Líbí se vám tetování? Toto si myslí Češi o "kérkách"

Zdobení těla tetováním se líbí více než polovině lidí a jen pětina si myslí, že může svým nositelům způsobit problémy v práci. Přesto více než třetina lidí, kteří si nechali udělat takzvanou kérku, svého rozhodnutí nyní lituje. Nejčastěji to odůvodňují svou mladickou nerozvážností. Jedenašedesát procent těchto lidí si ho totiž nechalo udělat dřív, než jim bylo dvacet. Vyplynulo to z průzkumu agentury Behavio.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Lidé
doporučujeme

"Pryč jsou časy, kdy tetování znamenalo společenské stigma a překážku v kariéře. Češi už se k trvalému zdobení těla staví jinak," uvedli autoři výzkumu.

Mnozí si nicméně dál myslí, že k některým profesím se viditelné tetování nehodí. Polovina Čechů si například nepřeje vidět potetované právníky nebo doktory. Podle dvou třetin by pak lidé měli svá tetování schovávat pod společenským oblečením.

Dvě pětiny lidí v průzkumu, který provedla agentura v červenci mezi více než 3500 dotázanými, ale uvedlo, že o tetování uvažuje.

V historii mělo zdobení těla svůj význam, šlo podle něj například poznat postavení člověka či jeho pohlaví, vdanou ženu, věkovou skupinu, trestané jedince nebo hrdiny. Dnes je to jiné, většina lidí chce podle tatérů tetování jako ozdobu, málo z nich si nechá udělat tetování se skrytým významem. Současně přibývá lidí, kteří chtějí barevné tetování nebo tetování, které vypadá, jako by bylo namalované vodovými barvami.

zdroj: YouTube

V Česku navíc tetování v posledních letech zaznamenalo velké změny, zejména se zvýšila kvalita. Podle průzkumu si lidé, kteří už nějaké tetování mají, nejčastěji nechali na tělo udělat nějaké přírodní motivy, ornamenty nebo nápisy.

Loading...
Vstupte do diskuze (36)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak vypadal běžný život na středověkém hradě? Chlad a tma byly ty nejmenší…

06.06.2020 22:19 Aktualizováno Při prohlídkách interiérů dochovaných gotických hradů se nejeden návštěvník podiví nad mohutností…

Louise de La Valliére. Milenka krále Ludvíka XIV. i zbožná řeholnice

06.06.2020 18:54 Před 310 lety, dne 6. června 1710, zemřela Louise de La Valliére. Tato žena vstoupila do dějin…

Historie očkování: Zpočátku znamenalo zdravotní riziko, později…

06.06.2020 18:05 Nakažlivé choroby vždy v lidech vzbuzovaly obavy, zvlášť pokud se jednalo o choroby smrtelné. Velký…

Otázka, která trápí lidstvo po staletí, má možná odpověď. Byla první…

06.06.2020 10:49 Otázka, zda bylo dříve vejce, nebo slepice, trápí lidstvo už celá staletí. Zabývali se jí dokonce i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy