Ženu olíznul její vlastní pes. Přišla o všechny končetiny

Řada lidí miluje své psí mazlíčky natolik, že se s nimi dokonce i líbá a rovněž má rádo olizování psem. Nicméně pokud pes olízne otevřeno ránu můžu způsobit nebezpečnou infekci, při níž hrozí smrtelné následky píše CNN.

Přidejte svůj názor

Psi
doporučujeme

Marie Treinerová se vrátila z dovolené v Dominikánské republice a její život už neměl být nikdy jako před tím. 

Její psí miláček totiž olízl drbnou ranku na těla a zanesl tak do jejího krevního oběhu smrtelně nebezpečnou a velmi agresivní infekci bakterií Capnocytophaga, která se u psů vyskytuje poměrně běžně, ale jen ve zcela unikátních případech napadne lidský organismus.

Ještě koncem 80. let vědci bakterii ani nedokázali pojmenovat. V druhé polovině 20. století je zaznamenáno pouhých 500 případů infekce touto bakterií.

Pro Marii Treinerová však měla nákaza obzvláště zhoubný průběh. Po návratu z dovolené musela být hospitalizována a upadla do kómatu. Když se o několik dní později probudila, zjistila, že její končetiny byly amputovány.

Bakteriální infekce totiž začala způsobovat velmi prudké gangrény v končetinách Treinerové a lékařům nezbývalo než je amputovat, aby zachránili její holý život. Vzhledem k vzácnosti onemocnění bakterií, bylo pro zdravotnický personál velmi obtížné diagnostikovat původ zdravotních komplikací pacientky.

Infekce zasáhla i její obličej, nos a uši. A hrozila ji amputace v těchto částech těla, ke které nakonec nedošlo, nicméně její končetiny už se zachránit nepodařilo.

Smrtící bakterií se lidé nejčastěji nakazí prostřednictvím kousnutí nebo škrábnutí psem či kočkou. Drtivou většinu lidí však bakterie neohrozí, pokud nemají oslabený imunitní systém kvůli léčbě rakoviny. Podle lékařů jsou zvláště ohroženi lidé, kterým byla vyoperována slezina.

Loading...
Témata: Bakterie | CNN | věda | Psi | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tenista Nadal se oženil, na svatbě měl i bývalého španělského krále

19.10.2019 16:49 Španělský tenista Rafael Nadal se oženil. Po čtrnáctileté známosti vstoupil devatenáctinásobný…

Existuje závislost na cukru? Lékaři vydali varovnou studii

19.10.2019 09:04 Lze hovořit o závislosti na cukru jako o závislosti na drogách? Podle Serge Ahmeda z francouzského…

Primark míří do Česka. Pro zákazníky má špatné zprávy

18.10.2019 22:35 Aktualizováno Jak už server EuroZprávy.cz informoval dříve, na Václavském náměstí se připravuje oblíbený obchod…

Bolí vás klouby? Pozor, v přípravcích s kolagenem je velký rozdíl

18.10.2019 18:44 Bolesti kloubů, ale i vrásky a ztráta pružnosti pokožky, typické projevy stárnutí, jsou kromě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama