá má rodina z matčiny strany," zdůraznila také Pink.

Terčem kritiky bývají lidé, kteří si u památníku pořizují veselá "selfíčka". Samotný tvůrce památníku, americký architekt Peter Eisenman, podle DPA prohlásil, že nemá problém s tím, když si na gigantickém stélovém poli hrají děti.

Také většina komentářů uživatelů instagramu k fotografii Pink je pozitivních. "Nevidím tu žádnou neúctu. Vidím krásnou fotografii, kontrast s vážností památníku. A nevinné děti, které běhají, hrají si (a pravděpodobně se smějí) jenom zdůrazňují hlubokou ztrátu," napsal jeden z uživatelů.

Jiná přispěvatelka však vyjádřila opačné mínění. "Nemysli si, že máš ve všem pravdu, když jsi slavná. Je neuctivé, když dovoluješ svým dětem, aby pobíhaly po místech, jako je toto," stojí v odsuzující poznámce.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plastický chirurg Jan Měšťák slaví jubileum. Proč se bojí operací nosu?

25.08.2019 11:59 Aktualizováno I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny.…

Můžete při nachlazení oslepnout? Lékaři varují: Hrozí to všem

25.08.2019 11:54 Většina lidí při nachlazení a rýmě sáhne po nějakém spreji do nosu, nedílnou součástí našich životů…

Záludná zmrzlina. Proč po ní může bolet hlava? Lékaři na to kápli

25.08.2019 10:25 Stává se, že když se pustíme do zmrzliny, do příliš studeného koktejlu nebo do sorbetu, záhy nás…

Nejlépe placené herečky světa? Podívejte se na nový žebříček

24.08.2019 21:04 Aktualizováno Nejlépe placenou herečkou na světě se letos stejně jako minulý rok, stala Američanka Scarlett…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama